Jedeme na dovolenou

Na Šumavu, do Itálie, Kalifornie nebo na Warnemünde. Autem, vlakem, lodí nebo letadlem. S rodinou, čerstvou známostí, zaměstnavateli, ale i sama, jen tak s batohem. Míst, kam se vydat na dovolenou, způsobů, jak se tam dost, a možností, s kým onen čas strávit, je skoro nepřeberně. Co ale mají společného hrdinové povídek deseti soudobých českých autorů, je fakt, že si svůj výlet představovali úplně jinak, a kdyby jen tušili, jak to dopadne, dost možná by zůstali doma…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496815/big_jedeme-na-dovolenou-6e5-496815.jpg 3.831

Kniha Jedeme na dovolenou

Nuttelka

(Audiokniha)
Hodně mě baví ta různorodost povídek. Každé jsou pojaté úplně jinak... ze života, smutné, dojemné, úsměvné :-)
Jednohubka na jedno odpoledne a na léto jako stvořené.

Kopta

Stejně jako něco absolutní pecka, tak něco absolutní hluchota. Alespoň se mi procedili autoři, ke kterým se rád vrátím, které odložím, a které absolutně vynechám.

karli887

Skvělé. Úplně stejně krásné čtení jako zimní povídky Tenkrát o Vánocích, tak i letní povídky Jedeme na dovolenou splnily moje očekávání.Raději čtu o mezilidských vztazích než o letní náladě. Tu přece máme každé léto.

EvaC.

Nerozumím komentujícím, kteří očekávali lehké letní čtení - proč?
Mě osobně asi moc nevyhovuje krátká forma povídek, ale příběhy jsou velmi dobře napsány a ano, nekteré jsou dost dramatické, ale to je jedině dobře.

Gaboskaaa

Povídky, které psala většina mých oblíbených českých autorů, jsou čtivé. Knihu jsem přečetla za jeden večer. Jen tématicky nekorespondují s pozitivní letní náladou.

knihovniceVS

Zajímalo by mě zadání těchto povídek...
Po dvou letech covidu a při aktuální politické situaci bych si raději užila prvoplánově letní čtení.
Tady drama střídá drama. Sice výborně napsáno, leč nekorespondující s letní náladou :-(