Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Oproti poslední autorčině knize byla tato něco jiného a pro mě rozhodně mnohem lepšího. Nemohla jsem ji vůbec odložit.
Tři linie příběhu, které se nakonec spojí, ji činí čtenářsky zajímavou.
Část příběhu mi připomíná Djatlovovu výpravu.
Konec s prvky nadpřirozena je rozhodně překvapivý.
Knihy pro milovníky tajemna.

12.06.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Opět super kniha. Napínavá, čtivá, s nečekaným závěrem.
Hvězdička dolů za pomalejší rozjezd, zpočátku jsem se trochu nudila. Ale jak přišel na scénu Kurátor, tak se to změnilo!

05.06.2023 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Super kniha. Koupila jsem ji na základě pochvalných recenzí a její čtení stále odkládala. Což byla škoda, kniha byla napínavá a úplně mě vtáhla do děje. Přestože víte kdo co udělal, tak nevíte jak a proč a nepřestanete, dokud se to nedozvíte.
Teď mě čeká Kurátor.

29.05.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Námět jistě dobrý. Jen jsem opět čekala víc. I když na české poměry asi dobrá detektivka.
* dolů za klišé-nemám ráda detektivky s takovým rozuzlením
* nahoru, že se konec obešel bez přestřelky a krve při dopadení vraha

23.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Zpočátku jsem vůbec netušila, jaké tajemství se v knize ukrývá. Pak přišlo prozření a smutek. A obava o další oběť v řadě. Konec byl opravdu překvapivý a šokující.
Trošku náročnější čtení.

17.05.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha byla hodně zajímavá. Úplně jsem se u ní nebála, ale napínavá mi přišla. Občas byla i nečekaná.
Jednu * dolů za počet stran. Kdyby byla o něco kratší, tak by jí to prospělo.

09.05.2023 4 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Začátek poměrně šokující mě vtáhl do děje. Bohužel postupně se mi některé chování a motivy hrdinů zdály čím dál méně uvěřitelné. A akční hrdina Vincent už byl možná až příliš.
Kniha rozhodně špatná nebyla,ale není to můj šálek kávy.

28.04.2023 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Výborná detektivka. Měla jsem dva adepty na vraha a jeden z nich to byl.Ale i tak velmi dobré.
Hrdinka opět nesmrtelná. Vrah naštěstí nebojoval neohroženě dál i s kulkami v těle, za což palec nahoru! :-)

21.04.2023 4 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Četla jsem jen kvůli výzvě. Pro mě už je tahle knížka za zenitem. Matka mě štvala stejně jako Lucie, která vlastně nevěděla, co chce

13.04.2023 2 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Po předchozí autorčině knize určitě zklamání. Knihou jsem se úplně nemohla prokousat. Konec sice stál za zamyšleníkterá možnost je správná. Ale to nestačí na lepší hodnocení.

25.03.2023 2 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Výborná knížka, atmosféra příběhu skvěle doplněná obrázky. Což považuju za báječný nápad. Ve chvíli, kdy jsem se začala trošičku nudit, přišel totální zvrat. Takže palec nahoru.

21.03.2023 4 z 5

Smrková Tišina Smrková Tišina Kristýna Sládečková

Průměrná detektivka. Konec bez překvapení. Čekala jsem víc.

17.03.2023 2 z 5

Dnes ještě ne Dnes ještě ne * antologie

Mně se tenhle styl psaní prostě líbístránky krásně ubývají, slova plynou. Možná je špatně, že v tom nehledám nic hlubšíhojen relax a odpočinek.

10.03.2023 5 z 5

Djatlovova expedice: Nová odhalení Djatlovova expedice: Nová odhalení Martin Lavay

Mně se kniha hodně líbila, tajemství Djatlovovy expedice mě fascinuje.
Trochu mi vadil závěr knihy se soupisem videí, textů o expedici. Na druhou stranu, proč ne, třeba chce někdo bádat dál.

04.03.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Opět jedna z knih, kde nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Nebylo to špatné.

27.02.2023 3 z 5

Úžasný námět, úžasná kniha. Bála jsem se víc, než při kdejakém hororu. Nešlo se odtrhnout! Sice bych některé části s klidem vynechala-třeba některé sáhodlouhé vysvětlivky např. o KGB, nebo vyjádření sociologa k danému tématu.
Za mě plný počet bodů a už se chystám na Nová odhalení o expedici od stejného autora.

26.02.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Tohle byla tedy super skvělá kniha. Čtivá a napínavá do posledního konce. Rozhodně palec nahoru!

25.02.2023 5 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Super kniha. Některé příběhy téměř jako z pera Agathy Christie!

16.02.2023

Později Později Stephen King

Tohle je moje asi třetí kniha od Kinga. Nebylo to špatné, i když horor asi úplně není můj žánr. Na příběhu mi vlastně nevadilo nadpřirozeno a že Jamie vidí mrtvé, ale spíš to co mrtvé jeho přičiněním posedlo.

10.02.2023 4 z 5

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Tuhle útlou knížku mám moc ráda. Četla jsem ji už několikrát. Jeden smutný osud člověka. Podle mě je na ní právě úžasné, jak je krátká…vypravěč nepotřebuje mnoho slov…příběh strohý, jako je on sám. O to víc chytne za srdce.
A nejvíc mě dostává úplný konec knihy:
„Ne! Dospělí, za války zešedivělí muži nepláčí jen ve spánku. Pláčí i za bílého dne. A pak je hlavní – umět se včas odvrátit. Pak je nejhlavnější neranit srdce dítěte, aby nevidělo, jak ti po tváři stéká palčivá a sporá mužská slza…“

05.02.2023 5 z 5