Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihy o Harry Potterovi mají vzestupnou tendenci, tento díl jsem ale četla dceři.

28.04.2024

Zlověstné jaro Zlověstné jaro Agatha Christie

Moje oblíbená autorka, většinu příběhů jsem znala.

28.04.2024

Stane se včera Stane se včera Gillian McAllister

Čekala jsem něco jiného, ale zklamaná jsem nebyla. Kniha měla spád a já s napětím čekala, kam to všechno povede.

21.04.2024 4 z 5

Vražda v postranní ulici Vražda v postranní ulici Agatha Christie

Miluju Agathu Christie!

12.04.2024 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Určitě stojí za přečtení Tři linie příběhu, které se postupně propojí. I když jsem tušila, jak to je, vraha jsem neodhalila.

04.04.2024 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Rozhodně zajímavý a alarmující příběh s koncem dávajícím naději. Všechny tři linie příběhu se nakonec propojily.

28.03.2024 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

První polovina knihy byla dokonalá! Napětí. Četla se skvěle. Zápletku ohledně Vincenta jsem nějak nepochopila a řešení mi přišlo trošku slabší a uspěchané. Škoda.

18.03.2024 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Silný a čtivý příběh, i když trošku klišé a předvídatelný. I tak jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

11.03.2024 4 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Určitě spíš 4,5*. Kniha čtivá, zajímavá, do jisté míry překvapivá. Seděl mi i styl psaní. Určitě stojí za přečtení.

08.03.2024 3 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Díky recenzím jsem od této knihy měla příliš velké očekávání, které se úplně nenaplnilo. Četla se sice dobře, ale řešení mi přišlo přitažené za vlasy.
Dávám * navíc za poslední dvě stránky.

27.02.2024 3 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Super napínavý příběh, nemohla jsem se odtrhnout. Zpočátku jsem sice měla trochu zmatek v postavách, ale postupně už jsem je odlišovala a věděla, kdo je kdo.
Můj favorit na vraha byl sice někdo úplně jiný, ale nebyla jsem zase tak daleko.
Těším se na další pokračování!

23.02.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Skvělá a napínavá kniha, nemohla jsem se odtrhnout a chvílemi jsem se bála.
Jen nechápu Ásin divný motiv nevolat policii za každou cenu
Těším se na další díly se sympatickým Týrem a na to, jak se vyvine zápletka z dětství

09.02.2024 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Úžasná kniha, která se čte úplně sama. Osudy čtyř různorodých hrdinů prchajicích na lidi Wilhelm Gustloff. Asi všichni jsme slyšeli o Titaniku. A málokdo o lodi W.G., přestože její osud je snad ještě tragičtější.

30.01.2024 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

Tento díl mi přišel slabší než ten první. Asi 200 stran bylo úplně zdlouhavých a řešících vše jiné, jen ne případ. Pak to bylo lepší, ale vyřešení případu mi moc nesedělo.
Takže spíš zklamání.

26.01.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Taková hartlovská oddechovka. Mně se moc líbila. Asi nejmíň zajímavá mi přišla část Helena. A se Šárkou jsem se profesně absolutně ztotožnila. Super.

04.01.2024

Závěj Závěj C. J. Tudor

Za mě hodně zajímavá a napínavá kniha. Chvíli mi trvalo, než jsem odkryla tajemství tří příběhů. Super. Hvězdička dolů za masakr na posledních stranách. To opravdu nemusím.

26.12.2023 4 z 5

Veselé Vánoce, Terezko Veselé Vánoce, Terezko * antologie

Mám ráda tyto knihy, takové oddechové čtení. Některé povídky mi sedí více, jiné méně

23.12.2023 3 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Až na trochu chabé spojení obou případů byla kniha opět super.

10.12.2023 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Přestože nemám ráda knihy s tématem války v Afghánistánu, tak v této knize mi to nějak nevadilo, i když mi zápletka přišla lehce přitažené za vlasy

04.12.2023 4 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Jednou za čas si ráda přečtu odpočinkovou povídkovou knihu, takže spokojenost.

20.11.2023 4 z 5