Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Jednou za čas si ráda přečtu odpočinkovou povídkovou knihu, takže spokojenost.

20.11.2023 4 z 5

Kukačka Kukačka Camilla Läckberg

Kniha vůbec nebyla špatná a konec do jisté míry překvapivý. Uvidíme, co dalšího nám Erika a Patrik přinesou.

17.11.2023 4 z 5

Skvělá kniha, za mě mnohem lepší než rozhovor s profesorem Benešem. Velmi otevřená zpověď doktora Dvořáka, plná pokory. Moc zajímavá.
A jeho manželka musí být velmi trpělivá.

02.11.2023 5 z 5

Svědectví oběšence Svědectví oběšence Ann Granger

Zpočátku velké nadšení z knihy opadlo. Čekala jsem větší zápletku i dějový spád.
Škoda. I tak to nebyla špatná kniha.

27.10.2023 3 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Podle mě trošku nevyužitý potenciál námětu. A trošku předvídatelné rozuzlení.
Ale líbí se mi Tomasetti. :-D

08.10.2023 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Podle mě skvělý námět, který byl promarněný a nesplnil očekávání. Přitom by se z tématu dalo vytěžit víc.
Navíc na horor jsem se vůbec nebála.
Konec vypadal překotně, pak ještě došlo k zápletce, ale to situaci ani trochu nezachránilo.

18.09.2023 3 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Spíš průměrná detektivka, od zápletky jsem čekala něco jiného a rozhodně víc.

20.08.2023 3 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Zpočátku se mi kniha moc líbila, bohužel pak děj sklouzl do jednoho velkého klišé. Asi jsem doufala, že se dozvím více zajímavostí o záchraně Titaniku a o Carpathii.

13.08.2023 3 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Za mě průměrná detektivka. Vraha jsem sice neodhalila, ale příběh mě úplně nechytl.
Trochu mi vadilo, jak si všichni mysleli, že hned budou zavřeni, když řeknou pravdu Chápu, že to rak může být, ale jako motiv se to v knížce opakovalo příliš často.

06.08.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Tenhle autor prostě umí! Četla jsem všechny jeho knihy. Vyhovuje mi také, že jsou mi detektivové sympatičtí a nejsou alkoholicicož je teď asi v módě.
* dolů za trošku natahovaný konec.

29.07.2023 4 z 5

Všechny, které pohřbil Všechny, které pohřbil Victoria Selman

Knížka byla určitě čtivá, ale bylo to tak trochu plakání hlavní hrdinky nad rozlitým mlékemotázky pořád dokola to stejné a přestože na konci přišlo odhalení, tak velké waw se nedostavilo.
Lepší průměr.

21.07.2023 3 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Dle mého je srovnání s Agathou Christie a slečnou Marplovou dost nadsazené a nepatřičné. Hlavní hrdinka si hned na začátku nějak vycucala z prstu 3 podezřelé, jednoho vyloučila, ale dva zůstali až do koncea já vlastně moc nevím, jak na ně tak rychle přišla a proč si na nich trvá. Další podezřelí sice byli pridánialepro mě slabší odvar detektivek.
A od této knihy asi budu špatně snášet slovní spojení má paní!

16.07.2023 2 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Kniha mě překvapila a zaujala. Zvlášť první část o medicíně v zapadlé oblasti carského Ruska. Část o morfinismu pro mě tak zajímavá nebyla.

10.07.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tahle kniha mě neskutečně oslovilaodborně na úrovni, poukazuje na některé problémy ve zdravotnictví. Prostě můj šálek kávy, přestože mi postavy nebyly úplně sympatické.
Oceňuji, že autorka je jedna z mála, která si neplete pojem dehydratovaný s dehydrovaný!!!! Což mi v jiných knihách vždy hrozně vadilo!

08.07.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tuhle knihu jsem přečetla jen kvůli Čtenářské výzvěa nebyl to můj šálek kávy. Což jsem věděla už předem Absolutně tento styl humoru a žánr nechápu. Což není chyba knihy, viditelně má své příznivce.

07.07.2023 1 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nějak se nedokážu ztotožnit s oslavnými hodnoceními této knihy. Louskala jsem ji několik týdnů a ne a ne ji dočíst.
Za mě trochu červená knihovna s koncem, jenž měl být rádobyšokující, ale byl spíše zklamáním a zmarem. Knihu jsem dočetla jen z povinnosti.
A co ta část o tom, že Harryho nechají hodiny umírat v nemocnici na protrženou stehenní tepnu???? Jako fakt? V 90. letech??? To je dost výsměch, ne?

04.07.2023 1 z 5

Spálený zimou Spálený zimou Pete Zacharias

Za mě určitě spíš zklamání. Dle recenzí tady jsem čekala rozhodně víc. Bohužel se mi dost pletla jména postav, detektivů, díky čemuž se po odhalení vraha nedostavilo kýžené překvapení. Z knihy jsem spíše rozpačitá.

22.06.2023 2 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Knihy z této série povídek mám moc ráda, vždy přečtu velmi rychle. Některé mi sedí víc než jiné, ale to mi nevadí.

17.06.2023 4 z 5

Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Alena Činčerová

Seriál jsem neviděla, ale kniha je rozhodně zajímavá.

14.06.2023 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Oproti poslední autorčině knize byla tato něco jiného a pro mě rozhodně mnohem lepšího. Nemohla jsem ji vůbec odložit.
Tři linie příběhu, které se nakonec spojí, ji činí čtenářsky zajímavou.
Část příběhu mi připomíná Djatlovovu výpravu.
Konec s prvky nadpřirozena je rozhodně překvapivý.
Knihy pro milovníky tajemna.

12.06.2023 5 z 5