Ve škole i za školou

Ve škole i za školou https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516329/bmid_ve-skole-i-za-skolou-Ou1-516329.jpg 4 45 16

Richard místo do školy chodí do hospody, Jindřiška shání omluvenku na venerologii, Veronika zase místo školy na gynekologii zjišťuje, jestli není náhodou těhotná s Honzou. Aleš si vzal Marcelu, protože byla tehdy na lyžáku tak neodbytná, Anita jede na romantický čundr se dvěma spolužáky. Těhotná Anežka byla dřív oblíbená učitelka, než se stal ten malér u jezera. Posmívaný tlouštík Vítek se po svém vypořádá s posměšky spolužáků i nepřízní osudu. S hrdiny povídek deseti známých českých autorů a autorek se vracíme do školních let, prožíváme s nimi znovu patálie, lásky, bolesti a mladické hledání sebe sama.... celý text

katerina0952
23.04.2024 4 z 5

Škola je vděčné téma. Pro mě asi jedna z lepších povídkových knížek z téhle edice. Nejvíc se mi líbili Dvořáková, Katalpa, Epstein a Kábrtová. Jejich povídky měly příběh a pointu. A naopak bych si úplně odpustila povídky od Rudčenkové a Berana.

Buchtičkajani
19.02.2024 3 z 5

Hezké povídky. Některé určitě ze života.

Jirikk
30.12.2023 3 z 5

Některé z povídek vás nebudou bavit, nekteré vás pobaví.

A některé vás až zamrazí , jako třeba povídky Nedokončená skica, Můžeš všechno a Učitelka (hlavně jejich konce).

Pobaví vás povídky - Ve škole i za školou nebo Řetěz bláznů.....

hzd
20.12.2023 5 z 5

Moc hezké povídky. Doporučuji

kusma
13.11.2023 4 z 5

Moc pěkné povídky. Vděčné školni téma, příjemně zpracované českými autory. Já byla spokojená. Nejvíc se mi líbily: Učitelka, Svatozář a Nedokončená skica.

kata3529
10.11.2023 4 z 5

jedná se o soubor povídek, které se týkají jak vztahů ve škole, tak i rodinných a kamaradských vztahů, což je téma, které lehce pronikne ke každému, neboť toto si zažil každý z nás

neměla jsem očekávání, a díky tomu jsem byla mile překvapena..povídky se četli takřka jedním dechem, a když jsem se dostala na konec knížky bylo mi to až líto, takže se pokusím najít další díla určitých autorů..zároveň je ale třeba říct, že se našly i nějaké povídky, které mi stylem, jakým byly napsaný úplně nesedly

mezi nejlepší řadím: Kuchyně slečny Irmy - A. Mornštajnová, Nedokončená skica - L. Kábrtová a Učitelka - J. Katalpa

Nuttelka
06.10.2023 4 z 5

(Audiokniha)
U této sbírky povídek převažují více ty povedené než ty nepovedené, co se mého názoru týče :-) Líbí se mi volba více interpretů, ale hlavně opět ta rozmanitost a jak se který spisovatel či spisovatelka daného tématu ujme.. jen tak dál, tato edice je takové hezké zpestření mezi ostatními knihami, sériemi, atd..

PetraBery
26.09.2023 3 z 5

Deset povídek s hlavním tématem školy. Formát i obsah mi vyhovuje na cestování, povídky jsou ideálně dlouhé.

Ronnie68
22.09.2023 4 z 5

Povídky od 10 českých spisovatelů ... některé kratší jiné zase delší ... co se týká libivosti .. bylo to půl na půl... ale I tak hodnotím kladně, protože se kniha četla dobře...

jiri77
17.09.2023 4 z 5

Edici- Česká povídka, jsem si poslední dobou oblíbil, tak sem se pustil do čtení i této knihy. Celkově se mi kniha velmi líbila a splnila mé očekávání. Až na jednu povídku ,mě čtení ostatních povídek velmi bavilo. Nejvíce mě bavily povídky Řezníkem, Kačeři přijdou, když jsi v nouzi..., Dobrý skutek, Učitelka a Nedokončená skica.

Valdora
02.09.2023 4 z 5

Povedená sbírka povídek. Není to první, kterou jsem přečetla a líbí se mi, že díky těmto antologiím objevíš pro mě nové zajímavé autory. V této sbírce mne nejvíce oslovily povídky Rezníkem, Dobrý skutek, Učitelka a Nedokončená skica.

haannyys
30.07.2023 4 z 5

Mám ráda tuhle edici povídek od českých autorů (objevím tím i ty mně neznámé). Vydání jsou menší, vhodná na letní toulky vlakem, do kabelky, když se čeká na ostatní opozdilce v hospodě. Na každé povídce se dá najít kus umění, ale mně uvízne v paměti Učitelka, Nedokončená skica, Dobrý skutek a Kačeři přijdou, když jsi v nouzi.

Knihomura
28.06.2023 4 z 5

Slušné. Zkrátka kdo umí povídku, tak určitě napíše i dobrý román.

Christie2020
17.06.2023 4 z 5

Knihy z této série povídek mám moc ráda, vždy přečtu velmi rychle. Některé mi sedí víc než jiné, ale to mi nevadí.

Luluhappy
07.06.2023 4 z 5

Milá kniha na jízdu vlakem. Opět každá povídka jiná se stejným motivem.
Kuchyně slečny Irmy 3 *
Nedokončená skica 5 *
Můžeš všechno 4 *

Killerka
15.05.2023 4 z 5

Některé povídky byly fakt zajímavé. Asi nejzajímavější mi přišla ta první. Jen příběh Veroniky mě vyloženě nezaujal a přišel mi dost zvláštní.
Každopádně opravdu příběhy ze života. Určitě doporučuji.