Thriller

To nejlepší z nejlepšího Kniha je prvním výborem ryze thrillerových povídek, který byl kdy publikován. V každé ze třiceti povídek čeká na čtenáře napětí, jež na sebe bere snad všechny podoby, které si dokážeme představit. Zárukou kvality jsou nejen Lee Child, Lincoln Child, J. A. Konrath, John Lescroart, David Morrell, Michael Palmer, Douglas Preston a James Rollins, světově proslulí autoři a držitelé mnoha literárních ocenění, ale i mnozí další tvůrci, jejichž tvorba si mezi čtenáři získává stále větší oblibu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6369/thriller-6tQ-6369.jpg 3.5114
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art

Thriller, 2006

Kniha Thriller

georginaa

Pěkné povídky, některé až zamrazí a některé jsem nechtěla, aby tak rychle skončily. Rozhodně od plno spisovatelů, které mám i v knihovně mě to nepřekvapilo a ty co jsem neznala, jsem si přidala do oblíbených, že jejich knihy budou též stát za to. Uvidíme, je stále co objevovat.

ferda16
23.11.2017

Knížku jsem hledala hlavně kvůli Rollinsovi. Ten mě nezklame nikdy. Povídky byly většinou zajímavé. Některé skvělé a možná by si zasloužily rozpracovat do knihy a některé byly velmi mdlé. Ale celkově jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a poznala nové autory.

ecila13
24.10.2017

Tak třetina povídek je super. Celkově průměrná knížka.

trudoš
29.04.2017

Celkově zklamání, tak nějak jsem čekal trochu víc muziky. Což o to, vizuální stránka je naprosto dokonalá, ovšem obsahově nejde o žádný ohňostroj chutí. Kromě pěti šesti povídek se jedná z velké většiny o běžný standard, přitom kráčí vesměs o zaběhnutá jména na poli napínavých thrillerů. Jenže místo reprezentativní antologie působí sbírka spíš jako směs textů zdarma, které spisovatelé uvolnili pro dobročinné účely a nad kvalitou si už hlavu nelámali. V rámci lukrativního zpracování člověk čeká jednu pecku za druhou, nicméně dostane suché řemeslo, které sice navenek působí dobře, ale uvnitř neskrývá nic zásadního.
Ale pár kvalitních kousků tu rozhodně je. Největším překvapením byla povídka Jamese Rollinse, která mě odzbrojila bezelstnou nadsázkou umně zakomponovanou do čistokrevného akčního příběhu. Dále zaujal James Siegel se syrovou noirovkou, Christopher Reich s jedinou řádně vypointovanou povídkou a nezklamali ani Douglas Preston a Lincoln Child s příjemně zábavnou vykosťovačkou.

Wargo
10.02.2017

Vzhľadom na veľký počet poviedok, sa kniha nedá ohodnotiť ako celok, ale skôr poviedka po poviedke. A keďže tu na to nieje príliš veľký pristor (úprimne, ani chuť), odporúčam knihu ako celok. Verím, že podaktoré poviedky Vás natoľlko navnadia na daného autora a postavu, že si predlohu prečítate ako samostatnú knihu.

Bruno636
18.07.2016

pár dobrých poviedok sa tam najde ,ale väčšina nudí,..

Bar16
13.05.2016

James Patterson je pan spisovatel. Musím říct, že mě dost povídek nenadchlo (spíše mě bavila tak třetina knihy), ale líbilo se mi, jak to hezky prohazoval - povídky se stejnou tématikou nebyly nikdy u sebe... Kazdopádně, celou četbu jsem byla rozhodnuta pro tři hvězdy, takový ten dobrý střed. Jednu navíc dávám za tu poslední povídku - ta byla na konec dána záměrně a byla taky nejlepší - proto si zaslouží svou vlastní hvězdičku.

Dakki
05.01.2016

Výborný nápad sloučit autory thrilleru. Čtení bylo složité díky velmi krátkým příběhům. Po zaujetí se příběhem nastal konec a začínal nový úplně odlišný příběh. Celkový dojem je dobrý.

Slib mlčení
Slib mlčení