Thriller

To nejlepší z nejlepšího Kniha je prvním výborem ryze thrillerových povídek, který byl kdy publikován. V každé ze třiceti povídek čeká na čtenáře napětí, jež na sebe bere snad všechny podoby, které si dokážeme představit. Zárukou kvality jsou nejen Lee Child, Lincoln Child, J. A. Konrath, John Lescroart, David Morrell, Michael Palmer, Douglas Preston a James Rollins, světově proslulí autoři a držitelé mnoha literárních ocenění, ale i mnozí další tvůrci, jejichž tvorba si mezi čtenáři získává stále větší oblibu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/6369/thriller-6tQ-6369.jpg 3.6101
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

ferda16
23.11.2017

Knížku jsem hledala hlavně kvůli Rollinsovi. Ten mě nezklame nikdy. Povídky byly většinou zajímavé. Některé skvělé a možná by si zasloužily rozpracovat do knihy a některé byly velmi mdlé. Ale celkově jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a poznala nové autory.

ecila13
24.10.2017

Tak třetina povídek je super. Celkově průměrná knížka.

trudoš
29.04.2017

Celkově zklamání, tak nějak jsem čekal trochu víc muziky. Což o to, vizuální stránka je naprosto dokonalá, ovšem obsahově nejde o žádný ohňostroj chutí. Kromě pěti šesti povídek se jedná z velké většiny o běžný standard, přitom kráčí vesměs o zaběhnutá jména na poli napínavých thrillerů. Jenže místo reprezentativní antologie působí sbírka spíš jako směs textů zdarma, které spisovatelé uvolnili pro dobročinné účely a nad kvalitou si už hlavu nelámali. V rámci lukrativního zpracování člověk čeká jednu pecku za druhou, nicméně dostane suché řemeslo, které sice navenek působí dobře, ale uvnitř neskrývá nic zásadního.
Ale pár kvalitních kousků tu rozhodně je. Největším překvapením byla povídka Jamese Rollinse, která mě odzbrojila bezelstnou nadsázkou umně zakomponovanou do čistokrevného akčního příběhu. Dále zaujal James Siegel se syrovou noirovkou, Christopher Reich s jedinou řádně vypointovanou povídkou a nezklamali ani Douglas Preston a Lincoln Child s příjemně zábavnou vykosťovačkou.

Wargo
10.02.2017

Vzhľadom na veľký počet poviedok, sa kniha nedá ohodnotiť ako celok, ale skôr poviedka po poviedke. A keďže tu na to nieje príliš veľký pristor (úprimne, ani chuť), odporúčam knihu ako celok. Verím, že podaktoré poviedky Vás natoľlko navnadia na daného autora a postavu, že si predlohu prečítate ako samostatnú knihu.

Bruno636
18.07.2016

pár dobrých poviedok sa tam najde ,ale väčšina nudí,..

Bar16
13.05.2016

James Patterson je pan spisovatel. Musím říct, že mě dost povídek nenadchlo (spíše mě bavila tak třetina knihy), ale líbilo se mi, jak to hezky prohazoval - povídky se stejnou tématikou nebyly nikdy u sebe... Kazdopádně, celou četbu jsem byla rozhodnuta pro tři hvězdy, takový ten dobrý střed. Jednu navíc dávám za tu poslední povídku - ta byla na konec dána záměrně a byla taky nejlepší - proto si zaslouží svou vlastní hvězdičku.

Dakki
05.01.2016

Výborný nápad sloučit autory thrilleru. Čtení bylo složité díky velmi krátkým příběhům. Po zaujetí se příběhem nastal konec a začínal nový úplně odlišný příběh. Celkový dojem je dobrý.

melonka
31.07.2015

Některé povídky jsou tak super, že by bylo fajn je rozpracovat klidně i do knihy. Jiné jsou velmi slabé. Takže lepší průměr a cením také nápad sestavit knihu s těmito povídkami.

Erinka333
20.06.2014

Některé povídky napínavé jiné velmi nudné. Lehký průměr.

Lilith1
07.11.2013

Musím říct, že druhý díl mě chytl více. První který jsem četla až po něm mi přišel celkově slabší, i když prostě u povídkových knih se dá očekávat, že se budou dobré střídat se špatnými. Nelze všeobecně odsoudit, ale ani vyzdvihnout.

OT-PI
20.02.2013

Výborné povídky se střídají se slabšími, ale to se dalo čekat.

nikajeptiska
23.08.2012

Knihu prave docitam a libi se mi. Prijde mi jako cukrarna, od kazde chuti thrilleru kousek a muzete si vybrat pro ktereho autora se rohodnete dale......

Knišíl
24.06.2012

Tato povídková sbírka není vůbec špatná, ale jako každá povídková sbírka má slabší i lepší kousky a vzhledem k tomu, že jsem četl už i lepší sbírky, takže nemůžu dát víc jak tři hvězdičky.

nightlybird
02.05.2012

Typicky komerční záležitost. Patterson knihu sestavil z autorů žánru a jeho různých poddruhů tak, aby zasáhla co největší okruh čtenářů - je to jako výstřel z brokovnice do hejna ptáků. Spousta broků profrčí jen tak vzduchem, přesto spadne zasaženo dost ptáků, aby to stálo za tu ránu.

JaneTrestry
31.08.2011

některé příběhy byly skvělé, ale některé stály za prd, ale i tak jsem byla spokojená, protože Patterson patří taky mezi mé oblíbené spisovatele :)

Lely
26.07.2011

Některé povídky jsou výborné jiné dobré. Myslím si že každý si příjde na to svoje.

sigam
17.02.2011

Ta kniha není špatná, ale nějak mě nebavila. Myslela jsem si, že mám thrillery ráda, ale asi to nakonec není můj šálek čaje...