Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů

Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513224/bmid_modra-krev-po-stopach-ceskych-slech-64174703517da.jpg 5 28 10

Unikátní cyklus České televize Modrá krev nyní v přehledném knižním zpracování! Nahlédněte do pohnutých osudů české aristokracie a poznejte sídla, která bývala jejich domovem. Potomci osmi známých šlechtických rodů, jejichž kořeny sahají hluboko do historie české země, v rozhovorech s Františkem Kinským výjimečně poodhalují své soukromí. Bylo jejich dětství jiné než u ostatních dětí? Kdo je oblíbeným předkem Kolowratů? Co je typická vlastnost Czerninů? Jaké bylo pro knížete Schwarzenberga vrátit se na Orlík? Co měla hraběnka Nostitzová společného s Bohumilem Hrabalem? Proč mají Sternbergové v erbu hvězdu? Kniha je rozšířením první řady dokumentárního cyklu. Přináší názorné rodokmeny šlechtických rodů a galerie předků i rodových sídel.... celý text

Magrata15
22.04.2024 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha, navazující na televizní pořad. Je v ní spousta fotografií, rodokmenů a krátkých rozhovorů.
Moc se mi líbila.

Evina.Cetba
23.02.2024 5 z 5

Modrá krev je bezvadně zpracovaná, běžnému člověku čtenářsky přístupná kniha o šlechtických rodech včetně jejich rodokmenů. Nikdo zatím tak uceleně o českých šlechtických rodech nepsal. Dokument jsem samozřejmě viděla a zpříjemnil mi nejeden večer. P.S. Díky F. Kinskému za autogram do mého turistického deníku, potkala jsem se s ním na jeho zámku v Kostelci nad Orlicí a choval se přirozeně, stejně přirozeně jako vystupuje před kamerami.

Elea
07.02.2024 5 z 5

Hodně zajímavá kniha, perfektní jsou rodokmeny jednotlivých rodů.

Madelisi
21.10.2023 4 z 5

První řada, která je tu nyní předložena v knižní podobě, byla na televizních obrazovkách zjevení. Historie, příběhy potomků šlechty, hrady, zámky,Bohužel s třetí řadou jsem se stala alergická na otázky ohledně výchovy a na prolog, který shrnuje utrpení šlechty. Tyto nedostatky tato nádherná publikace nemá, naopak předkládá chronologický příběh jednotlivých rodin.
Jsem nadšená z rodokmenů, ty se dají doslova zkoumat hodiny.
Jediné, co mi vadilo, bylo používání titulů pro současné členy rodu. Pak dochází k takovým paradoxům, kdy je hrabětem pouze tady a do ciziny si jezdí od náročného “hrabětování odpočinout. Myslím si, že když už je uvádět, tak to stačilo pouze jednou při první zmínce jména.
Tato publikace je velmi pěkný doplněk k první sérii, informace jsou aktualizované. Takže čtenář ví, kdo z účinkujících již není mezi námi. Tímto celá série odvedla moc dobrou práci, když zaznamenala jejich vzpomínky.

ondras666
28.08.2023 5 z 5

Kniha je vlastně přepisem stejnojmenného pořadu ČT. Bral jsem ji jako doplněk k danému pořadu, zásadní nové informace z ní nezískáte. Ale je fajn si připomenou historii šlechtických rodů.

Slůník
08.07.2023 4 z 5

Příjemné zopakování skutečností z výborného seriálu.

maryzka
30.06.2023 5 z 5

Zajímavá kniha, doufám, že vyjdou další díly.

Anajkaa39
19.06.2023 5 z 5

Tuto knihu vřele doporučuji mám ráda tento seriál o české aristokracii, a zároveň jsem ráda že vyšel i knižně doufám, že vyjdou i další díly

Christie2020
14.06.2023 4 z 5

Seriál jsem neviděla, ale kniha je rozhodně zajímavá.

Danka22
01.05.2023 5 z 5

Oblíbený seriál, který v letošním roce odvysílala česká televize již 3. řadu se dočkal i knižní podoby. A to velmi hezké, poutavé a sdílné, stejně jako to není jinak u zmíněného seriálu. Očekávejte knihu, ve které se dozvíte o OSMI českých šlechtických rodech o jejich strastech, bolesti, štěstí i radosti. Krutost, s jakou se setkali během komunismu je obrovských vykřičníkem!
Knížka je plná úžasných fotek, ale rodokmenů či zajímavých osobností s moc krásnou předmluvou od průvodce seriálu pana hraběte Františka Kinského.
Osobně si myslím, že by pan Kinský měl přemýšlet nad nějakou knihou vzpomínek paměti, nebo životopisem nějaké zajímavé osobnosti z jeho rodu. Má velmi poutavý přednes, který by čtenáře zaujal.
A co říci na závěr? Celou sérii jsem viděla a byla skvělá. Škoda, že skončila. Málokterý dokument se mi tak líbil, jako Modrá krev. Takže o knížce mohu říct, že je zajímavá a moc ráda si v ní budu i dál číst. Tahle knížka si totiž zaslouží číst pomalu a postupně. Nic neuspěchat. Před lety jsem četla Aristokratky. Byly to rozhovory se šlechtičnami, moc ráda na to vzpomínám.