Co tě nezabije

Co tě nezabije https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521041/bmid_co-te-nezabije-qCX-521041.jpg 4 113 29

„Když se zamyslím nad všemi svými povídkami jako nad celkem, dalo by se říct, že v mém světě nejsou lidé dobří ani lidé zlí. Jsou v něm lidé snažící se o dobro zlou cestou anebo dobří lidé nacházející odpověď v něčem velmi zlém (ať už pro okolí, nebo pro ně samotné). Myslím si, že v každém zlém činu se dá najít právě to tenké černé vlákno, které vás nakonec dovede k jeho motivaci. Něco, co lidi přiměje dělat věci, které nejsou správné. Někdy je to bolest, někdy bezmoc, někdy příliš krutá pravda a někdy neschopnost rozumět sám sobě a ostatním lidem. Zkrátka černobílý svět neexistuje.“ První sbírka povídek držitelky pěti Českých lvů a jedné ceny Magnesia Litera.... celý text

Any26
13.04.2024 5 z 5

Mně se povídky Aňi Geislerové moc líbily. Mají své zvláštní kouzlo. Jsou jiné a zajímavé. A líbily se mi všechny. Zkrátka tento styl povídek můžu. V některých momentech mi to přišlo trochu jako povídky J. D. Salingera, (nevím, co mě k tomu vedlo!! ), ale při čtení "Co tě nezabije" jsem si na jeho "Devět povídek" vzpomněla...

Petrasim
31.03.2024 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Předtím jsem četla knihu P.S. a ta mě vůbec nebavila. Takže jsem v tomtéž duchu přistupovala i k této knize. Ale byla naprosto skvělá. Přečetla jsem ji za jeden den.

Nuttelka
24.03.2024 audiokniha 4 z 5

Překvapivě povedená sbírka povídek, výběr interpretů také sedl.. hodně ze života, ani jedna povídka mě nenudila a to je co říct :-)

Sova15
11.03.2024 5 z 5

Povídky jsem neznala. Jak zde už někdo napsal, nebyli mi hrdinové vždy sympatičtí a jejich jednání bylo na hraně. Ale není smyslem každé knihy mít hrdinu sympaťáka a klaďáka. Mě se to moc líbilo, Aňe fandím.

Ivana11
05.03.2024 4 z 5

Celkem vydařená kniha povídek.

Jana_2
11.02.2024 5 z 5

Aňa se mi líbí jako herečka a její knížka byla fajn. Četla jsem od ní jen tuhle jedinou, ale četla se dobře. Bavila mě. Jestli si koupím a přečtu další, nevím, ale tuhle rozhodně nezavrhuji

Peggy2711
06.02.2024 2 z 5

Moje první setkání s Aňou jako spisovatelkou a vím, že poslední. Četlo se to dobře, svižně, ale některé povídky mi přišly prázdné, možná proto, že byly ze života, ve kterém se nic moc neděje? Nevím. Četla jsem před týdnem a některé si vůbec nepamatuji, neoslovilo mě to.

attila1
22.01.2024 4 z 5

Některé povídky jsem již znala ze souborů povídek, ale celkově se mi to líbilo.

SSTknihy
22.01.2024 4 z 5

Protagonisté a protagonistky těchto povídek vám asi nebudou moc sympatičtí. Někteří se chovají podivně, jiní zvláštně, mnozí nepředvídatelně. S jejich řešením životních situací můžete bouřlivě nesouhlasit nebo naopak tiše přitakávat, v každém případě vás ale něčím zasáhnou a přinutí se zamyslet.
Aňa píše čtivě, lehce a její příběhy nekloužou po povrchu. Je znát, že o svých postavách přemýšlí, a tak trochu vidí i za obzor. I proto stojí za přečtení.

jeany23
20.01.2024

Aňu Geislerovou jako herečku nemusím, ale její literární počin mě překvapil, řekla bych, že "na herečku dobrý". Nejvíc mě zaujala povídka Její rodina. Jako jednohubka na odpoledne je to v pohodě, díky pochmurnosti povídek to ale nemusím číst podruhé.

AnnaR.
10.01.2024 4 z 5

Dost mě překvapil dobrý sloh. Některé povídky byly fajn, jiné méně, ale celkově se mi kniha líbila.

Andyska007
02.01.2024 4 z 5

Povídky se mi líbily. Kdysi jsem četla i knihu P.S. a ta mě zaujala natolik, že jsem si tuto knihu přála k Vánocům. A nelituji. Souhlasím, že recyklované povídky jsou podvod na čtenáře, ale pro mě byly naštěstí všechny nové.

Luluhappy
30.12.2023 3 z 5

Určitě lepší než P.S...
Ale teda uvědomění, že jsem už třeba půlku povídek kdysi četla, nic moc.
Každá povídka má něco do sebe, ale nejvíc mě oslovila "Moře" a "the Eden hotel".

Teopa
19.12.2023 1 z 5

Tohle je obří PODVOD na kupující. Jsou to z velké většiny zrecyklované povídky, které už dávno vyšly, ale jinde.

Alethea_k
13.12.2023 4 z 5

Při čtení mi pokaždé došlo, že jsem povídku už někde předtím četla... Po 5. povídce mě napadlo podívat se na konec... Tam je přiznané, že 7 z 10 povídek už vyšlo ve sbírkách, které jsem četla... Kdyby to bylo hned na začátku sbírky, rovnou bych ty povídky přeskočila... Nemůžu říct, že by již zveřejněné povídky nebyly dobré. Byly. A dost. Ale času je málo a knih, které chci číst, je hodně :-)

Každopádně povídky jsou dobré, většina z nich mě bavila i napodruhé. Moc mi nesedly poslední dvě nové, Moře bylo od bodu zvratu super.

nelcisko
12.12.2023 5 z 5

Knihu jsem si koupila na nějaký vnitřní impulz, který mi říkal, že to bude stát za to. A taky, že jo!
Od Ani jsem nikdy předtím nic nečetla, a tak jsem neměla žádná očekávání.
Byla jsem mile překvapená. Ačkoli povídky moc nemusím, tady mi to nevadilo. Naopak jsem ocenila, že je to oddychové čtení a teď před Vánocema při tom shonu, se mi kniha náramně hodila. Přestože se povídky nesly v temném duchu, určitě se k nim zase někdy ráda vrátím zpět.

NikyTaky
01.12.2023 2 z 5

Recyklovaná sbírka povídek. Z 10 povídek jich bylo již 7 publikovaných někde jinde. Koupit si tu knihu a zjistit to, byla bych asi rozmrzelá. Všeho všudy se mi líbily 3 povídky. Zbytek si ke mě cestu nenašel. Odpočinkové čtení, které neurazí ani nenadchne. 2/5

ninano
24.11.2023 3 z 5

Oddychovka pro nedělní odpoledne.

Papu1011
21.11.2023 4 z 5

Oddechová kniha v nezvyklém formátu, ale to byla i ta první a i to upoutá.
Svižné tempo a postupná gradace povídek. Bavila mě.
Aňa je nadaná, vtipná, svěže se vyjadřující, inspirativní.
Doporučuji, jako četbu před spaním...tj. deset dní máte "Večerníčka" k zamyšlení.

Christie2020
20.11.2023 4 z 5

Jednou za čas si ráda přečtu odpočinkovou povídkovou knihu, takže spokojenost.

Část díla

Aňa Geislerová (p)
česká, 1976
2015  70%P.S.
2023  71%Co tě nezabije
2021  85%Dopisy Ježíškovi
2019  80%P.S. – diář 2020
2022  80%Dobrý rok 2023

Kniha Co tě nezabije je v