Spálený zimou

Spálený zimou https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510892/bmid_spaleny-zimou-QhO-510892.jpg 4 53 15

Rooker Lindström série

1. díl

Temný příběh o nejhlubších zákoutích mysli brutálního vraha. Rooker Lindström už nemá pro co žít. Zabili mu syna, a i když pomohl vypátrat pachatele, nezbylo mu na světě nic – jen přítel alkohol, se kterým se uchýlil do odlehlé chaty v lese, aby všechno skoncoval. Ta chata patřívala jeho otci, jednomu z nejhorších sériových vrahů, a kdyby její stěny mohly vyprávět, křičely by hrůzou z toho, co se tu odehrávalo. Někdo ale nechce dopřát Rookerovi klid. Někdo začne vraždit tak jako jeho otec a u každé oběti zanechá vzkaz – pro Rookera... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Man Burned by Winter , 2022

Hella
08.01.2024 3 z 5

Velmi slušný krimi román. A je fajn, že další díly budou pokračovat. Sice trochu váhám, zda je mi Rooker skrz "své dětství" spíš sympatickou postavou nebo ne, ale číst budu určitě dál.

Evule *
08.10.2023 4 z 5

Napínavé a čtivé, možná trvalo než jsem se začetla, ale pak už jsem musela číst na jeden zátah. Další díl bych si ráda přečetla.

jarmila7388
29.09.2023 3 z 5

Doufám,že druhý díl bude lepší nebylo to nejhorší,ale mohlo tam být víc hororových událostí.Napětí,očekávani,střelby.A inspektorka Tess musí bejt drsnější.

L.Helena
09.09.2023 3 z 5

Prostě detektivka. Že by mi při čtení tuhla krev v žilách, se opravdu říct nedá. Četla jsem již daleko mrazivější thrillery, a to tam ani nemuselo být tolik mrtvol.

Majuš333
06.09.2023 5 z 5

"Pane Lindströme, je nějaká naděje, že byste si oblékl kalhoty?"
"Pozvete se ke mně a ještě mi budete říkat, co si mám vzít na sebe?"
"Na tom něco je... No dobře."

Presne takto si predstavujem perfektný začiatok série!!!!! Vrele doporučujem a teším sa na pokračovanie :)

Uviděla tetování na jeho lopatce, ptáka s šachovou figurkou. "To je krása."
"A to jste mě ještě neviděla bez osušky."
"Kreténe."
Zasmál se a zavřel za sebou dveře.

Naďa2411
06.08.2023 4 z 5

Brutální téma sériového vraha, jehož syn Rooker chce zapomenout a utápí se v alkoholu. Objevují se nové případy mrtvých žen s tajemným vzkazem pro Rookera. Jedině on, i když patří mezi podezřelé, by mohl dokázat nalézt vraha. Kniha měla šmrnc, i když děj se odehrává v zimě, určitě se pořádně při čtení zapotíte.

hlenicka
05.08.2023 4 z 5

Jako určitě bych neřekla,že to je thriller,ze kterého mně tuhla krev v žilách. To rozhodně ne! Takové normální,napínavé krimi. Nic víc,nic míň.

Ophelie
26.07.2023 4 z 5

Čtivé, knihu nešlo odložit. Ponuré, temné, zamotané, rozuzlení nečekané. Autor má rozhodně talent, více takových thrillerů. Určitě doporučuji přečíst, nudit se nebudete.

JustWomen
24.07.2023 4 z 5

Ten název je skvělý, zcela vystihuje životní volbu Rookera. Temný thriller, čtivý, postavy originální, jen se to trochu těžce četlo a rozmotávalo. Určitě si přečtu další díly.

rodak
07.07.2023 4 z 5

Povedený thriller plný napětí a tíživé atmosféry. I hlavní hrdina si zaslouží pokračování. Takže očekávání.

Christie2020
22.06.2023 2 z 5

Za mě určitě spíš zklamání. Dle recenzí tady jsem čekala rozhodně víc. Bohužel se mi dost pletla jména postav, detektivů, díky čemuž se po odhalení vraha nedostavilo kýžené překvapení. Z knihy jsem spíše rozpačitá.

mikika
19.06.2023 3 z 5

pro mě celkem průměr, až na vyšší míru temnoty a deprese, než je obvyklé. jako by autor soutěžil s jiným, kolik toho jeho hrdina ještě unese, než si podřeže žíly... vlastně ne, Rooker se chce upít k smrti.

hana1039
11.06.2023 5 z 5

Začátek další série a troufám si říci, že se nám bude číst,, nádherně,, :-))

Jeanine8
04.06.2023 5 z 5

Parádní krimi, doporučuji!

Paja1709
23.05.2023 5 z 5

Za mě skvělý thriller. Od začátku napínavé. Uz se těším na další díl s Rookerem.

sérioví vrazi kriminální thrillery

Autorovy knížky