Vražda v postranní ulici

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bohatou sérii detektivek Agathy Christie, královny tohoto žánru, jež vyšly v českém překladu, rozšiřujeme v této knize o soubor sestavený ze čtveřice kratších příběhů s Herculem Poirotem a nazvaný podle titulní z nich. V ní stejně jako v povídce Zrcadlo mrtvého muže stane tento Belgičan s nenapodobitelným šarmem a vyšetřovacími metodami před klasickou záhadou nevysvětlitelné smrti v uzamčené místnosti. V povídce pod názvem Podivná krádež pátrá po zloději nákresu přísně utajovaného bombardéru a během dovolené řeší – jak jinak, opět úspěšně – případ vraždy s podtextem nevěry nazvaný Trojúhelník na ostrově (televizní adaptace byla uvedena pod titulem Rhodský trojúhelník)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20563/big_vrazda-v-postranni-ulici-T76-20563.jpeg 4.3277
Série:

Hercule Poirot 17.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Murder in the Mews, 1937


více info...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Vražda v postranní ulici

janina66
26.11.2022

Výborná kratší detektivka se zvláštní zápletkou.

VeruMalfoy
12.11.2022

Poirot je prostě super detektiv a znovu to dokázal v krátkém zajímavě zamotaném příběhu. Tento rok čtu detektivky od Christie opravdu hodně a jedna je lepší než druhá. :)


Hakate
23.08.2022

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

Petkona
10.12.2021

Opět příjemná napínavá sbírka čtyř povídek, které ale já neupřednostňuji před romány, protože mi přijde, že tam autorka nema takový prostor projevit svoji fantazii, kvůli krátké délce, ale i tak je to fajn čtení a příjemně to utíkalo a rozhodně nelituji času stráveného s knihou.

Lumír23
20.07.2021

Povídková kniha, ale jak je ten Poirot takový komplikovaně čtivý, pro mě, tak formát povídek je pro mě daleko lepší.

minirock
05.06.2021

Od Agathy Christie jsem toho moc nečetl a proto jsem byl rád že se mi tato knížka vešla mezi vybrané pro letošní Výzvu. Čtyři poměrně krátké jednohubky s Herculem Poirotem byly zajímavé, jako vždy jsem pachatele neuhodl a nejvíce se mi líbilo Zrcadlo mrtvého muže. Ale určitě to není moje poslední autorčina kniha, zalíbil se mi její styl i Poirot.

boxas
01.03.2021

Paráda!

MilanCFC
22.02.2021

Je jedno, jestli jde o jeden velký román nebo soubor kratších povídek, osekaných o tu "okolní omáčku", které jsou i tak stále mistrné. Stejně nikdy nemám šanci přijít na pachatele, takže jsem to už vzdal a jen si užívám autorčino umění :-)

1