Vražda v postranní ulici

Bohatou sérii detektivek Agathy Christie, královny tohoto žánru, jež vyšly v českém překladu, rozšiřujeme v této knize o soubor sestavený ze čtveřice kratších příběhů s Herculem Poirotem a nazvaný podle titulní z nich. V ní stejně jako v povídce Zrcadlo mrtvého muže stane tento Belgičan s nenapodobitelným šarmem a vyšetřovacími metodami před klasickou záhadou nevysvětlitelné smrti v uzamčené místnosti. V povídce pod názvem Podivná krádež pátrá po zloději nákresu přísně utajovaného bombardéru a během dovolené řeší – jak jinak, opět úspěšně – případ vraždy s podtextem nevěry nazvaný Trojúhelník na ostrově (televizní adaptace byla uvedena pod titulem Rhodský trojúhelník)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20563/vrazda-v-postranni-ulici-FeP-20563.jpg 4.3213

Hercule Poirot 17.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Murder in the Mews, 1937

Kniha Vražda v postranní ulici

nikikostadinova

Jde o Agathy vysoký standart, já jsem byla spokojená. Nejvíce se mi líbila poslední povídka z pláže. Postavy jsem viděla před sebou, věděla jsem jak mluví a jak vypadají. Příběh velmi zajímavý a já mám Agathu ráda, protože vždy umí překvapit.

m_martina

Další výborná jednohubka s případem Herculem Poirota mne zaujala a nedala mi vydechnout až do poslední stránky.

Ivan F

S poviedkami je problém, že ich kvalita je rôznorodá. Presne to sa stalo aj v prípade tejto poviedkovej zbierky. Hoci poviedky vybrala samotná Agatha, tak vybrala tri rovnocenné kúsky a jeden, z môjho pohľadu, nepodarok. Tým je poviedka Trojuholník na ostrove Rhodos, kde je do oči bijúce, kto je vrah, ako to urobil a nič, naozaj nič prekvapivé v poviedke nie je. Milé, odpočinkové čítanie so šarmom starých zašlých časov to však je - bez všetkých vymožeností súčasného sveta.

Boboking

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2020. Moje první knižní setkání s A. Christie. A upřímně, po shlédnutí hromady TV seriálů jsem z knihy nebyl nijak nadšený. Připadalo mi to jako číst konverzační divadelní hru : on řekl, ona řekla... Ani ta logika vyřešení mi nepřipadala úchvatná. No, zkusím ještě nějakou slečnu Marplovou, snad mne nadchne více.

Na Poirota nedám dopustit. Bylo to skvělé:-).

čef
16.09.2019

Čtyři povídky jedna lepší jak druhá, už ta první, po které je kniha pojmenovaná, je nádherná. Ale ani poslední, nejkratší, v ničem nezaostává. Poirot opět udivuje silou své dedukce a také tím, jak nechává ostatním jejich svobodnou vůli s vědomím, že každý má právo na svoji hloupost. Vše ostatní na úrovni doby a umění.

31.05.2019

Další skvostná jednohubka od Agathy Christie a zároveň příjemné setkání s Herculem Poirotem. Kniha je poměrně krátká, já sama jsem ji měla přečtenou za jeden jediný den. Tentokrát se nebudu nějak zvlášť rozepisovat a rovnou hodnotím plným počtem - a samozřejmě doporučuji všem milovníkům klasických detektivek ze staré dobré Anglie :-).

žeryk
02.03.2019

Poirota prostě zbožňuji, příběhy mohu číst stále dokola a nikdy neomrzí.

Tak trochu šílení
Tak trochu šílení