Vražda v postranní ulici

Vražda v postranní ulici https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20563/bmid_vrazda-v-postranni-ulici-T76-20563.jpeg 4 306 32

Hercule Poirot série

Bohatou sérii detektivek Agathy Christie, královny tohoto žánru, jež vyšly v českém překladu, rozšiřujeme v této knize o soubor sestavený ze čtveřice kratších příběhů s Herculem Poirotem a nazvaný podle titulní z nich. V ní stejně jako v povídce Zrcadlo mrtvého muže stane tento Belgičan s nenapodobitelným šarmem a vyšetřovacími metodami před klasickou záhadou nevysvětlitelné smrti v uzamčené místnosti. V povídce pod názvem Podivná krádež pátrá po zloději nákresu přísně utajovaného bombardéru a během dovolené řeší – jak jinak, opět úspěšně – případ vraždy s podtextem nevěry nazvaný Trojúhelník na ostrově (televizní adaptace byla uvedena pod titulem Rhodský trojúhelník).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Knižní klub

Murder in the Mews , 1937

Christie2020
12.04.2024 5 z 5

Miluju Agathu Christie!

Emik87
20.02.2024 5 z 5

Mé oblíbené příběhy v jedné knize. Doporučuju.

jan0504
28.08.2023 4 z 5

Detektívne príbehy na čítanie na dovolenku pri mori.
Pár krát som sa zasmial, ako si cez iné postavy dokáže robiť srandu z Hercula :-)

janina66
26.11.2022 4 z 5

Výborná kratší detektivka se zvláštní zápletkou.

VeruMalfoy
12.11.2022 5 z 5

Poirot je prostě super detektiv a znovu to dokázal v krátkém zajímavě zamotaném příběhu. Tento rok čtu detektivky od Christie opravdu hodně a jedna je lepší než druhá. :)

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

Petkona
10.12.2021 4 z 5

Opět příjemná napínavá sbírka čtyř povídek, které ale já neupřednostňuji před romány, protože mi přijde, že tam autorka nema takový prostor projevit svoji fantazii, kvůli krátké délce, ale i tak je to fajn čtení a příjemně to utíkalo a rozhodně nelituji času stráveného s knihou.

Lumír23
20.07.2021 5 z 5

Povídková kniha, ale jak je ten Poirot takový komplikovaně čtivý, pro mě, tak formát povídek je pro mě daleko lepší.

minirock
05.06.2021 4 z 5

Od Agathy Christie jsem toho moc nečetl a proto jsem byl rád že se mi tato knížka vešla mezi vybrané pro letošní Výzvu. Čtyři poměrně krátké jednohubky s Herculem Poirotem byly zajímavé, jako vždy jsem pachatele neuhodl a nejvíce se mi líbilo Zrcadlo mrtvého muže. Ale určitě to není moje poslední autorčina kniha, zalíbil se mi její styl i Poirot.

boxas
01.03.2021 5 z 5

Paráda!

MilanCFC
22.02.2021 4 z 5

Je jedno, jestli jde o jeden velký román nebo soubor kratších povídek, osekaných o tu "okolní omáčku", které jsou i tak stále mistrné. Stejně nikdy nemám šanci přijít na pachatele, takže jsem to už vzdal a jen si užívám autorčino umění :-)

Magrata15
11.11.2020 5 z 5

Nic není, jak se zdá, ale Hercule Poirot nakonec vždy přijde na to, kde je pravda.
Čtyři skvělé detektivní povídky od Agathy Christie.

nikikostadinova
18.10.2020 4 z 5

Jde o Agathy vysoký standart, já jsem byla spokojená. Nejvíce se mi líbila poslední povídka z pláže. Postavy jsem viděla před sebou, věděla jsem jak mluví a jak vypadají. Příběh velmi zajímavý a já mám Agathu ráda, protože vždy umí překvapit.

m_martina
10.06.2020 5 z 5

Další výborná jednohubka s případem Hercula Poirota mne zaujala a nedala mi vydechnout až do poslední stránky.

Ivan F
07.04.2020 4 z 5

S poviedkami je problém, že ich kvalita je rôznorodá. Presne to sa stalo aj v prípade tejto poviedkovej zbierky. Hoci poviedky vybrala samotná Agatha, tak vybrala tri rovnocenné kúsky a jeden, z môjho pohľadu, nepodarok. Tým je poviedka Trojuholník na ostrove Rhodos, kde je do oči bijúce, kto je vrah, ako to urobil a nič, naozaj nič prekvapivé v poviedke nie je. Milé, odpočinkové čítanie so šarmom starých zašlých časov to však je - bez všetkých vymožeností súčasného sveta.

Boboking
12.02.2020 3 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2020. Moje první knižní setkání s A. Christie. A upřímně, po shlédnutí hromady TV seriálů jsem z knihy nebyl nijak nadšený. Připadalo mi to jako číst konverzační divadelní hru : on řekl, ona řekla... Ani ta logika vyřešení mi nepřipadala úchvatná. No, zkusím ještě nějakou slečnu Marplovou, snad mne nadchne více.

čef
16.09.2019 5 z 5

Čtyři povídky jedna lepší jak druhá, už ta první, po které je kniha pojmenovaná, je nádherná. Ale ani poslední, nejkratší, v ničem nezaostává. Poirot opět udivuje silou své dedukce a také tím, jak nechává ostatním jejich svobodnou vůli s vědomím, že každý má právo na svoji hloupost. Vše ostatní na úrovni doby a umění.

85098211
31.05.2019 5 z 5

Další skvostná jednohubka od Agathy Christie a zároveň příjemné setkání s Herculem Poirotem. Kniha je poměrně krátká, já sama jsem ji měla přečtenou za jeden jediný den. Tentokrát se nebudu nějak zvlášť rozepisovat a rovnou hodnotím plným počtem - a samozřejmě doporučuji všem milovníkům klasických detektivek ze staré dobré Anglie :-).

žeryk
02.03.2019 5 z 5

Poirota prostě zbožňuji, příběhy mohu číst stále dokola a nikdy neomrzí.

edith79
07.11.2018 5 z 5

Opět brilantní. Po předchozí knize jsem si musela lehce spravit chuť. A čím jiným si ji lépe spravit, než královnou detektivek.