cat5 cat5 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velmi čtivá jednohubka, ovšem v druhé polovině už těch zvratů a "kombinací" bylo až moc. Závěr se přiznám, že jsem nepochopila "proč"(nechci spoilerovat), neseděl mi tam... strašně mi přišlo, že autorka chtěla co nejvíc šokující závěr a za mě to tedy bylo mimo mísu...Na jedno počtení dobrý, čtivý, jednoduchý text, účel splnilo.

06.06.2023 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Za sebe tedy absolutně nevím, kde tato kniha vzala tak vysoké hodnocení. Chystala jsem se na ní už dlouho a to jen proto, že mě na ni navnadili ještě ve škole při literatuře. Bylo nám tehdy totiž řečeno, že kniha Sophiina volba pojednává o SOPHII a o jejím životě v koncentračním táboře, přičemž je dílo završeno tou strašnou srdcervoucí volbou. S tím to jsem se do čtení vrhla a toto jsem očekávala. Nikdy by mě nenapadlo, že Sophie bude jakási vedlejší postava a hlavní lajnu s prominutím vyžere nějaký šíleně nesympatický a nevybouřený Stingo, který prakticky celou knihu neřeší v podstatě nic jiného, něž svůj napružený rozkrok, židovská ňadra a v neposlední řadě se může uzoufat,že mu žádná nechce dát. Když pominu Stinga, tak Nathana jsem vydýchávala stejně těžko a opravdu nechápu, ty nesčetné sexuální scény (místy dosti nechutné), které zde dle mého názoru nemají co dělat a příběhu nijak neprospějou. Jednu hvězdu dávám pouze za vyprávění Sophie, které bylo zajímavé a strašné, ale totálně se udusilo v již výše zmíněných nesmyslech.

16.04.2017 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Absolutně kouzelné a krásně napsané. před autorem smekám a jsem ráda, že ani filmová verze knihu "nezabila". Na konci jsem se musela dost ovládat, abych neplakala (protože jsem ji dočítala na veřejnosti, číst ji osamotě, trvalo by mi delší dobu se uklidnit). Opravdu úžasné čtení a ráda se ke Zlodějce ještě někdy vrátím.

25.10.2017 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Bohužel to nejhezčí na knížce je její vzhled... Jsem docela zklamaná.

26.04.2018 1 z 5

J. R. R. Tolkien: Životopis J. R. R. Tolkien: Životopis Humphrey Carpenter

Takto poutavě napsaný životopis jsem ještě nečetla. A nebylo to způsobeno jen tím, že Tolkien prostě byl,je a bude Osobnost, i když to samozřejmě mělo nějaký ten podíl. Co dodat? Snad jen, že jdu znovu zhltat všechny jeho knihy, které vlastním.

15.01.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem četla po shlédnutí dvou řad seriálu, který si mě hrozně získal a díl za dílem mi stále více bral dech. Kniha je vlastně prakticky totéž jako první série, jen v psané podobě. Četlo se to prakticky samo, byla to dost slušná depka a napětí z toho jen sálalo. Ale nemohu dát 5*, jelikož seriál je prostě udělán ještě o malinko lépe a knize v žádném případě nedělá ostudu-naopak ji povznáší a krásně do sebe vše zapadá. Co se týká otevřeného konce v knize, tak ten mi vůbec nevadil, naopak všemu dodal další punc tajemna a historické poznámky na úplném konci se mi líbily snad nejvíce. Na druhou stranu oceňuji, že seriál nás nenechal tápat v nejistotě. Autorku obdivuji už jen za to, že ji tohle všechno vůbec napadlo. Jsem ráda, že knihu vlastním.

11.10.2018 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Pan mercedes byl grandiózní. Právo nálezce slabší, ale stále skvělé. Konec hlídky je stále skvělý, ale nemohu se ubránit pocitu, že autor už nevěděl jak dál, když dal Bradymu "superschopnosti" Moc se mi to sem nehodilo a byla bych radši, kdyby zachoval lidskou/zrůdnou stránku Bradyho bez příkras.(I když jako samostatný příběh s jinými postavami úplně někde jinde by to bylo super) I přesto ale je kniha poutavá a velmi čtivá.

18.05.2017 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Mistrovské dílo. Není třeba cokoliv dodávat. Chtěla bych to číst pořád a pořád dokola. Kéž by tak na to byl čas. Pro mě se jedná o skutečnost. Ať si říká kdo chce, co chce. Je to natolik dokonalé, že si Tolkien prostě vymyslet nemohl.

24.11.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jedno velké ANO!

23.05.2017 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

"Když hraješ hru o trůny, můžeš buď vyhrát nebo zemřít."

Neskutečně dlouho mi trvalo se dokopat k tomu si knihu pořídit a přečíst. Plná pochybností, které ani nevím,kde se vzaly,jsem si stále nebyla jistá, zda mi ten čas za to stojí. Chyba. Velká chyba. Je to boží.

04.03.2022

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Velmi milé překvapení.Knihu mi koupil manžel celkem 'na blind', já vůbec netušila, o co jde, ani autor mi ni neříkal. Po přečtení Sběratele kostí,ale začínám shánět další pokračování, protože se mi dlouho nestalo,aby me nějaký titul chytl hned od první stránky. Skvěle napsané, napínavé, nepředvídatelné.Jsem nadšená.

09.01.2020 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Přiznám se, že jsem ke čtení této knihy po zjištění, že autorka začínala s knihami pro dospívající, přistupovala trochu hořce. Moc tomu nepomohl ani fakt, že se na pozadí má odehrávat nějaký románek, což nemusím. Ale světe div se, dala jsem tomu šanci a výsledek je dobrý. Mám ráda prostředí psychiatrie a celkově témata, kde lidem "straší ve věži", takže to na mě celé celkem zapůsobilo. Příběh byl vystavený dobře, četlo se to téměř samo a celkový dojem je tak 3-4*. A navíc chválím přebal, který (ač by neměl) ovlivnil, že mi kniha přistála v knihovně.

27.03.2019 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Takhle rozhodně ANO! Prvně jsem se setkala s americkou filmovou verzí, takže jsem v podstatě vůbec nevěděla, která bije. Před shléhnutím (pravé) skvělé švédské verze jsem si přečetla knihu. A co se stalo? Filmová americká verze šla hooodně rychle z mojí hlavy dopryč, jelikož je to v podstatě z 85% slabý odvar. Kniha je nechutná, odvážná, nevídaná a čtivá. Upírskou tématiku moc nemusím, ale jsem ráda, že existuje pár skvělých kousků.5*

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Ach jo Eriku... Nádherný příběh, který se prostě ve skutečnosti stal (jinou pravdu neberu).

23.05.2017 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha je velmi naivní tak, jak by z pohledu malého dítěte měla být. Nemám moc ráda válečnou tématiku a už vůbec ne cokoliv ohledně druhé světové války a vyhlazovacích táborů,ale před nedávnem mě zaujal film, který byl jiný, než ostatní hlavně úhlem pohledu dítěte a řekla jsem si, že udělám výjimku. Kniha je čtivá, nebylo mi z ní vůbec dobře. Zapůsobila tak, jak měla.A chválím výborné filmové zpracování, které-jako jedno z mála-nekazí předlohu. 5*

13.01.2020 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Mistře smekám před Vámi.

24.11.2017 5 z 5

Nádherný příběh, který budu jednou předčítat svým dětem.