Silmarillion

Tolkienův Silmarillion popisuje První věk světa – jeho samozřejmou součástí je tedy vyprávění o vzniku Středozemě, o její mytologii, nejstarší historii a v neposlední řadě také o národech, jež ji obývaly v dobách předcházejících ději trilogie Pán prstenů.
K vydání připravil Christopher Tolkien.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29746/silmarillion-p5B-29746.jpg 4.42136

Pán prstenů

Literatura světová, Fantasy, Mytologie
Vydáno, Mladá fronta

The Silmarillion, 1977

Kniha Silmarillion

littlestar

Těžce se mi hodnotí. Příběhy krásné, leč množství jmen a názvosloví, jazyk vyprávění nebylo pro mě to pravé a udržet pozornost na děj pro mě složité. A rozhodně potěší, pokud bude vše jednou zfilmované. Každopádně volby nelituji, bylo fajn se dozvědět z počátků Středozemě. Závěr knížky by byl za půl hvězdy navíc, leč udělit ji můžu jen textově 2,5*

Gabina.horkov

Skvělé doplnění Tolkienova světa. Vše je tedy popsáno stručněji, ale kdo by rád podrobnější popis, jak je autorovým zvykem. Může nají některé příběhy v knize Nedokončené příběhy.

marcel8328

Chtěl jsem to dočíst, ale nuda, nuda a nuda :-(

Orange8knihomol

Kdo se zajímá alespoň trochu o Tolkienův svět, rozhodně je pak Silmarillion ta správná kniha, po které sáhnout. Jedná se totiž o zajímavé doplnění vašich vědomostí ohledně tohoto tématu, navíc vám čtení zpříjemní Nasmithovy pestrobarevné ilustrace, jež k příběhu bezpochyby skvěle sedí. DOPORUČUJI všem Tolkienovcům! Zaujímavé dodatky na konci (rodokmeny, rejstřík s drobnými popisky, atd...) určitě oceníte. =)

anticlovek

naprosto skvostný kus a jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl :) živoucí svět je na dosah ruky... za mě rozhodně asi nejlepší kniha mýtů a zrození:)

Simstr

Nádherný vstup do světa Pána prstenů. Úvod knihy byl opravdu náročný mnoho jmen, docela jsem se ztrácela. Krásný příběh Beren a Lúthien nebo má oblíbená o Turínu Turambarovi :-) . Jde vidět, že tento příběh je hluboce promyšlen. Když budu tuto knihu číst 100x, pokaždé se dozvím něco nového. Nelze všechno vstřebat na poprvé. Opravdu famózní dílo pro všechny fanoušky Hobita a LOTRa. Bez tohoto "začátku" není dílo kompletní.

Fenrir

V tomto díle je vidět neskutečné množství tvůrčí práce pana Tolkiena a ohromující velkolepost jeho představivosti a literárního umu. Způsob, jakým tato a další knihy ucelují celý knižní vesmír Středozemě, je nevídaný a skvělý.

Georges1

Všechna čest a velká poklona i respekt autorovi nejen za toto dílo. Této knize je zapotřebí poskytnout důvěru a prostor přes pár prvních desítek stran, kde dochází k důležitému seznámení čtenářů se vznikem všeho co později formulovalo příběh nejen Středozemě.

Avšak též to nese své obtíže ve formě orientace v ději, postavách i místech na druhou stranu, je zde k dispozici rejstřík i mapa, takže naopak zapálený čtenář si ze čtení této knihy může udělat své dobrodružství zkoumáním a zařazením každé pro něj podstatné události. Je to výběr a rozhodnutí každého čtenáře. Děj knihy je znovu jedinečný a neopakovatelný, základ fantasy, který již v srdcích čtenářů zůstane. Představivost během četby nabírá na obrátkách a ne jednou bych rád na daném místě byl i žil. Neboť kouzlo knihy a vyprávění na Vás působí kolikrát jako magnet.
Některé pasáže příběhu příjemně a pravdivě sedí i na dobu v které žijeme, několikrát bych řekl sám za sebe, že je v textu čitelně poukázáno, jak snadné je ovlivnění některých srdcí nejen elfů, ale i lidí. A že znovu závisí na rozhodnutí daného jedince zdali si bude vážit rad a toho co má, či si do svého srdce nechá vložit semínko strachu a pýchy.

Misky vah se však vždy nakonec vrátí do rovnováhy.

Jsem vděčný, že toto dílo spatřilo světlo a bylo převedeno do knižní podoby. Vřele doporučuji k ucelení příběhu před počátkem putování.