Calwen89 Calwen89 komentáře u knih

Přiznání Přiznání Anna Todd

Druhý díl série byl určitě slabší, přesto stále s napětím čekám jak tohle může dopadnout. Tento díl bych s klidem přirovnala k houpačce - jednou nahoře, jednou dole. Láska střídá nenávist, vztek střídá klid a žárlivost střídá lhostejnost. Tessa se stále pohybuje na hranici hlouposti a naivity. Hardin se zase pohybuje na hranici šílenství a vzteku. Další díl si nenechám ujít, přestože jsem se tentokrát často nudila a erotické pasáže skoro vždy přeskakovala, jelikož jich tam bylo opravdu opravdu moc.

08.09.2021 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Tak tohle bohužel ne. Asi vysoké očekávání, asi přirovnání k Moně Kasten které podle mě autorka nesahá ani po kotníky, asi špatný překlad. Co je příčinou opravdu netuším, ale nebavilo mě to. Postavy mi nepřirostly k srdci, děj nebyl ničím výjimečný, spoustu chyb a naprosto násilně vložená milostná linka. Neskutečně mi vadilo neustále opakující se oslovení rodičů - maminka/tatínek. Bože hlavní hrdince není 5let... Můžete mít vztah s rodiči sebelepší, ale netvrďte mi že v dospělosti používáte tohle oslovení i při konverzaci s přáteli, ve škole či v zaměstnání.

08.09.2021 2 z 5

Vojvoda a ja Vojvoda a ja Julia Quinn

Já jsem naprosto spokojená. A ano je to plný klišé, sladkých scén a předvídatelného děje (i pro ty co neviděli seriál), ale já jsem si to čtení užila. Je to čtivé, krátké, zábavné a kupodivu i milostné scény byly pro mě v přijatelných mezích. V sérii tedy budu určitě pokračovat. Nebýt Netflixu nikdy by mě nenapadlo pouštět se do čtení tohoto typu knihy což by byla škoda, protože takhle skvělou oddechovku jsem už dlouho nečetla.

21.06.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Bála jsem se tu knihu otevřít. Věděla jsem že se mi to nebude číst dobře. Je to opravdu silný příběh plný lásky a bolesti zároveň. Autorka se zaměřila především na charakteristiku hlavních postav a jejich vývoj a to se jí povedlo opravdu velmi dobře. Lily jsem si od začátku oblíbila a většinu jejích rozhodnutí naprosto kvitovala, ale co bylo horší je, že jsem si oblíbila i Rylea. O to hůře jsem pak snášela jeho proměnu. Chápu, že většině žen ta kniha nic neřekne a tak je to správně, ale já smekám a děkuji za poselství, které kniha nese. Možná bych ji zařadila do povinné četby, alespoň pro to něžnější pohlaví.

15.06.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Další napínavý příběh od autorky Shari Lapena. Manželé odvedle je kniha plná zvratů, napětí a emocí. Příběh začíná únosem maličké dcery Cory na první pohled běžnému manželskému páru, ale během rozplétání této zapeklité ztráty dojde k několika závažným odhalení a autorka vám nejednou dokonale zamotá hlavu. Jak už je v jejích knihách zvykem vina nakonec dopadá na více než jednu hlavu, stejně tak jako otevřený konec, kterým mě autorka pravidelně vytáčí :D

29.05.2021 3 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Ten konec... Celou tuto sérii hodnotím jako jednu z nejlepších fantasy dystopií co jsem doposud četla. Má to akci, výborný spád, skvělé charakteristiky postav, věrohodný popis i děj. Autorka se nesnažila zbytečně nahnat stránky bezduchými pasážemi, postavám jsem věřila a fandila až do konce. I Anden, kterého jsem zprvu nemusela mi nakonec díky svým rozhodnutím přirostl k srdci. A ten konec... Není to takový ten klasický happy end, což vlastně k celému příběhu neuvěřitelně sedí a posouvá tak všední romantickou linku na jinou úroveň.

30.04.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Mona opět nezklamala. Porovnání s předchozími díly se samozřejmě neubráním takže bych u hodnocení uvítala i půl hvězdičky. Za mě je strop první díl, druhý díl horší a třetí někde mezi nima. Isaac byl perfektní postava, Sawyer jsem konečně trochu víc pochopila a nakonci si jí dokonce i oblíbila. Což je opravdu úspěch, když jste jí v prvním díle chtěly šlápnout do úsměvu. Hodně se mi líbí, že neztrácím kontakt i s předešlými postavami a tak trochu mi to celé připomíná legendární Přátelé. Další díly si určitě přečtu, ale s menším odstupem jelikož tenhle 3dílný romantický maraton mi emočně vystačí určitě na zbytek roku :D

11.04.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Autorka bohužel svou první knihou série nasadila opravdu vysokou laťku, takže se neubráním srovnání. Ačkoliv postavy Dawn a Spence opravdu zbožňuji, jejich příběh pro mě už nebyl tak "epický". Na můj vkus tam bylo zbytečně příliš erotických scén, které mi nijak nesedly a chyběla mi taková ta lehkost a napětí. Tím ovšem nechci nikoho odradit od přečtení, je to skvělý a kdybych se už jednou nepřesvědčila, že autorka to umí líp bylo by to za plný počet.

06.04.2021 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Krásný a kraťoučký příběh o lásce, smrti a odpuštění. Je to smutné, vtipné a originální. Jednu hvězdičku ubírám pouze z důvodu, že mě to nutí ke srovnání s Dorianem, kterého naprosto zbožňuju.

31.03.2021 4 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

(SPOILER) Ve světové literatuře lze najít daleko lepší romány, nicméně já jsem to četla s chutí. Je to nadčasové, moudré, vtipné i smutné zároveň. Každý si tam něco najde.

"Počkej ještě! " zadržel ho don Quijote. "Chci alespoň abys mě spatřil svlečeného a byl asi při tuctu či dvou mých bláznovství. Slibuji, že to zvládnu do půl hodiny. Uvidíš na vlastní oči, čeho jsem pro lásku schopen."

08.03.2021 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Hodnotím celou sérii a to více než pozitivně. A ano - je to sladké, prosté, naivní, předvídatelné a naprosto dívčí, ale ten princeznovský příběh miluju. Postavy a jejich charakterové vlastnosti autorka popsala opravdu výstižně a přesto nenuceně. Dalším čtenářům však doporučuji skončit příběh třetím dílem (do třetice všeho dobrého, no ne :D) a do Dcery a Koruny se nepouštět.

24.02.2021 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Nádherná obálka, ale tím to opravdu končí. Hrozně jsem na knihu těšila (a kdo ne), ale se Selekcí se to nedá vůbec srovnávat. Autorka evidentně všechny své nápady již vyčerpala a potřebovala by uměleckou pauzu. Každopádně je to škoda, už její pokračování Dcery a Koruny mi bylo trnem v oku, ale po tomhle už ani nemám slov...

22.02.2021 2 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Ačkoliv už jsem daleko za cílovou skupinou já jsem si to opravdu užila. Má to akci, spád, děj je plný klišé a zvratů a především skvělé postavy. Tessa mě popravdě nijak neuchvátila a nepřišla mi ničím zajímavá, ale nevadila mi ani přestože se někdy chovala opravdu hloupě a naivně. Když se však vezme v potaz její věk a situace v které se ocitla její chování se dalo i pochopit. A Hardin... No ruku na srdce komu z vás ještě podobný badboy nikdy nezkřížil cestu. Je to nejspíš jedna z nejrozpolcenějších postav o které jsem četla. Všechno s ním je buď černé nebo bílé, nic mezi. Milujete ho nebo nenávidíte, litujete ho nebo se mu chcete pomstít, naháníte ho nebo od něj utíkáte. Za mě skvělý, jen ty erotické scény na můj vkus už byly teda dost přes čáru.

08.09.2021 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Milý, oddechový retelling na motivy oblíbené pohádky Kráska a zvíře. Osobně miluji asi všechny retellingy, takže i tento jsem si celkem oblíbila. Výborně zpracované postavy, napětí, čtivost a fakt, že se jedná o standalone (což je v této době plné trilogií malý zázrak) patří rozhodně k plusům knihy. Musím ale rozhodně vytknout samotnou dějovou linku, autorka se bohužel až příliš drží původní linky pohádky ačkoliv příběh rozhodně umožňuje si pohrát s fantazií a ten konec mě vyloženě zklamal.

04.06.2021 3 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Postavy jsou skvělý, svět originální, ale na mě tam toho bylo až příliš. Nemůžu říct, že by byly některé kapitoly vyloženě vycpávkové, ale rozhodně byly zbytečně natahované. Díky časté přímé řeči se ale příběh celkem dobře četl. A výrazy jako "zkrunděná čůza" mě teda budou pronásledovat ještě dlouho :D

27.05.2021 3 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Když jsem na tuhle knihu narazila v antikvariátu byla to láska na první pohled (no vážně viděli jste tu obálku?)... Ale vlastně jsem od toho nic moc nečekala. Tahle kniha je sen, pohádka, vycházející měsíc a zapadající slunce. Autorka tak nádherně píše, že mi vlastně ani nevadilo že se v první polovině vlastně ani nic moc neděje. Ten příběh je božský (doslova), se spoustou zajímavých postav, které zprvu třeba i nesnášíte ale nakonec je pochopíte a možná i začnete mít rádi. Autorka do příběhu nádherně zpracovala i spoustu nadčasových témat a myšlenek. Určitě to není kniha pro každého, ale pro mě znamenala moc a věřím, že je to jedna z těch knih, které mi utkví v paměti do konce života.

27.05.2021 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Zprvu jsem si říkala, tak to bude ještě zajímavý... Ale bohužel mi to nakonec celé přišlo tak přitažené za vlasy, že to tu oddechovou romantiku úplně zazdilo. Postavy se najednou začaly jak mávnutím kouzelného proutku chovat naprosto nelogicky, na jedné stránce tak a na druhé úplně protipólově, bez nějakého důvodu či vysvětlení. Ale autorka má určitě hezky našlápnuto, psát umí a některé pasáže byly opravdu podařené.

26.05.2021 3 z 5

Jáma a kyvadlo byla opravdu skvělá povídka. Ale u většiny ostatních mi na mysl přicházelo jen jedno slovo: "zvrácený" ... :D

23.05.2021 3 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Je to krásný příběh o lásce, rodině, svědomí, odpuštění a naději zasazený do toho nejtemnějšího prostředí. Člověk ale musí číst mezi řádky, aby to viděl. Možná mě trochu mrzí, že romantická linka nedostala více prostoru, ale nadruhou stranu jsem za to ráda, protože konec mě i tak dostal..

22.04.2021 4 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Krásné zakončení série. Konec zůstal víceméně otevřený a ponechává čtenářům možnost domyslet si osudy jednotlivých postav, což mě trochu mrzí, ale svým způsobem to k příběhu patří. Celá série pro mě byla velkým překvapením a určitě se k ní jednou vrátím.

15.04.2021 5 z 5