brosofa brosofa komentáře u knih

Velmi vtipná a čtivá knížka, nemohla jsem se od ní odrhnout. Určitě se chystám na druhý díl, snad mě nezklame po famózní jedničce.

31.03.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásný a čtivý příběh. Posledních 30 stránek jsem probrečela.

12.08.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Třičtvrtě příběhu jsem si říkala jak se z tak chytré a přemýšlivé (i když pravda ne příliš empatické) osoby mohla stát zrůda ve formě prezidenta Snowa jakou známe z HG. Nakonec ale vlastní přesvědčení o vyjímečnosti a touha po moci, vyhrála nad láskou i přátelstvím.
A při zjištění původu Hanging tree jsem měla obrovskou škodolibou radost, když si člověk uvědomí, že zrovna tahle písnička se stala symbolem vzpoury...

25.07.2021 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Při čtení jsem stále cítila narůstající tíhu a úzkost z toho jak je svět nespravedlivý.

17.07.2021 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Kvuli filmu jsem mela naprosto jina ocekavani, ktera se teda nenaplnila, ale presto se mi pribeh libil. Velmi lehce a rychle se mi knizka cetla. Obcas sem se citila az frustrovana jak mel forrest k urcitym vecem blizko, ale nakonec to nedopadlo - ale takovej uz je zivot.

26.09.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Je neuvěřitelné, jak snadné je někým takhle manipulovat. Přečteno během jednoho dopoledne.

10.09.2016 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Ráda poslouchám rozhovory a přednášky autora, takže byla jen otázka času, kdy se konečně dohrabu i ke knížkám. A musím říct, že jsem nebyla zklamaná! Knížka byla vtipná, čtivá, plná zajímavých tipů. Jakmile to bude možné, určitě bych se ráda podívala k Baltu a do Rumunska... až tak mě knížka namotivovala:D

23.02.2021 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

První část mě úplně pohltila, ale od doby co Humbert s Lolitou cestovali, jsem se ke čtení musela dokopávat a nakonec jsem to nedokázala dočíst...

10.09.2016

věčný stěžování si na únavu, nezřízený utrácení a hlad (a následné výčitky), prolínalo několik zajímavých historek.

31.01.2021 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Dokonalý odstrašující případ, bavilo mě to
Určitě doporučuji přečíst!:)

28.03.2015 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

V podstatě 500 stránek o tom, že chce Bella sex a Edward ne. Já to chápu, mít vedle sebe Roberta Pattisona, taky nemyslim na nic jinýho.

19.05.2024 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Člověk si u filmů říkal, jak je to příšernej bizár, že Stewart a Pattinson neumí hrát. Ale po přečtení je jasný, že se jen věrně drželi předlohy.

Ale co si budem, bizár je přesně můj vkus, takže sem si čtení užívala.

19.05.2024 3 z 5

Já musím uznat, že jsem se u knížky dost nasmála a zároveň mi pomohla ujasnit si určitý hodnoty a priority, co se týče cestování.
Na PCT to teda nevidím, ale určitě mě autorka namotivovala přečíst si její další knížku, kde se spíš inspiruju na konkrétní treky!

10.07.2021 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Nacelnikuv styl vypraveni me hodne bavil. Obcas nudnejsi pasaze, ale ve vysledku je to velmi dobra, ctiva a zajimava kniha.

08.08.2018 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Určitě zajímavý nápad, byly tam pasáže, kdy jsem nemohla přestat číst. Pak tam ale byly části popisu na 12 stránek a to jsem se vážně modlila, ať už to skončí.
Taky mi přišlo zvláštní, že Dorian okamžitě věděl, co se stalo. Nadruhou stranu mě velmi potěšil nevšední konec.

01.11.2017 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Po jedničce jsem měla vyšší očekávání. Kniha se mi četla dobře, ale po jejím přečtení se nedostavil ten 'wow efekt' jako u Ty.

20.07.2017 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

V minulém díle byla Belly osobnost následující: zakopnu i o vlastní nohu, musim uvařit a uklidit, a Edward. S Jackobem ale byla víc než jen to. Z jejich společných chvil jsem cítila opravdovou radost, ne posedlost. Bohužel, Edward se do jejího života vrátil až moc brzo a ona to neustála.

#TeamJacob

19.05.2024 4 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Namet pribehu mi prisel zajimavej a knizka vypadala tenka, tak proc ne. Ovsem, bylo to pro me celkem narocne cteni, co se tyka formy. V nekterych pasazich mi prislo tezke se zorientovat a konec jsem musela precist vicekrat, abych pochopila.
Z pohledu hlavni postavy se mi moc libila paralela, kdyz clovek pozna "pravou lasku" az v devadesati (resp. romantizuje si svou iluzi o slecne) a vlastne mu to obrati zivot na ruby. Vztah je samozrejme problematicky, ve skutecnosti by to bylo nepripustne, ale nejakym zvlastnim zpusobem sem pro to mela pochopeni.

18.05.2024 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

V časových rovinách jsem se poměrně ztrácela, ale pokaždý jsem se těšila jaké bude další propojení postav. Některé osudy mi přišly nedostatečně ukončené a to mě na knížce mrzí nejvíc.

29.01.2021 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

(SPOILER) Dost silný příběh, který nakonec ale dopadl dobře, přesně podle očekávání.
Candy mi byla dost protivná, ale i ta se na konci ukázala jako rozumná osoba.

17.01.2021 5 z 5