bosorka78 bosorka78 komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Pěkná kniha,velmi dobře se četla, o pozemcích,krizi středního věku, utapění se v koloběhu života od nikud nikam,hledání důvodu proč jít životem dál a hlavně jak. Jo,líbilo se mi to :)

19.02.2019 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Kdybych knihu nečetla na dovolené kde nebyla jiná možnost asi bych ji odložila a už se k ní nevrátila.Ale nakonec jsem ráda, že jsem se začetla a zjistila , že kniha má velkou hloubku a stojí za zamyšlení.

30.07.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Moc krásné a ten konec..., už jsem se bála že to bude jinak a jsem moc ráda že se Lily rozhodla jak se rozhodla, i když se to nezdá byl to hepyend pro všechny.

19.03.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Začala jsem nadšeně číst, recenze byli víc než dobré,ale kniha mě nenadchla jak jsem očekávala. Ve třetině končím. Není pro mě asi správná doba čist tenhle příběh,ten dějepis mě tam tak nějak nebaví.

15.09.2019

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Přečteno za 2 dny, dojimalo mě silné přátelství a smutek z opuštění domovů.

14.02.2019 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Kniha je napsána skvěle.Sonda do jedné zdánlivě poklidné rodiny,poznamenané vlnou tsunami. Roztříštěné duše, které na konci knihy najdou klid. Ale za mě mohu říct, že Hvězdy na cestě byli o trochu lepší....

23.10.2023 5 z 5

Jak někdo už zmiňoval první kapitola se mě táhla, dokonce jsem i obracela listy, protože se mi zdálo, že se tam nic moc neděje ,ale pak to dostalo rychlý spád a já se nemohla odtrhnout. Miluji své děti ,ale vůbec si nedovedu představit,žít po propuštění z vězení tak jak musela žít hlavní hrdinka,ale asi mateřská láska dělá divy.

16.05.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krásná pohodová kniha, která vykouzlí úsměv a dokáže i spustit pár slz, protože co je hezčího než když máte kolem sebe lidi, kteří vám pomohou i v těch nejsmutnějších chvílích.

16.08.2022 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Za mě úžasné. Máme doma puberťáky a kniha pro mě byla velmi přínosná. Začala jsem respektovat soukromí mých synů a přestala chodit do jejich pokojů. Není to je jednoduché,to můžu říct :D ,s úsměvem pozoruji všechen ten bordel, ale víte co? Ono to fakt tak nějak funguje, stačí jen říct dochází nám lžičky a ti kluci si uklidí všechny ty kelímky od jogurtu,hrnky a donesou to do kuchyně a umyjí to a to stejné i s talíři. Řeknu potřebuji prát a donesou mi to jejich poházené oblečení. A já ? Já nejsem ve stresu,nejsem pořád nasraná a uječená: že to přece není možné žít v takovém bordelu.Vzahy s mladším synem se o dost zlepšili a jestli je to cesta k jejich dospěláckému životu mě se fakt libí. Je fakt ,že já se v jejich věku uměla o sebe postarat,nikdo mě nikam nevozil a nechystal svačinu a nemyslím že by mě to nějak uškodilo ,spíše naopak, tak proč by naši ňuňánci nemohli být samostatnější,my to taky přežili :). Ale jak panové psychologové říkají, většinou rodiče puberťáků akorát tak naštvem ,ale může se taky stát že vám tahle kniha do široka otevře oči a vy za ni budete vděční stejně jako já .

09.05.2022 5 z 5

Tohle město, tahle řeka Tohle město, tahle řeka Martina Leierová

Tak takhle blaze jsem se dlouho u knihy necítila. Za mě nádhera. Popisy postav a jejich osudů mě v táhly do příběhu a já nemohla přestat číst a zároveň jsem nechtěla aby kniha kdy skončila. Příběh Rózy a její přirovnání lidí k ptactvu to bylo asi na celé knize nejhezčí část. Ta neuvěřitelná představivost paní spisovatelky...... prostě krásné!!!

12.01.2022 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Kniha která vás nutí stále číst a číst jako teda vlastně dopadne. Za mě další moc hezká kniha. Největší radost mi udělal Viky,jak se vyloupl,moc jsem mu přála aby u babičky mohl zůstat napořád. A Hana ta byla strašná hysterka,nechápala jsem vztah k jejímu bratrovi,vlastně ke všem,asi prostě herečka no. Všechny postavy se mi zdály dosti reálné, úplně je vidím jak žijí svůj život dál. Určitě stojí za to si knihu přečíst.

10.08.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný příběh o válce z pohledu druhé strany,obyčejných německých lidí kteří s válkou nesouhlasili stejně jako my

04.07.2018 5 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Přečteno podruhé a zase jsem tam objevila něco jiného než když jsem ji četla poprvé. Nedávno jsem prožívala velice podobný stav jako Ester z příběhu,krize už je za mnou a taky k tomu byla potřeba obnovit lásku,začít spolu mluvit a poslouchat se navzájem,můj manžel musel pochopit že nemůžu být ta poslední v řadě,tuhle knihu by si měl přečíst každý muž, protože nám ženám nestačí jen vydělat peníze,do vztahu se musí investovat cit a láska, peníze tohle neumí

16.12.2017 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Kniha mě úplně pohltila. Autor umí neskutečně popisovat věci ,události a okolní svět. Ale bohužel,asi ve třičtvrtině mě to už tak nějak přestalo bavit. Když si myslíte,že konečně se hlavní hrdina někam pohne,tak ho autor zase opět nechá bezútěšně bloudit po lese, pošle ho do mrazu kamsi na Aljašku... Popisy nádherné,ale na jednu knihu jich bylo až moc. Konec moc hezký, už jsem si ani nemyslela , že se Wintr kdy postaví na vlastní nohy, naštěstí dokázal....

12.10.2023 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knihu jsem poslechla prvně jako audioknihu a teď jsem si ji sama přečetla. A zase jako vždy,tak jak to Colleh umí,mi dokázal odpověď na otázky, které jsem si teď momentálně řešila v hlavě. Kniha mi opět dokázala rozvinout fantazii a obrazy v knize pro mě byly úplně skutečné. Coelh prostě umí ...

30.08.2023 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Knihu čtu ráno než jdu do práce abych si vylepšila den. Pan Třeštík je pro mne velmi vtipný muž,ale jestli je opravdu takový jak popisuje nevím jestli bych ho chtěla mít doma :D,ale jeho každodenní postřehy nemají chybu. Hned jsem i koukala na jeho obrazy co vytváří a taky jsem se zasmála s čím vším se dá udělat výstava :D

21.11.2019 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Po zhlédnutí filmu jsem si knihu musela prostě přečíst,zajímala mě hlavně postava Vlka,ale nic jsem se nedozvěděla, dokonce měl v knize daleko menší prostor než filmu. Ale jinak moc milá kniha, přečtená za odpoledne.

03.01.2019 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Velmi pěkná kniha,z prostředí do kterého se jen tak nikdo z nás nepodívá a o to to je zajímavější. Co když si spousta lidí jen hraje na blázny , protože jinak by se v našem světě plném intrik,nevěr a pomluv prostě zbláznili?? Coelho knihy musíte číst ve správný čas a oni se vám pak odhalí v celé své kráse a pochopíte co vám autor chtěl sdělit

12.11.2017 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Kniha byla moc pěkná. Jak se děj vyvíjel tekly mi slzy jak hrachy a konec kdy to prostě nedopadlo jak mělo byl pro mě zdrcující. Naštěstí s toho autor vyplul nakonec tak ,že jsem měla úsměv na rtech. Ale byla to síla ,kniha ve mě zanechala svůj velký otisk, stejně jako Hora mezi námi.....

20.03.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Moc pěkná kniha. Úplně jsem viděla malou mimozemšťanku běhat po lesích jak dobře to bylo napsáno. Na první knihu autorky dost dobrý.

03.02.2023 5 z 5