Záhir

Paulo Coelho ve svém novém románu zkoumá, co dnes znamená pro muže a ženu společný život a jak nerezignovat na riziko a dobrodružné hledání „osobního příběhu“. Nový román Paula Coelha. Známý spisovatel a válečná zpravodajka, oba úspěšní ve své profesi, žijí v Paříži v nekonvenčním manželství. Jednoho dne žena zmizí. ... celý text

Nový román Paula Coelha. Známý spisovatel a válečná zpravodajka, oba úspěšní ve své profesi, žijí v Paříži v nekonvenčním manželství. Jednoho dne žena zmizí. Šlo o vraždu, únos, útěk? Spisovatel je odhodlán ji - svůj „Záhir“ (pojem známý z islámského světa, který označuje věc nebo bytost, na něž nelze zapomenout) najít. Jeho pátrání jej zavede do nejvzdálenějších končin světa, ale zároveň i do vlastního nitra. Paulo Coelho ve svém novém románu zkoumá, co dnes znamená pro muže a ženu společný život a jak nerezignovat na riziko a dobrodružné hledání „osobního příběhu“.
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418/zahir-418.jpg 3.7432

O Zahir (2005)

Vydáno:, Argo

HaničkaVodička

Pokud bych měla dílko považovat za autorovu zpověď, pak ano. Pokud bych ji měla považovat za jakýsi návod k tomu, jak "se dát tzv. do kupy", pak asi také ano.
Knížka je čtivá, jednotlivé pasáže jasné, výstižné, protkány příjemnými myšlenkami, možná i rysy detektivního pátrání :-). Coelho mne opět nezklamal.

martin2100

Líbilo se mi, že zde autor poodhalil něco ze svého života. Těžko ale říci, co vše bylo vymyšlené :)

tygřík2

Tohle se také nazývá krásnou literaturou? a dokonce světovou? Hmmm...po Alchymistovi jsem dala autorovi ještě jednu šanci. Promarnil ji.

Bára...

Tuhle knihu jsem sice dočetla ale s obtížemi . Moc se mi nezdála... Možná proto , že mám moc zasněný pohled na svět a hlavně lásku.

Cartyra
20.12.2016

Z dosud přečtených Coeliho knih mi přijde tahle nejslabší. Občas vysvitlo pár stránek, které mě donutili se začíst, ale musím uznat, že kdyby se mi kniha nedostala do rukou, nic by se nestalo.

Elisabeth9
08.11.2016

Nejdřív jsem myslela, že to bude detektivka a bude po ní pátrat. Pak se z toho stala emocionální anabáze vyzrálého chlapa, který vlastně najednou neví. Knihu jsem četla utrápené dva měsíce. Asi by se dala přečíst za týden, jen jsem na ni neměla pořád náladu, na analýzu proč ho opustila žena.Pak jsem zapomněla, co se tam dělo. Vlastně jsem se ve spoustě pocitech autora našla, ale musela jsem se naladit na tu jeho vlnu. Byla to první kniha od Coelho, určitě mu ještě šanci dám.

dennie3
05.11.2016

Zpočátku mě kniha moc bavila. Přišla mi smysluplná a četla se sama. Jenže po dvou set stranách se pořád nic nestalo. Autor pořád mluvil o jedné a té samé věci furt dokola, místo toho, aby se v knize konečně objevil nějaký děj. Postavy mi přišly nereálné. Všichni v knize jsou moudří mudrci a všechno, co říkají, musí mít hlubší význam. Mám ráda hluboké významy, ale ne, když se kvůli nim z normálních lidí stanou jakési karikatury na tibetské mnichy.
Na straně dvě stě jsem přeskočila čtyřicet stran, takže jsem se třicet stran před koncem konečně dočkala toho, na co jsem celou tu dobu čekala. Závěr mě moc neoslovil. Oproti Veronika se rozhodla zemřít mi Záhir přijde dost slabý.

Platýz
22.09.2016

Příběh, který jsem nechtěla, aby skončil. Zajímavé postavy, děj i prolínající se prostředí. Chvilku fandíte jemu, chvilku "té jedné" a pak zase "té druhé". Prožíváte objevování toho cizího mladíka i všech neobvyklých událostí. Četla jsem pomalu a vychutnávala si všechno, co v knize stojí. Výborně a klidně čtivé dílo, tak jako všechny knížky od něj. A co stránka, to nějaká zajímavá myšlenka. Pro mě jedna z dokonale dokonalých knih od P.C.

Jediné, co bych vytkla: Trošku mě mrzí, že Coelho nepopsal Paříž trochu podrobněji, dvě nebo tři profláknutá místa jsou opravdu pramálo. To už snad líp popsal i tu step.

K4t13
29.07.2016

Skvěle napsaná kniha se zajímavým příběhem.

slnick
18.02.2016

Coelho má bohužel jen dvě kvality knih... Buď úžasné, které nedokážete odložit (většinou ty s vymyšleným příběhem) a pak ty, do kterých se nemůžu začíst a většinou je ani nedočtu. Záhir je ta druhá možnost. Stále jsem čekala na nějaký dějový zvrat, ale je to jen bohapusté klábosení o pořád těch stejných věcech dokola. Chybí mi posledních 20 stran a už se k nim odhodlávám 10 let.

Raszkulce
21.04.2015

Záhir - jedna z knížek od Coelha, která se mi doopravdy líbila :-) knížka učí o lásce, o tom, že láska není o závislosti o připoutání se k druhému ale o hledání vlastní cesty a ten, který by s námi měl kráčet by se k nám měl chovat jako k sobě samému :-) Konec konců, láska je choroba, jíž se nikdo nechce zbavit. Ten, koho postihne, se nesnaží zotavit, a kdo trpí, netouží po vyléčení.... :-)

lenka4434
31.03.2015

Mám někoho, kdo je mi Záhirem, čekala jsem odpovědi na své otázky a nedozvěděla jsem se nic. Nedokázala jsem se do knihy "ponořit", necítím se obohacena. Tedy snad až na pojem Protekční banka, který vlastně ani není od Coelha..

mončičáček
07.03.2015

Já nějak nevím....Řadu věcí jsem si vypsala, některé fáze příběhu byly moc zajímavé, ale celkový dojem nemastný neslaný....Konec vyzněl do ztracena ...Jsem z téhle knížky dost rozpačitá ....

tanuki
09.01.2015

...asi už jsem se přecoelhoval. Pseudooduševnělá kniha, jejíž vnitřní prázdnota a plytkost nejde zamaskovat, ať autor dělá vše, co je v jeho silách....

kejty91
14.12.2014

kniha mě moc nebavila ale téma to samozřejmě není nejhorší, přijde mi to trochu jako Valkýry - a závěr mě odrovnal - fakt jsem nečekala to, co Ester potom řekla - jsme asi moc naivní, kdo by čekal, že by vydržela čekat - ale nesoudím - přestože nevěděl a hledal mohl čekat ale taky nečekal a na konec zradil jednu osobu, která mu chtěla být vším - přišla jsem na jednu moc zajímavou věc, kterou jsem si ne úplně uvědomovala a to, že peníze a to, kolik člověk vydělá je daleko větší tabu než téma sexu ...

Skripi
29.11.2014

Knihu som tiež ledva dočítal, zatiaľ najslabšia z kníh čo som od autora čítal...

Pawlisman
12.11.2014

Smazal jsem si komentář a nemám sílu na nový, zjednodušeně řečeno. Konec už bavil méně a chápu některé kritiky. I přesto myslím jedno z lepších děl Coelha, kterého mám zatím rád a uznávám a čte se skvěle a má co říci.

path.the
02.10.2014

Během čtení jsem se místy nemohla zbavit pocitu, že je to celé až příliš patetické, povrchní a směřující k předem známému konci, ale po dočtení už tento pocit nebyl tak intenzivní a zbylo prosté: " a proč by vlastně ne? Každý směřuje pateticky, povrchně k předem známému konci nebo začátku..."

Milhaus
27.06.2014

Kniha na mě zapůsobila, pátrání po smyslu života a svobodě je moje oblíbené téma.

niknikita
01.05.2014

Chvílemi jsem měla pocit, že je tento příběh příliš složitý, ale ani život většinou není jednoduchý.

anoti
20.01.2014

Zajímavá kniha, vhodná spíše pro ty co mají okno do duše a mysli dokořán otevřené.Od knihy jsem očekávala trochu toho duševního obohacení a nebyla jsem zklamaná.Podle mě knihy od P.C. zanechají značné stopy na člověku podle toho v jaké životní situaci se zrovna nachází nebo čím vším si již prošel.

Evus
11.01.2014

Tedy po nadšení z prvních kapitol nic moc. Knížku jsem dočetla víceméně ze zvědavosti, jak to dopadne (i když to bylo jasné) a taky proto, že jsem doufala, že Coelho tam dovede napsat i něco jiného než tisíckrát opakované plky o Energii Lásky. Nedovedl. A největší akt lásky je válka. Da f**k?

Alma-Nacida
21.11.2013

Tak nevím. Buď mám podzimní chandru, a pak si můžu sama za to, že mě nic neuspokojuje. Kniha se mi jeví neskutečně ukecaná a celkový dojem se někam vytratil. Dočetla jsem v podstatě jen z úcty k autorovi.

LucieRej
04.08.2013

Tuhle knížku si budu muset přečíst jednou ještě znovu, za jiné životní situace, řekla bych, že na ni, co se týče toho problému manželství ještě nemám zkušenosti, abych to do hloubky pochopila, ale zas mi to může posloužit k tomu, jak to jednou nedělat. Kniha pro mě začala být zajímavější, až nastoupil na scénu Michail a jeho příběh a pak když hlavní vyprávěč se začal konečně měnit. To to na mě zase začalo dýchat správně Coelhovsky, ta první půlka mě moc nebrala.

pecka02
07.06.2013

ač mám Paula hodně ráda, tahle kniha se mi nečetla moc dobře :( myslím, že má o dost lepší kousky :)

oliviet
02.06.2013

Mě se tato kniha velice líbila. I když se místy kapinku táhla vydržela jsem až do konce a nelituji. Je pravda, že jsem tuto knihu začala číst na doporučení kamarádky v období partnerské krize. Možná i proto jsem se v této knize sama našla.

macek166
09.04.2013

Dle mého nejlepší Coelho (společně s Jedenácti minutama). Bez zbytečného pánbíčkářství rozebrán svár pudů a přirozené extáze po životě a obyčejného hledání vyššího smyslu. Kniha se četla dobře a obsahovala navíc řadu zajímavých informací.

Lady Lili
06.03.2013

Zaujalo mě podobenství s Odysseem. Kniha mi nepřišla nudná ani rozvleklá, jak se tu zmiňuje. Naopak jsem ji viděla jako navazující příběh, kdy se nejdřív musí dva lidi změnit jako individuality, aby mohli něco budovat společně. Uvědomit si, že láska není jen ta partnerská, není omezená a svazující, je bez hranic a jen tehdy když je člověk ochoten se měnit, naslouchat a netouží druhého vlastnit, může vztah fungovat.

petruska.z
02.11.2012

Nejsem evidentně jediná, kdo knihu nedočetl. Začátek mě zaujal a celkem i strhl, ale s přibývajícími stránkami mi kniha přišla víc a víc rozvleklá a odbíhající od tématu do celkem nezajímavých kliček. Bohužel jsem ji musela odložit, a to jsem ji četla na doporučení ...

asperula
22.07.2012

jako jedinou knihu od autora, jsem tuto nedocetla, vlekla a nudna