Záhir

Známý spisovatel a válečná zpravodajka, oba úspěšní ve své profesi, žijí v Paříži v nekonvenčním manželství. Jednoho dne žena zmizí. Šlo o vraždu, únos, útěk? Spisovatel je odhodlán ji – svůj „Záhir“ (pojem známý z islámského světa, který označuje věc nebo bytost, na něž nelze zapomenout) najít. Jeho pátrání jej zavede do nejvzdálenějších končin světa, ale zároveň i do vlastního nitra. Paulo Coelho ve svém novém románu zkoumá, co dnes znamená pro muže a ženu společný život a jak nerezignovat na riziko a dobrodružné hledání „osobního příběhu“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418/big_zahir-7Za-418.jpg 3.7586

Vydáno: , Argo

O Zahir, 2005

Kniha Záhir

Zuzizuzi

Coelho čtu ráda, ale u téhle jsem se musela chvílemi vysloveně nutit, abych ji přečetla. Také se výrazně změnil můj pohled na autora, kdy ho již nevidím tak "růžově".

Pavla-Adina
25.04.2021

Záhir je pro mě jednou z nejlepších Coelhových knih i po druhém přečtení. Mnoho citátů si pamatuji dodnes a občas se mi mimoděk vybaví z paměti. Přesto uznávám, že autorovo vyprávění obsahuje mnoho nadsázky a vše nemůže přesně fungovat, jak je v Záhiru popsáno, aby to nepopřelo zákony normálnosti.

Veeczko
17.04.2021

Coelha mám ráda, tato kniha mě však tolik neoslovila. Druhá polovina knihy už byla lepší, její message byla pro mě jasnější, nicméně stále jsem z ní na rozpacích.

Zelený.úval
30.12.2020

Některé myšlenky byly zajímavé. Jinak mě kniha moc neoslovila. Asi bych si ji potřebovala přečíst víckrát, abych mohla více pochopit i další věci, které autor chtěl říct, ale do toho se mi zase už moc nechce.

Aranel15
13.11.2020

Ano s některými věcmi se lze ztotožnit, ale větší část knihy pro mě byla nuda a zbytečnost.

Kristyna95
28.09.2020

Kniha,která ke mně přišla v ten pravý čas a pomohla mi uvědomit si několik zásadních věcí v mém životě. Děkuju ti, Paulo.

laura
21.05.2020

Za mě nuda.

Nuda, nuda, nuda. Prokousala jsem se nakonec - a bylo to pro mě utrpení. Čekala jsem příběh a nedostala ho. Pro mě ztráta času, protože kniha mi nedala nic, bez čeho bych se neobešla. Naopak, obrala mě o spoustu vzácných chvil, které jsem mohla strávit s jinou knihou.

Prostě, tohle se mi nelíbilo.

Messilina
22.04.2019

Myslím, že Záhir patří k tomu lepšímu co Coelho napsal. Píšu to jako někdo, kdo má jeho knihy rád, ale to neznamená, že je zcela nekritický.