bookwoman

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Tak toto byla úplně úžasná knížka, která i když neměla napínavý děj plný zvratů, tak dokázala čtenáře opravdu oslovit a hlavně zabavit. Dlouho jsem se u knihy takto nezasmála! Přečtu si i pokračování této knížky a doufám, že bude stejně skvělé.

16.07.2019

Po strništi bosPo strništi bosZdeněk Svěrák

To byla tak strašně fajn kniha! Líbilo se mi, jak to bylo vyprávěno z pohledu malého kluka Edy, který byl mimochodem fakt milý. Některé části byly vtipné, jiné dojemné, třeba když zemřela babička, nebo když se Eda s jeho rodinou stěhovali zase do Prahy. Mám v plánu se podívat i na film, abych to mohla porovnat právě s knihou.

07.04.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Už dlouhou dobu jsem si chtěla tuto knihu přečíst a jsem ráda, že jsem to udělala. Pokud náhodou někoho odrazuje počet stran, to, že kniha není nejtenčí, tak to úplně hoďte za hlavu, protože se čte sama. Je zajímavé, jak příběh vypráví smrt. Liesel jsem si oblíbila, muselo pro ni být šíleně těžké ztratit bratra a opustit matku a jít do pěstounské rodiny Hubermannových. Rosu jsem si taky oblíbila, i když nadávala, tak měla dobré srdce a vždycky to myslela dobře. Bylo fajn, že ty nadávky byly v němčině, bylo to takové autentičtější. A Hans? Tak toho si nešlo neoblíbit! Vždycky byl děsně hodný a nápomocný všem okolo. Myslím, že všichni jsme si mohli oddechnout, že na jeho místě v dodávce neseděl on... Rudy byl pravý a úžasný kamarád, Liesel měla štěstí. Max mi byl taky sympatický a jsem ráda, že se po tom všem on a Liesel znovu setkali... Kniha má hodně smutných částí, nejsmutnější je však ten konec. Když se Liesel loučila se svými blízkými...šílené a strašně smutné.... Vůbec bych to nečekala a po celou dobu knihy jsem jenom doufala, že to tak nedopadne. Určitě se chci někdy podívat i na film. Knihy z tady toho období mě zajímají a tahle byla prostě krásná, takže ve zkratce DOPORUČUJU VŠEM.

11.05.2020

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Knihu jsem si přečetla proto, protože jsem o ní slyšela od hodně lidí, stejně tak jako o jméně paní autorky. Bavilo mě to, příběh mi přišel moc zajímavý a velmi dobře se kniha četla. Popravdě hlavní postavy jsem si ani moc neoblíbila, nicméně si nemyslím, že by to vadilo. Svatopluk se měl v životě dobře do té chvíle, než se jejich dceři Blance stalo to, co se stalo, bylo mi líto, že to jejich rodinu ovlivnilo až tak moc, nicméně našli asi nejlepší řešení v takové situaci. I když chápu, že to Svatopluka velmi ovlivnilo, což je samozřejmé, a chápu, že mu život po přestěhování nemusel dávat smysl, byla škoda, že se ke své druhé dceři Bohdaně choval takhle, zvláště i v momentech, kdy měli držet při sobě. Bohdana byla jeho chováním ovlivněna už od dětství, což je pochopitelné, nicméně mi přišlo až nesympatické, jaká byla introvertka a jak nemluvila. Měla jsem však radost, že měla také svou rodinu. Taky jsem měla radost z konce příběhu. Ve zkratce, kniha se mi líbila a podívám se ještě po dalších od této autorky.

23.06.2021

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

I když jsou recenze a názory na tuto knihu všelijaké, mně se knížka líbila. Podle mě byl fajn nápad, že hlavní hrdinka, Rachel, byla alkoholička. I když občas jsem si říkala : ,,Rachel, už nepíj, nepomůže ti to." , tak musím říct, že bylo dost zajímavé, jak si postupně vzpomínala na " tamtu" sobotu a vlastně přišla na vyřešení celého případu. Taky mě bavilo, jak byla knížka vyprávěna z pohledu více lidí. Když jsem knížku četla, tak jsem měla více tipů, kdo by mohl Megan zabít, takže mě celkem překvapilo, když jsem zjistila kdo je vrah. Knížka byla zajímavě napsaná, a určitě se teď, po přečtení chci kouknout i na film.

16.07.2018

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolLadislav Fuks

Knihu jsem si vybrala jako jednu z knih maturitní četby a myslím si, že jsem vybrala skvěle. I přes občas dlouhá souvětí se mi to četlo velmi dobře a rychle, příběh byl určitým způsobem zvláštní, unikátní a nevšední a nemám pocit, že bych předtím četla něco podobného. Hlavní postava, pan Kopfrkingl, byla velice zvláštní, fascinovalo mě to, jak byl fascinován smrtí a vším okolo ní. Zajímavé byly také jeho oslovení, jako čarokrásná, nebeská, něžná a tak podobně. V knize je taky velmi pěkně vidět, jak se člověk může nechat ovlivnit a zmanipulovat nátlakem, bylo zajímavé pozorovat chování právě pana Kopfrkingla. Po přečtení jsem viděla i filmovou verzi, která mi přišla snad ještě děsivější než tahle knižní, avšak kniha se mi líbila více. Doufám, že si knihu, až budu o něco starší, přečtu znova, protože si myslím, že to budu vnímat ještě jinak.

03.11.2021

VeselíVeselíRadka Třeštíková

I když jsem knihu kvůli nedostatku času párkrát odložila, tak vždycky, když jsem se k ní vrátila, mě bavila a četla se dobře, rychle a to i přesto, že tak jako v životě, tak i v některých momentech se toho zase tolik nedělo. Je v ní mnoho vtipných momentů, autorka umí velmi dobře podat situace hlavní hrdinky tak, aby to bylo opravdu zábavné. Bavily mě také věty, výroky v moravském dialektu, přidalo to knize zajímavost a autentičnost. Velmi mě bavil také sarkasmus hlavní postavy. Aby to nebylo jenom veselé, tak mi přišla velmi smutná a bezradná situace otce Elišky, ale líbí se mi, že autorka psala reálně a nepopisovala jenom přikrášlené situace. Jako odpočinkové a nenáročné čtení za mě ano.

19.11.2021

Romeo, Julie a tmaRomeo, Julie a tmaJan Otčenášek

Knihu jsem četla prozatím dvakrát - na základní škole a teď v maturitním ročníku jako četbu k maturitě. Dílo je velmi čtivé, je zde hezky vyobrazena láska dvou mladých lidí, která bohužel neskončí dobrým koncem. Konec knihy je teda předvídatelný, ale i přesto mě kniha bavila a jako maturitní četbu mohu jen doporučit.

26.10.2021

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Knihu jsem si vybrala jako maturitní četbu, a díkybohu za to, jsem velmi ráda, že jsem si ji přečetla a doporučuji přečíst i lidem, kteří mají maturitu dávno za sebou! Na příkladu zvířecího společenství Orwell dokonale znázornil komunistický režim a to, jakým způsobem probíhá. Kniha se četla dobře a velmi rychle, přesvědčila mě, že nekončím čtením Orwella, ale mám v plánu pokračovat dílem 1984.

předevčírem

Domov pro MarťanyDomov pro MarťanyMartina Drijverová

Je to báječná knížka!!!!!
Je mi velice líto že jí už mám přečtenou!!!

27.05.2015

Útěk za láskouÚtěk za láskouPetra Martišková

Knížka mě příjemně překvapila, taková oddechovka, která se rychle čte. Oblíbila jsem si Emmu, i když to určitě neměla lehké, při představě, že se jen tak stěhovala z Prahy do Bostonu. Oblíbila jsem si i Nate, i když ze začátku se mi zdál tak trochu divný, určitě to byla moje oblíbená postava této knihy. A skvělý bodyguard Bully, k němu snad nemusím ani nic psát! Konec knížky mi připadal strašně milý a trochu i překvapující, když se Nate ukázal ve škole bez mikiny a slunečních brýlí. Určitě si přečtu i další knížku od této autorky.

29.12.2018

KříďákKříďákC. J. Tudor

Na čtení knihy jsem se celkem dost těšila, název i to, o čem kniha bude mi připadalo zajímavé. Ale asi jsem od toho čekala víc, přišlo mi, že většinu knihy se nic moc nedělo, děj se rozvíjel pomalu. Musím ale uznat, že bylo zajímavé, že kniha byla napsaná ve dvou časových liniích. Ed mi přišel jako smolař, musel řešit takové věci, které malí chlapci řešit nemusí (například nehoda na pouti, dále když našel mrtvé tělo rozřezané na kusy,...). Ale i přesto všechno na mě působil jako poměrně normální dospělý muž. Hodně mě překvapily vztahy mezi reverendem Martinem, Niky, Hannah, Chloi. Bylo zajímavé to postupně zjišťovat. Čtyři hvězdičky dávám knize i za rozuzlení a zajímavý konec, který jsem nečekala. Část v lese s reverendem Martinem mě překvapila asi ze všeho nejvíc. Asi stejně jako když jsem se na konci dočetla o tom, že Ed nesbírá a neschovává jen věci...U knihy mi mimochodem celkem vyhovovalo větší písmo.

11.04.2020

Terapie láskouTerapie láskouMatthew Quick

Kniha se pěkně, rychle četla, měla zajímavý námět a popisovala život a myšlenky Pata Peoplese, který se vrátí z psychiatrické léčebny. Snaží se vrátit do života, jaký měl předtím, to se mu však tak úplně nepodaří. Jako hlavního hrdinu knihy jsem si ho celkem oblíbila, líbilo se mi na něm, že se snaží byt lepším člověkem (i když to podle mě trochu přeháněl s každodenním cvičením). Nesympatický mi však přišel jeho otec, který se choval tak, jak se choval... Patův terapeut Cliff byl úplně skvělý, líbilo se mi, že je s ním i kamarád a příznivec jednoho klubu a to Orlů. Dále se mi líbila podpora lidí v okolí Pata. Tiffany mi prvně přišla trošku zvláštní, jak s Patem spolu běhali, ale u toho nemluvili. Když ho řekněme podvedla s těmi dopisy, tak to nakonec bylo pochopitelné, vlastně to dělala ve prospěch Pata. Líbil se mi i konec knihy, a to, když se Pat tak nějak smíří se svým životem a celkově to dopadne jinak, než chtěl, ale přesto dobře.

28.04.2020

Tato kniha mě zaujala svým názvem, ale příběhem už trochu méně. Musím se přiznat, že knihu jsem párkrát odložila a po nějaké době jsem si zase část přečetla, což se mi u knih, které mě opravdu baví, nestává. Přišlo mi však zajímavé, jak je kniha napsaná ve dvou časových liniích a to v Allanově minulosti a v jeho přítomnosti. Více mě bavily části z jeho současnosti, ty z minulosti mi přišly někdy až zdlouhavé a občas i málo zajímavé. Od tohoto autora mám v plánu si přečíst ještě knihy Analfabetka, která uměla počítat a Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel), tak jsem zvědavá, jaké budou.

06.07.2020

Petr a LuciePetr a LucieRomain Rolland

Knihu jsem si přečetla díky doporučení na maturitní četbu, protože jsem slyšela samé pozitivní názory. A taky možná proto jsem čekala trochu víc, i když nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Četla se rychle, děj byl ze zajímavé doby a hlavně hlavní postavy byly ve stejném věku jako já (neboli Petr určitě, věk Lucie přesně uvedený nebyl). Líbilo se mi, jak Petr díky Lucii postupně dospíval, i když mě mrzelo, jaký má kniha konec. Myslím si, že případně se u maturity bude o knize hovořit dobře, takže ji případným dalším maturantům můžu také doporučit dále.

29.12.2021

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Už dlouho jsem měla v plánu si přečíst nějakou z knih od v současnosti velmi známého autora Patrika Hartla, takže když jsem měla možnost přečíst si tuto, neváhala jsem. Zaujalo mě, že je to vlastně dvojromán, u kterého si my čtenáři můžeme vybrat, z jaké strany chceme začít číst. Já jsem jen tak bez přemýšlení začala příběhem Veroniky a jsem ráda, protože mě asi bavil i víc a četl se mi rychleji než příběh jejího bratra Jáchyma. Mrzelo mě, co se stalo jejich rodičům, protože to musí být šílené. Ačkoli mi Veronika byla sympatická a překvapovalo mě, co všechno zvládá skrz vysokou školu, práci a její dceru, nějaké její rozhodnutí jsem tak úplně nechápala a přišlo mi, že si to občas dělá těžším sama. Jáchym, i přesto, že mi přišlo, že vlastně občas neví, co od života chce, na ni byl v každé situaci hodný a bylo moc pěkné, jak ji pomáhal, celkově se mi líbilo, jak jako sourozenci drželi při sobě a vždycky tam byli pro toho druhého. Taky se mi líbilo, jak u Veroniky a Jáchyma bydleli jejich kamarádi a spolužáci z vysoké, protože myslím, že to tak vyhovovalo všem. Zajímavé bylo, jak se při čtení druhé části (u mě té Jáchymovy) začaly příběhy propojovat a zapadat do sebe, ačkoli konec Jáchymovy části mě překvapil, ale líbil se mi. I když to byla moje první přečtená kniha od Hartla, určitě to nebyla poslední a až zase bude možnost, nějakou si určitě zase ráda přečtu. Ačkoli je to jen “obyčejný” román ze života, tak mě bavil a u příběhu se dá dobře odpočívat, takže za mě ano!

25.11.2021

ProměnaProměnaFranz Kafka

Ani nevím, jak mám tuto knihu okomentovat. Zajímavé, zvláštní, nevšední. Určitě jsem ale ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, protože jsme se o autorovi a jeho tvorbě hodně bavili v hodinách češtiny. Což je možná i trochu škoda, protože jsme se učili i o tom, jak kniha skončí, takže si myslím, že kdybych knihu přečetla ještě předtím, možná bych z toho měla jiný dojem, takhle jsem přesně věděla, co od toho mám čekat. Nicméně příběh se mi četl dobře a rychle, nejspíš svým zajímavým námětem. Řehoře po proměně mi bylo docela líto, protože musí být vcelku děsivé se takto probudit, ale mrzelo mě chování jeho rodiny, které jsem však potom později docela chápala, protože to nemohlo být lehké ani pro ně, když museli začít žít docela jinak. Na knize se mi moc líbily ilustrace, které byly velmi zajímavé. Myslím si, že o knize i o autorovi se bude dobře mluvit u maturity, a protože kniha není dlouhá, je pro nás maturanty podle mě skvělá.

Sedmilhář JosífekSedmilhář JosífekDaniela Krolupperová

Tuto knihu jsem četla už před několika lety,ale stále si pamatuji skoro celý obsah.Kniha pojednává o tom,že Josífek-tedy hlavní postava knihy lže rodičům.Rodiče to poznají a začnou mu lhát taky.To se Josífkovi nelíbí takže skončí s lhaním.Je to poučná kniha plná srandy.Všem doporučuji (hlavně mladším dětem).Kniha se mi velmi líbila.

26.01.2015

Deník malého poseroutkyDeník malého poseroutkyJ. Kinney (pseudonym)

Kniha se mi velice líbila je srandovní,je z běžného života(takže jí všichni chápou),strašně rychle se čte(mám ji přečtenou asi za 3 dny),je pro ty kteří neradi čtou.JE TO PROSTĚ SUPER KNIHA!!!!!!!!!!

26.01.2015

Páté kolo u vozuPáté kolo u vozuJ. Kinney (pseudonym)

Dobrý vtip je vtip,kterému se všichni zasmějou,téhle knize se skoro všichni smějou.Proto je to úplně super kniha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

27.01.2015

Výlet za všechny penízeVýlet za všechny penízeJ. Kinney (pseudonym)

Skvělá kniha, jako je celá série malého poseroutky.Doporučuji všem,co neradi čtou ale i ostatním.Na spravení nálady super♥.

29.12.2015

Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)J. K. Rowling (pseudonym)

Tato kniha se mi velice líbila,měla pěkný děj a opravdu přenádherné ilustrace.Líbilo se mi to,že text byl rozdělen do dvou odstavců.Myslím,že tato ilustrovaná verze je spíš pro sběratelé a pro ty,kteří už to četli a ví o čem je děj,protože se musíte pořád dívat na ilustrace.
Tady tuto geniální knihu DOPORUČUJI všem,kteří mají rádi fantazii.

06.07.2016

DeníkDeníkAnne Frank

Achjo,Anne.Celé dva roky doufali v dobrý konec,i když to dobře vůbec neskončilo.Je hrozné si uvědomit,že není dávno,kdy se toto stalo.Ale je fajn,že se lidé mohou dozvídat víc i formou tady toho deníku.

10.07.2017

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuEvžen Boček

Opět skvělé, stejně jako první díl! Vtipné, čtivé a oddechové čtení.

18.08.2019

Tajný deník Adriana MoleaTajný deník Adriana MoleaSue Townsend

Vtipné, oddechové čtení, kniha byla rychle přečtená, Adriana Molea jsem si jako pisatele tohoto deníku oblíbila. Hodně užíval sarkasmus a ironii, což mě na tom bavilo asi nejvíc.

21.03.2020

Nové povídkyNové povídkyZdeněk Svěrák

Tato knížka za mě určitě patří do skupiny knih, které když dočtete, tak je Vám to trochu líto. A to musím říct, že je přečtená hned, protože Zdeněk Svěrák nehraje na kvantitu, ale vždy na kvalitu. Jak už jsem zmínila, kniha se čte sama, nejvíc se mi na tom líbí, že povídky jsou z života kolem nás. Takže za mě Povídky i tyto Nové povídky rozhodně doporučuji (a to i pro lidi, kteří moc nečtou)!

21.04.2020

Případ pro exorcistuPřípad pro exorcistuMichal Sýkora

Fajn detektivka, která se dobře četla. Měla zajímavý děj a líbilo se mi, že se odehrával ve vesnickém prostředí.

13.05.2020

Miluj svůj životMiluj svůj životLouise L. Hay

Knihu jsem četla na doporučení o seberozvojových knihách a jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Napadalo mě v průběhu velmi hodně zajímavých myšlenek a myslím, že o to tady jde. O to, zamyslet se, jak můžeme žít svůj život spokojeněji a šťastněji. I kdyby někdo nesouhlasil se vším úplně, i tak si z toho něco vybere a vezme, třeba i změní. Taky asi nejsem člověk, který by souhlasil s každým slovem, nicméně s něčím ano a něco si po přečtení odnáším. Moc se mi líbilo, že autorka na konci odvyprávěla i svůj vlastní životní příběh, všechno to pak začalo dávat větší smysl. Smysl mi dávaly i cvičení, která nám podle autorky mohou pomoct změnit naše jednání. Knihu jsem měla ve velmi ilustrované verzi, což ji ještě více ozvláštnilo.

08.07.2021

Tereza – Etiketa pro dívkyTereza – Etiketa pro dívkyLadislav Špaček

Ta kniha je božííííí!!!!!!!!!! Hodně se mi líbila,měla děj,byla tam i etiketa.
Je to dobrá kniha,jsou tam i nástrahy dnešní doby.Každý by měl znát základy etikety...
DOPORUČUJI

19.04.2015

Papírová městaPapírová městaJohn Green

Tato kniha se mi celkem líbila.Měla pěkný děj,ikdyž někdy mi už to připadalo jako zbytečné protahování...Nicméně dávam 4* protože 5* jsem dala knížce Hvězdy nám nepřály,která se mi zdála trochu lepší.. ale i přesto DOPORUČUJI. :-D

23.06.2016