Deník pražského studenta

„O důležitosti knih mi toho nikdy žádný učitel neřekl tolik, jako student, který se mi je snažil prodat.“ Autor úspěšné facebookové stránky Deník pražského studenta vydává stejnojmennou knihu, která s humorem glosuje, co znamená být jedním ze skoro sto třiceti tisíc pražských studentů. Kromě přednášek je třeba chodit na brigády, vydělané peníze utrácet po hospodách a mít dlouhodobý vztah, jak vám s chutí připomíná vaše babička. Přečtěte si tuhle knihu, pokud jste na tom stejně jako pražský student. Nebo jste byli a teď si to rádi připomenete, protože studenti potřebují peníze a koupí téhle knihy jednomu z nich přispějete na kebab…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387388/denik-prazskeho-studenta-Lle-387388.jpg 3.572
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Deník pražského studenta

v.michlickova

Deník Pražského studenta je oddechové, úsměvné čtení pro studenty i nestudenty. Já jako studentka vysoké školy jsem se v tom skoro ve všem našla. Styl jakým je kniha napsaná mi připomíná obyčejný rozhovor s kamarádem. Nic nenuceného, žádná naškrobená slovní zásoba. Přečteno jsem měla za necelý jeden den a moc mě to bavilo. A kdo se rozhoduje, že půjde na vysokou nebo už je z ní dávno pryč ale chce si zavzpomínat na studentská léta, můžu jen a jen doporučit.

marwinmh

Čekala jsem neskutečně vtipné zážitky ze života jednoho pražského studenta, kdy se během čtení budu smát téměř většinu knihy, bohužel se tak nestalo.

zuziila

Lehké počtení pro zkrácení dlouhé chvíle, ale nic extra zajímavého.

annettka1098

Kniha vhodná na zkrácení chvíle po cestě do práce či do školy a podobně. Nedozvíte se v ní nic nového, nevede k zamyšlení, jde prostě jen o "štěky" pražského vysokoškolského studenta. Možná trochu s nadsázkou, možná ne, kdo ví. Asi každý z nás okolo sebe takového podobného studenta má, není-li to on sám.

josefina_silena
17. lednaodpad!

Věděla jsem, že je autor úspěšný na facebooku, ale jeho stránku jsem neznala. Neočekávala jsem žádný velký literární počin, spíš vtipné povídání o životě studenta. Kniha mi však zábavná nepřišla a jediné co můžu hodnotit pozitivně je vazba a obálka. Ovšem ani to při ceně knihy 229 Kč nestojí ani za jednu hvězdičku. Jsou zkrátka věci, které vypadají dobře na internetu, ale na papír se příliš nehodí. Nedokážu si představit, komu bych knihu doporučila.

Malíček

Kniha je plná humoru a skvělých kreseb a obrázků, které perfektně doplní text. Deník pražského studenta je čtivý a jednoduchý, skvělý do vlaku nebo na upršené odpoledne. Není to sice žádný literární zázrak, ale je to vtipné a pohodové čtení.
Knihu bych doporučila nejen studentům, ale i těm, kteří mají vysokoškolská léta už za sebou. Je to super!

bookworm90
29.12.2018

Vtipná kniha, díky které si každý vybaví svá studentská léta, na něž není možné vzpomínak jinak než s úsměvem. Humorné příběhy pražského studenta jsou příjemnou četbou na oddech u šálku kávy.

MartinLiterKing
27.12.2018

Oddechové čtení, ve kterém se odráží realita vysokoškolského života. Pavel ale oba semestry udělal, takže takový flákač, jak vyplývá z této knihy, být nemůže. :)

EF1
26.12.2018

Knihu jsem dostala k Vánocům a za hodinku přečtená. Jako vysokoškolská studentka se v mnoha situacích doslova vidím. =D

Vercatko91
30.11.2018

Deník pražského studenta sleduji na fb, kde mě jeho příspěvky vždy pobaví a těším se na další a další. Takže když vyšla kniha, věděla jsem, že to prostě musím mít. Přečetla jsem za několik hodin. A možná je to tím, že jsem od knihy měla očekávání stejné jako od jeho blogu na fb, tak jsem byla mírně zklamaná. Kniha nemá takovou šťávu. Je to úsměvné, ale není to vyloženě na zasmání. Takže dobré, ale druhý díl netřeba, spíš se víc věnovat blogu, ten je přeci jen lepší ;)

bagel
17.10.2018

Blog neznám, ale kniha měla podle mě daleko větší a nevyužitý potenciál.

sf1
07.10.2018

Předvídatelný, laciný, primitivní humor, který se téměř výhradně točí kolem chlastu.

jan4647
04.10.2018

Super. :)

lucia22
04.10.2018

Autor obratně pracuje se slovy a zároveň nepůsobí křečovitě. Některé postavy mohly dostat více prostoru, a stejně tak některé fáze studijního života, což ve výsledku není na škodu, Sinuheta si do kabelky nesbalím. Líbí se mi strašně moc, že knížku psal někdo, kdo skutečně vysokoškolský život prožívá. Kdybych mohla, tak taky něco takového napíšu... Ale nenapíšu. Pavel Kos to udělal už za mě, a myslím, že moc dobře!!! Za mě pět *****.

flanky
26.09.2018

Čekal jsem o trochu více. Ne že bych se nebavil, o tom žádná, ale musím říci, že šlo hlavně o první polovinu knihy, pak už to hodně ztrácelo a pokulhávalo.

gargamelka
22.09.2018

Humorná kniha ve které se uvidí všichni ti, co mají zkušenosti s výškou

Elvika
09.09.2018

Knížku jsem přečetla za chvilku (možná 1,5 hodiny?) a mám z ní opravdu rozporuplné pocity... Oproti facebookovým zápiskům, u kterých se pokaždé opravdu chechtám, byla kniha velkým zklamáním. Usmála jsem se možná dvakrát, třikrát.

Michal923
05.09.2018

Tvorbu autora znám z facebooku. Kniha je, stejně jako facebooková tvorba, příjemné čtení na večer.

Babouš
04.09.2018

Humorné postřehy a zážitky, se kterými se snadno ztotožní každý, kdo někdy studoval vysokou školu. Musím vypíchnout stylové ilustrace a "citáty", kterými je kniha protkaná.

verulinka20
03.09.2018

Pražského Studenta znám z fb stránky, tak jsem byla zvědavá na knihu.
Je líbivá, jen škoda, že není tak humorná, jak bych očekávala. Ale rozhodně neurazí nikoho se smyslem pro sarkasmus ..