BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Terry se zase jednou vyznamenal. Já opravdu nechápu, kde na ty nápady chodí :D. Pro mě jedna z nejlepších zeměploch. Brilantní postavy, všechny. Pan Žička mi byl sympatický už v předešlých dílech, kde se mihl a když tady dostal prostor, byl prostě úžasný a s tím jeho klubem Nového začátku, to byla prostě paráda. Co říct k Smrťovi, ty jeho VELKÁ PÍSMENKA prostě vždycky stojí za to a jako Vílík byl užasný. No k tomuhle dílu bych se mohla vypisovat dlouho, opravdu není co bych vytkla. Bylo by to jen samá chvála. Moc jsem se přitom nasmála.

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Pro mě zatím nejlepší s Mrakoplašem a Mágové se taky vyznamenali jako vždycky. Kombinace Mágů ztracených milióny let v minulosti na opuštěném ostrově a Mrakoplaše na XXXX kontinentu, kterej se náramně podobá Austrálii stála za to.

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

To byla ale jízda. Srandou a napětím to praskalo ve švech. Tenhle díl se opravdu povedl. Vynikající hlášky, které mi rvaly bránici. Celý ten konflikt s trpaslíky a vlkodlaky, do toho upíři a všudepřítomní Igoři, Fred jako kapitán hlídky, Elánius za velvyslance, dokonce se tady objevil i Gaspoda, ten pes je prostě užasnej...Opět jednou opravdu vydařená zeměplocha.

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Zeměplocha a hlídka prostě nikdy nezklamou. Ne pro nic za nic se jí říká úžasná. Bezvadnej, zamotanej přiběch plnej super hlášek a situací. Nohy z jílu jsou opravdu jedna z těch nejpovedenějšich. Moc jsem se nasmála a hltala jsem každou stránku.

Národ Národ Terry Pratchett

Terry prostě nikdy nezklame. Bezvadný příběh na zajímavém místě se zajímavými myšlenkami. Humor tak akorát na míru takového příběhu. Nehledejte v tom zeměplochu, není tam. Terryho knížky mimo zeměplochu jsou jiné, zeměplocha má Terryho styl humoru velmi vygradovaný, takže komu třeba právě ty knihy nesedli, tahle by mohla. Tady nejde o tom, abyste se od začátku do konce řehtaly, ale i zapřemýšleli nebo se vcítili do postav i s jejich smutkem. Opravu stojí za přečtení. Mě se opravdu moc líbila, od začátku do konce se všemi postavami, co se tam objevily. Ať už ty člověčí nebo zvířecí (zamilovala jsem si papouška, představa, jak otravuje ty ostatní ptáky byla prostě za milión :D)

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Další parádní příběh. Noční hlídka je prostě skvělá skvadra :D a přidejte k tomu trapaslíka, trolla a vlkodlaka, do toho si tam brble pod nosem Gaspoda a máte zaručený recept na dokonalou srandu.

Mort Mort Terry Pratchett

Dokonalost... "Jmenuji se Mort!"... Smrť snažící se pochopit lidské zábavy a pocity...prostě dokonalost :D

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Ze začátku jsem byla trochu na rozpacích, ale nakonec se z toho vyklubal další bezvadný zeměplošský příběh. A Bruta a Om byli prostě dokonalá dvojka a ostatní postavy to vše krásně dokreslovali.

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Asi mě nikdy nepřestane fascinovat, jak se Mrakoplaš vždycky někam nachomýtne, aniž by o to absolutně stál, za následek to má procestování minimálně půlku zeměplochy, k tomu pár dimenzí navrch, pozná groteskní individua a nakonec naprosto neuvěřitelným způsobem zachrání celou situaci, ponožka mě dostala :D....hlvně utíkat,utíkat, utíkat :D ... Další bezvadná zeměplocha.

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Výborná knížka. Moc jsem se u ní pobavila. Četla se jedna radost.

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

S mrtvýma je prostě sranda :D a pokud o nich píše Pratchett tak tuplem. Příběh se mi moc líbil, byla to zábava a zároveň i hodně zajímavých zamyšlení nad životem a smrtí. V jednom momentě mě i dojal.

12.06.2013 5 z 5

Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Bezva knížka. Přečetla jsem ji během jednoho dne. Zajímavý pohled na to co je vlastně skutečné a co ne. Sem tam se našli zajímavý filozofické úvahy a do toho pratchettův humor. Líbila se mi.

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Příběhy s Hlídkou prostě nemají chybu. Válka, politika, Krásná Běta, Klačská poušť a uprostřed toho Elánius a ostatní členové hlídky, úžasná kombinace.

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Když jsem zjistila, že to napsali moje nejoblíbenější autoři společně, málem jsem radostí umřela a že to byla ale jízda. Dlouho jsem se takhle nepobavila. Smála jsem se a smála a smála... Terry s Neilem si to pinkali jeden na druhého a zase zpátky s jejich bezvadným humorem a citem pro fantazii, celý ten příběh, všichny ty jejich přirovnání, které prostě nemají chybů, jedna bezvadná hláška za druhou a naprosto šílený situace. Crowley a Arizafal prostě neměli chybu a stejně tak ostatní postavy. Jeden lepší jak druhý. Tahle knížka určitě bude odteď patři mezi moje TOP 10. Až je mi líto, že už jsem to dočela, klidně bych brala dalších 500 stran.

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Až je mi líto, že jsem to přečetla tak rychle. Dva dny a nebylo co číst, když ono se od toho nedalo odtrhnout. Od čarodějek to prostě nejde. Bezvadný příběh se vším vśudy. Samí staři dobři znamý jako bábi, stařenka, magráta, delegace mágů, casanovlez ( chudák, chvíli mi trvalo než jsem si na něj vzpoměla, kdo vlastně je) atd. Nikdy by mě nenapadlo, že by byli eflové zlý :D a doporučuji těm kdo čtou zeměplochu jak je napadne, aby než šáhli po této knize, nejdřív sáhly po předešlich knihách čarodějek. Terry se sice snaži objasnit na začátku jak to bylo před tim, ale příjde mi, že by to pak nebylo ono. A tady ty předešlé příběhy navazují.

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Čarodějky vs. Upíři - brilantní nápad...Jsem ráda, že se tu zas po pár dílech vyskytovala hodně Magráta, fakt mi chyběla a Agnes s Perditou byli taky perfektní dvojka. A když k tomu přidáme Bábi,Stařenku, Omniánského kněze a povedenou rodinku upíru, skřítky a potrefeného Verence, tak se nedá nic jiného než bez přestání číst a smát se a smát a smát...

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Nestačí mi hvězdičky. Takhle Pratchettovka by si zasložila mnohem víc než těch pět. Pro mě jedna z nejlepších ze Zeměplochy. Od začátku do konce jsem se smála, bavila, hltala stránku po stránce. Bábi, Stařenka a Magráta (a Silver taky, ať ho chudáka neošidím, protože se taky blísknul) jsou prostě dokonale nedokonalé trio :D. Některé hlášky byly opravdu k nezaplacení a parodie na Popelku a Šťastné konce taky. Vřele doporučuji.

12.06.2013 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Ta knížka má něco do sebe. Je v ní tragický příběh, spousta emocí, spousta myšlenek. Myslím, že se nedá přečíst za jeden či dva večery, nebo dá, ale asi si z ní moc neodnesete. Tohle je totiž jedna z těch knih, které musíte postupně vstřebat, jinak vám nic nedá. Byly kapitoly, které mě moc zajímaly a byly kapitoly, které mě neskutečně iritovaly. Pořád jsem tak nějak na vážkách a vlastně nevím dost dobře, co si o tom příběhu myslet. Hodně myšlenek, které se tady objevují, jsem už slyšela a určitým způsobem obohacují můj život. Pro mě kniha neznamená žádný velký převrat, ale dovedu si představit, že pro jiné ano. Rozhodně by jí každý, komu se dostane do rukou, měl dat šanci.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Prvně jsem viděla film, který se mi vždycky moc líbil, ale kniha mě uchvátila ještě mnohem víc. Ani by mě nenapadlo kolik věcí je ve filmu jinak než v knize. Film byl opravdu ochuzen o spoustu zajímavých a propracovaných věcí a postav, které v knize jsou. Zajímavý svět, kde žijí lidé, elfové, trpaslící a opět se objevují draci. Safira je užasný drak a s Eragonem jsou bezvadná dvojka. Brom a Murthag byli tajuplní a velice zajímavý. Škoda, že o Bromovi tam toho nebylo trošku víc. Jsem ráda, že se v knize vyskytuje víc Angela. A taky vše co se dovídáme o Arye. Líbilo se mi, jak je kniha doplněna jinými příběhy z minulosti, které dávají součastnosti smysl a přitom nenudí. Naopak mají svou důležitost a člověka uchvatí. Hrozně se těším na další díl. O tom nevím vůbec nic, o to víc mě hlodá zvědavost.

Nijura – Dědictví koruny elfů Nijura – Dědictví koruny elfů Jenny-Mai Nuyen

Výborná, nádherná kniha. Zajímavý příběh o elfích korunách, touze po moci a nekonečné lásce. Kniha je moc dobře napsaná, čte se jedna báseň, vtáhne vás do sebe. Málokdy mě nadchnou věci odehrávající se v lesích a kde ty lesy mají svoji roli, ale tady mě naprosto fascinovali. Autorka dokázala perfektně vykreslit atmosféru a já osobně jsem několikrát měla chuť si jít sama někam sednou do lesa a jen naslouchat a čekat, co vám život přivane.