BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Čas namlouvání Čas namlouvání Pelham Grenville Wodehouse

Jako vždy nad míru zamotaný příběh s příjemným humorem a vždy vědoucím Jeevsem. Čte se velmi dobře, je tam spousta bezvadných postav, komických situací a zajímavých řešeních.

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Zhltáno za dva dny. Moc se mi příběh líbil, četlo se to opravdu samo. Celý ten nápad se všemi těma dvířky a kombinacemi, jak se do nich dostat. Sice tam bylo málo o těch ostatních světech, ale i to málo mě uchvátilo. Moc se těším na další díl.

Pampeliškový oheň Pampeliškový oheň Nathan David Wilson

No, tenhle příběh byl jak na houpačce, chvílemi jsem se absolutně nedokázala soustředit na příběh, chvílemi jsem hltala stránku za stránkou. Ale poslední 100 stran vylepšilo reputaci knihy, tak přece jen dávám ty 4 hvězdičky.

Kaštanový král Kaštanový král Nathan David Wilson

Moc povedený závěrečný díl. Plný akce, kouzel, síly rodiny. Opravdu se mi líbil.

Draci zimní noci Draci zimní noci Tracy Hickman

Už první díl se mi moc líbil, ale tento druhý byl prostě naprosto úžasný, strhujíci, napínavý, zábavný a na konci i velice smutný. Dohromady to dalo bezvadnou knížku. Když si vezmu, že mi tu ležela dva měsice a já se pořád nemohla dokopat k tomu, abych si ji přečetla a přitom byla tak dobrá.

Draci podzimního soumraku Draci podzimního soumraku Tracy Hickman

Moc pěkná fantasy knížka. Je zábavná, napínavá i tajemná. Postavy jsou dobře nápsané, oblíbila jsem si všechny. Těším se na další díl.

Draci jarního úsvitu Draci jarního úsvitu Tracy Hickman

Čím dál lepší. Hltala jsem stránku za stránkou. Tentokrát byla skupina rozdělená všude možně víc jak v minulém díle, ale aspoň to tomu přídavalo na napětí, jak se po pár kapitolách vždycky střídali. Tentokrát temnota byla hodně přítomná a opravdu se zde objevili hodně smutné momenty, ten jeden, co se týkal skupiny (nebudu prozrazovat jak) jsem fakt obrečela. Ale jinak mě to opravdu moc bavilo, objevili se další zákoutí jejich světa, nové rasy, další kusy příběhu, které postupně zapadají tam kam mají.

Čas bratrství Čas bratrství Tracy Hickman

Úžasné pokračování tentokrát provázeno Karamonem,Raistem a Tasem (já Tase proště žeru, konečně jsme si ho pořádně užila :D a oblíbila jsem si konečně Karamona, zato Crysanie mi lezla pěkně krkem). Tento příběh po celé válce kopí byl takový méně nasilný, víc pohádkový, navázal na styl úplně první knihy téhle série. Moc mě bavil. Nemůžu se dočkat pokračování, teď jsem dočetla a už lituji, že jsem si minule v knihovně rovnou nevzala další díl.

Velká kniha péče o koně Velká kniha péče o koně Colin Vogel

Jako dítě jsem tuhle knihu četla pořád dokola, jsem ji znala pomalu slovo od slova. Knihy o koních to bylo tenkrát moje, nějaká beletrie se mohla jít zahrabat :D

Do středu země Do středu země Jules Verne

Nádherný, napínavý příběh. Zhltala jsem ho velice rychle. Jen kdyby tam bylo míň těch geologických vyprávění, žula tam, slída tam, čtvrtohory tam a tak podobně. Stejně jsem tomu nerozuměla, takže tyhle části jsem přeskakovala, ale jinak samotný děj, hlavní postavy, všechno bylo užasné. Mám ráda takovéhle výpravy, cesty do neznáma. Člověk neví kde přijde, kde vyjde, na co narazí, co uvidí...

Potrhlí Troutmanovi Potrhlí Troutmanovi Miriam Toews

Výborná kniha..na začátku mi chvíli trvalo si zvyknout, že autorka nepoužívá uvozovky, ale nakonec mi to vůbec nevadilo a fakt jsem se pobavila.

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Teda že bude ovčí detektivka tak výborné čtení, to by mě nikdy nenapadlo. Naprosto jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. A asi se už nebudu moct dívat nikdy stejným způsobem na naše ovce. Doufám, že nezačnu být paranoidní :D

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

DOPORUČUJI VŠEMA DESETI!!!!
Nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Hodně toho ve mě nechala. Četla jsem ji jedním dechem. Řekla bych, že jsem v životě takhle tlustou knížku nepřečetla tak rychle, ale opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Užasný příběh o tom, jaké to kdysi bylo pro černé lidi v Americe a co mě potěšilo, ukázalo to i, jak je to těžké i pro samotné bílé, které se byť jen trochu odlišují od zavedeného stereotipu a pravidel. A další věc, která mě potěšila je, že se tam nejen psalo o tom jak je to těžké a o hrozných věcech, kterých "bilé paničky" byly schopné, ale i o krásném vztahu mezi hospodyněmi a dětmi, které vychovávali. Milovala jsem místa, která se věnovali Aibeleen a Moe Mobley. A tak se ukázalo, že všechno má svou světlou a černou stránku. Je to první kniha, která mě dokázala rozplakat v jednom momentě smutkem i dojetím a radostí zároveň. Vlastně je to první kniha, která mě dohnala k slzám. Poslední dvě stránky příběhu mě naprosto dostali. Řekla, bych že tuhle knihu by si měli přičíst všichni povině! :)

Buddhismus Buddhismus John Snelling

Moc pěkně sepsaná knížka. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Líbí se mi, že kniha není psaná nějak extra odborně, spíš tak aby ji pobral i lajk, je tam spousta cízích slov, ale vždy je za nimi vysvětlivka o co jde. Uvítala jsem, že vysvětlení je přímo v textu a ne vysvětlivka v zadu. Upřímně nesnáším neustálé otáčení dozadu. Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou.

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Bezvadná, humorná knížka. Občas jsem se sice ztrácela mezi těmi vojenskými termíny a hodnostmi, ale nevadí. Opravdu povedené dílko.

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Úžasná kniha plná pravdy. Kdyby jsme se tím, co v ní je nápsáno, všichni opravdu řidili, určitě by se nám žilo mnohem líp... Tahle kniha se nedá zhltat a jjedno přečtení asi nestačí, aby člověk všechno pořádně vstřebal. Líbilo se mi, jak na konci každé kapitoly, tam ta daná moudrost byla shrnuta do kostky, tak jsem se v tom aspoň úplné neztratila, i když jsem občas něco zapoměla.

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Naprosto úžasné, strhující pokračovaní. Je úžasné jak autor využívá všechny možné mytologické postavy. Tahle série mě opravdu baví. Josh mi sice občas leze dost na nervy ale jinak je to paráda. Těším se na další díl.

Alchymista Alchymista Michael Scott

Nádherné vyprávění. Z každé stránky na vás dýchá atmosféra starobylých postav,kouzel,alchymie a zároveň příběh nepostrádá humor a vše se skvělě prolíná s dnešním moderním světem. Představa, že starobylé bytosti žijí okolo nás a klidně mají školu bojových umění či krámek se starožitnostmi, je opravdu zajímavá.

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Další kouzelný příběh o Septimusovi. Moc se mi líbil. Zaslouží si 5 hvězdiček. Je to celé psáno s takovým krásným nádechem pohádky, ale přitom tím nepohrdně ani dospělý člověk. Prostě nádhera. Kouzla, draci, duchové, temné síly...

Výprava za hrdinstvím Výprava za hrdinstvím Angie Sage

Opět nezklamalo! Další krásný příběh, bezvadná výprava do místa, kde čas nic neznamená. Všude spousta kouzel, napínavých situací. Tento díl mi i přišel z druhé půlky víc tajemnější než předešlé díly. Moc se mi líbil.