Znamení draka

Znamení draka https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/630/mid_pribehy-septimuse-heapa-znameni-dra-5sH-630.jpg 4 225 26

Příběhy Septimuse Heapa série

Ani v druhém díle Magyka nenechá Septimus Heap nikoho na pochybách, že je skutečně chlapcem na svém místě, pravým čarodějovým učněm, kterému nechybí odvaha, věrnost a oddanost. Tentokrát do hry vstoupí nejstarší z bratrů Heapových Simon, jenž se nechce smířit s tím, že mu Septimus uzmul postavení, po kterém celý život toužil - vždyť právě on se měl stát učedníkem MimoŘádné čarodějky. A tak učiní skutečně děsivý krok - z hlubin Sivých bažin vyzvedne tlející kostru DomDaniela a pomocí čar a kouzel se pokusí přivést černokněžníka k životu. Septimus, Jenna a jejich přátelé všemi silami zoufale bojují proti zkáze hrozící celé zemi. Jak ale přemoci zaslepeného Simona, který se nezastaví před ničím? I v tomto příběhu nás čekají neuvěřitelná dobrodružství, cesty a útěky neznámými kraji, kouzla a čáry, nad kterými zůstává rozum stát. I tentokrát odhalíme netušená tajemství, znovu se budeme strachovat o naše hrdiny a také poznávat nové postavy, které si získají srdce čtenářů. Máte se na co těšit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Septimus Heap, Book two, Flyte , 2005

HollyUndead
21.09.2023 5 z 5

Je to sice knížka spíše pro děti a dospívající, nicméně i dospělému člověku může přinést radost a potěšení její četba. Je skvělé čas od času se dostat pryč z reality do kouzelného světa. Stejně jako první kniha Magyk přesně tento krásný a kouzelný pocit nabízí druhý díl této série: Znamení draka. Četbu jsem si užil a vřele doporučuji všem, kteří mají občas reality až po krk a chtějí se vydat do kouzelného světa.

MichaLela
11.09.2023 4 z 5

Až knížky pro děti, mě se tahle sága líbí i v mých 30 letech :) Perfektně relaxační čtení. Hezký příběh, kde se pořád něco děje, ještě jsem se v knize nenudila

Sandalkar
04.02.2023 4 z 5

"Moudra kralovna nejprve nasloucha. Pak teprve soudi."

Moc hezke, jen tucnych (magickych?) slov zpocatku tolik, ze me to dost rusilo. Na to, jak je kniha relativne utla, toho parta kolem Septima zase tolik stihla... Moc kvituji zaverecne shrnuti osudu vedlejsich postav, clovek pak o neco vic rozumi jejich (nekdy nelogickym) krokum.

ZůzaSomolka
17.08.2022 3 z 5

Ani nějak nevím, co si o tom myslet. Příjemné dětské fantasy, ale nějak mě to nedovedlo chytit, možná je to pouze tím, že jsem už dospělá a nejsem úplně cílovka. A jak jsem to vnímala jako dítě, když jsem to četla už nevím, ale tímhle dílem jsem tenkrát skončila ...

WilliamEldar
03.01.2022 3 z 5

Jako fantasy to ujde. Ale přiznám se, že mě to na zadek moc neposadilo. Spíš jako oddychovka. Příběh mi přijde takový místy natvrdlý i některé postavy. Moc jsem jim nevěřil jejich úlohy ani motivy a celkově mi přišla nucená podobnost s Harry Potterem.

Pert
02.01.2022 5 z 5

Velmi se mi líbí proměna Simona. Opět hezká knížka. Velmi doporučuji.

Andynka
20.11.2020 4 z 5

Milá dětská kniha.
Ani pokračování nezklamalo. Je zde vidět velká fantazie.
Do příběhu se vracíme po roce, kdy si Jenny zvyká na svou novou roli princezny a Septimus se zaučuje jako čaroděj.
Líbilo se mi, že se postavy vyvíjejí. A v této knize bylo i dost temnoty, což mě mile překvapilo a dodalo to knize tu správnou atmosféru.
Tak snad mě takhle mile překvapí i další díly.

Šárka88
23.01.2020 5 z 5

Nádherný svět fantazie a pokračování Septimuse a Jenny. Neskutečný příběh.

Terunkaa
05.01.2020 5 z 5

Je moc krásné se vrátit do dětských let a přečíst si napínavé příběhy Septimuse a jeho přátel. :) Celou ságu mám moc ráda. Je to takové odpočinkové čtení, kdy se usmíváte nad tím co hlavní hrdinové vyvedou nového, ale jste i napnutí když temný magyk vyleze z podzemí a kuje své plány. Moc pěkné čtení. :)

katerina0540
10.11.2019 5 z 5

Úžasná knížka.

DominaCZ
22.09.2018 2 z 5

Nelíbilo, protože jsem chtěla číst o Sepovi a ne jeho bráchovi...
SPOILERnavíc zde ožívá to, co mělo být mrtvý, najednou vše v pohodě žije a tak je to pořád a pořád dokola, i když to vlastně ani oživený není...
KONEC

Dřív se mi ten díl líbil, teď ale už ne.

stolbice
22.06.2017 2 z 5

Ne, tohle asi vážně nedočtu, nuda, nuda a zase nuda. Chování některých dospělých nedává vůbec smysl, nemluvě o jejich vyjadřování (i pětileté dítě by to zvládlo líp). Příběh je opět roztahaný, nacpaný spoustou zbytečných blábolů a hrdinové se plácají celou půlku knihy ve věcech, které by se dali shrnout do jedné kapitoly. I když je to určené pro děti, já nevím, mě by to asi unudilo k smrti, zlaté české pohádky.

Sarfias
14.05.2017 5 z 5

Kdybych neměla tolik práce, přečtu knihu snad za jeden den. Poutavé, čtivé, místy jsem se div nepotrhala smíchy. Kniha je sice spíše pro mladší čtenáře, ale dospělému má také co nabídnout. A ani mi není proti srsti, že tuto sérii srovnávají s Harrym Potterem. Myslím, že knihy jsou to skutečně dobře napsané a hlavně zde čtenáře často něco překvapí. Za mně rozhodně palce nahoru, plné hvězdy a brzy běžím do knihovny pro další díl! :-)

otesánek
31.03.2017 5 z 5

nejde přestat číst

berka4151
15.03.2017 5 z 5

Druhý díl překvapil. Vzhledem k tomu, že je série určena mladším čtenářům než jsem já, byl pro mě první díl předvídatelný. U druhého už to fakt říct nemůžu, je překvapením od začátku do konce. Vůbec se nedivím dceři, že Septimuse doslova hltá, i já se těším na pokračování.

Alex.rrr
30.12.2016 4 z 5

První díl se mi velice líbil a druhý jsem zhltla stejně rychle. Je zde trochu méně barvitě popsána krajina a okolí, kde se hrdinové aktuálně nachází, ale příběh neztrácí napětí a stále nás udržuje v dění. Už se těším na další díl :)

tisha8409
01.08.2015

Tenhle díl byl spolu s prvním nej z celé série.

lampernaqui
18.02.2015 3 z 5

Druhý díl také pobavil, ale na první to nemělo. Na mě tam bylo moc málo bažin, jejichž prostředí bylo předtím perfektní. Nejstarší bratr se pustil ze řetězu a vyvezl sestřičku na projížďku proti její vůli. Je na hlavním hrdinovi, aby to všechny co nejrychleji napravil.

JackieSan
24.03.2014 5 z 5

Knihou jsem se pěknou dobu nemohla prokousat, což mi bylo celkem líto, protože se mi první díl opravdu líbil. Potom mě to ale zase chytlo a zbývajících 100 stránek jsem dočetla za jeden den. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu! :)

angelbooks
14.12.2013 5 z 5

Druhý díl mě zarazil v rozhodnutí jedné postavy. Tak trochu jsem si myslela že Simon udělá něco zvláštního ale zrovna tohle? :O. Přínejmenším tím nechci kritizovat ale pochválit je to opravdu SKVĚLÁ zápletka :). Jako první díl ani tento mě nezklamal :).

anglická literatura

Angie Sage