Čas namlouvání

Čas namlouvání https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36136/cas-namlouvani-36136.jpg 4 29 10

Jeeves série

Když je Bertieho přítel Gussie Fink-Nottle, jeden z aktérů chystané obecní slavnosti v King’s Deverillu, přistižen policií, jak se nad ránem brodí v kašně na Trafalgar Square, Bertiemu nezbývá než nebohého mladíka nahradit a předejít skandálu tím, že bude v Deverillu vystupovat pod jeho jménem... další z příběhů Bertieho Woostera a jeho důvtipného komorníka Jeevese z pera jednoho z nejpopulárnějších anglických humoristů P. G. Wodehouse.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Paseka

The Mating Season , 1949

pepa4081
06.11.2022 5 z 5

Skvělý Jeeves. Vždycky mne pobaví.
Nanejvýč uspokojivé.

HerrPilot
01.05.2020 3 z 5

Po Letní bouřce můj druhý Wodehouse.
Wodehousovy knihy jsou si podobné skoro jako vejce vejci, ale přesto nikdy nejsou stejné. A jsem rád, že u nás vycházejí/vycházely, jeden si dycinky rád přečte o problémech meziválečné anglické vyšší třídy (ačkoliv spousta jeho knih je psána po II. sv. válce).
A tato kniha není jiná. Dal bych i 4*, přesto se mi zdá, že např. z venkovského představení se dalo vytřískat opravdu více.
I tak se jedná o milou záležitost, kde si nakonec přijdou na své postavy svatbychtivé, i... Bertie.
Dávám 3* na vysoké úrovni.

Greenfingers
05.07.2019 4 z 5

Wodehouse je pro mě vždy zárukou dobré zábavy a ani Čas namlouvání rozhodně nezklamal. Příběh je docela banální, avšak jeho literární zpracování nemá chybu. Obdivuji se květnatému jazyku autora plnému jeho typických metafor.

žeryk
31.01.2019 4 z 5

Jako vždy velmi milá, odpočinková a velmi čtivá kniha.

bobo7592
16.11.2018 5 z 5

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.

drakamena
24.11.2016 3 z 5

Slovní humor naprosto úžasný, člověk u toho puká smíchy. Ale zápletka se v ničem neliší od předchozích x knížek.

Wendysek
20.04.2015 5 z 5

Bezva oddychovka :)

soukroma
21.04.2014 3 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k Wodehousovi, abych se pobavila, ale nějak už ty upovídané "komedie plné omylů" na mě dnes humorně moc nepůsobí.

Merlinit
18.03.2014 5 z 5

Jedna z těch, k nimž se ráda vracím.

BooksLucyKing
16.06.2013 4 z 5

Jako vždy nad míru zamotaný příběh s příjemným humorem a vždy vědoucím Jeevsem. Čte se velmi dobře, je tam spousta bezvadných postav, komických situací a zajímavých řešeních.