Čas bratrství

1. díl série: DragonLance – Legendy (celkově 4. kniha) Ukrytý v temnotě obávané Věže Vysoké magie v Palanthasu, obklopený nepopsatelnými stvořeními zla, splétá Raistlin Majere plán, kterým hodlá temnotu podrobit své vůli. Crysania, krásná oddaná kněžka boha Paladina, se pokouší využít svou víru, aby ho z té temnoty vyvedla. Je slepá vůči jeho úmyslům, a tak je pomalu vtahována do Raislinovy úhledně utkané pasti. Když si Karamon uvědomí Raistlinův plán, vydává se na cestu v čase do města Ištar v době těsně před Pohromou, která ho zničila. Tam společně s všudypřítomným šotkem Tasslehoffem hodlá bojovat o Raistlinovu duši. Alespoň v to pevně věří…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42794/dragonlance-legendy-cas-bratrstvi-HCU-42794.jpg 4.350

DragonLance - Legendy (1.)

Time of the Twins (1986)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Čas bratrství

špulo
29.09.2018

Toto som čítal pred "Drakmi" v období, keď som fantasy ešte len poznával. A nebylo to špatné. S odstupom času to hodnotím ako pekný úvod rozprávky pre väčšie deti. Aj pre také veľké ako som ja:-)))

Sási
27.05.2017

Jak již psal někdo níže, tu knihu zachraňuje hlavní "záporák" Raistlin a šotek Tass (ten si lže do kapsy, jak když já mám něco udělat do práce). Karamon je prostě ožralej ufňukánek, kterej se v druhé půlce knihy trochu vrátí do formy a ke konci se dokonce i lehce nasere na svýho bráchu Raista (váu). Nicméně opravdu "zvláštní" dojmy ve mně vyvolala "ctěná dcera Paladinova", protože takhle mě snad léta žádná postava nesrala! Klerička, která si myslí, že všechno, co dělá je pro dobro světa a lidu. Sama sobě nakecá, že se honí za Raistlinem jenom proto, aby ho přivedla na stranu dobra. Snaží se působit jako svatá ženská, která nedává najevo emoce a zjevně si myslí, že si z toho každej sedne na prdel, bohužel působí pouze jako zblblá kráva, co je půlku knihy rudá ve ksichtě, neboť na ní Raistlin rozjel psychologii. Za mě tedy tři hvězdy, což znamená, že kniha určitě není špatná, ale kdovíjak mě nenadchla. Uvidíme, jak na tom budou další díly.

Shock
25.10.2013

Kniha je prvním dílem trilogie Legendy a popisuje události, které se staly po Válce kopí. Výsadní postavení v příběhu zaujímají Karamon, Raistlin a šotek Tasslehoff. Ostatní známé postavy se zde jen lehce mihnou nebo je o nich jen malá zmínka. Komu se líbí knihy ze série DragonLance, tak tato kniha by ho neměla zklamat.

LucieRej
16.06.2013

Úžasné pokračování tentokrát provázeno Karamonem,Raistem a Tasem (já Tase proště žeru, konečně jsme si ho pořádně užila :D a oblíbila jsem si konečně Karamona, zato Crysanie mi lezla pěkně krkem). Tento příběh po celé válce kopí byl takový méně nasilný, víc pohádkový, navázal na styl úplně první knihy téhle série. Moc mě bavil. Nemůžu se dočkat pokračování, teď jsem dočetla a už lituji, že jsem si minule v knihovně rovnou nevzala další díl.

Jochwald
19.03.2013

Pro fanoušky Dragonlance je to výtečný doplněk pro vývoj vztahu Raistlin-Karamon. Člověk ale musí být zasvěcený do problémů světa Dragonlance, aby si knihu náležitě užil.

Nevimm
13.03.2013

Nebýt Tasse a hlavně Raistlina tak je to doslova břečka...uvidíme co bude dál....Mimichodem Válku kopí jsem zatím vzdal. 3/5

Autoři knihy

Tracy Hickman