BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Dospěj! Dospěj! Ben Brooks

Výborná knížka. Psaná hodně přímým stylem, má humorné pasáže, drsné pasáže, šílené pasáže, smutné pasáže. Prostě se vám tak nějak dostane do hlavy a pod kůži a přinutí vás myslet. Je to zvlaštní, když vezmu, že je vlastně o puberťákovi, kterej skoro celou knihu nedělá nic jinýho než, že fetuje, ale tak nějak dokáže se do vás provrtat svým myšlením. A navíc pro jednou je fajn číst knížku, kde je vše tak jasně napsaný, žádný obcházení, prostě všechno hezky na rovinu.

07.06.2013 5 z 5

Žabák Valentýn a malinově červené autíčko Žabák Valentýn a malinově červené autíčko Burny Bos

Když jsem byla malá, tak jsem tuhle knížku milovala. Četla jsem ji pořád dokola a nikdy mě neomrzela. A jestli si dobře pamatuju, tak jsem tehdy taky hrozně moc chtěla takové červené autíčko.

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Další kniha s templářskou tématikou a mě se asi nikdy neomrzí. Sice se myšlenky a všechny doměnky hodně opakují, ale autoři kolem nich zatím, co jsem četla, dovedli postavit vždy zajímavý, originální příběh a Templářské dědictví není vyjímkou. Cotton Malone je prostě sympaťák, francouzské a dánské prostředí zde popsané je nádherné, všechny ty kostely a ruiny, opatství, archívy, no prostě napětí a dobrodružství tady nechybělo. A všechny historické fakty a doměnky byli opravdu zajímavé. A ostatní postavy byli taky bezvadné, asi mi nejvíc byla sympatická Cassiopeia. Prostě další povedená berryovka.

Rukopis Karla Velikého Rukopis Karla Velikého Steve Berry

Moje první setkání s knihama Steva Berryho nedopadlo úplně podle mých představ, ale nevadí. I tak se z toho vyloupla bezvadná knížka. Bylo tam víc akce s pistolemi než pátrání po prastarých záležitostech, ale i tak to bylo napínavé. Chvílemi jsem si připadala jak na horské dráze, v jednu chvíli jsem hltala stránku za strankou a pak najednou přišla delší chvíle, kdy jsem se nutila číst dál, ale nelituji, že jsem dočetla. Líbilo se mi, jak člověk nemohl věřit vůbec nikomu. Do toho všechno to tajemství kolem ponorky a knih Karla Velikého podáváno v tak malých dávkách, že člověk byl pořád jak na trní. A velice jsem ocenila konečný doslov autora, kde vysvětloval, co byla skutečnost a co ne a ke všem tématům doporučil četbu, pro ty, kteří by se chtěli dál o téma zajímat ne jen z beletrického pojetí. A potěšilo mě, že veliká část věcí v knize byla skutečně popsána dle skutečných údálostí a záznamů. Určitě zkusím nějakou další knížku od Steva v brzké době.

Věštění z krajky Věštění z krajky Barry Brunonia

Zajímavá kniha. Nejsem si sice úplně jistá, jestli jsem ten konec dobře pochopila, ale snad ano. Pokud je to skutečně tak jak si myslím, tak příběh je opravdu vynikajícím způsobem zpracován a sepsán. Tajemný, zamotaný, psán různými pohledy na zajímavém místě.

Zlatníkovo tajemství Zlatníkovo tajemství Elia Barceló

Asi mi nebudou stačit slova, abych dobře vystihla, jak na mě příběh působil a co jsem si z něj vzala. Tak to vezmu jen krátce. Četlo se to jedna báseň, lahodná slova, plynoucí jedno za druhým a společně tvoří příběh, kde čas je hlavní aktér, ale ve výsledku z toho plyne, že čas vlastně nic neznamená. Vše se protíná, pojí, opakuje. Jednoduchý příběh o nenaplněné (nebo snad ano?) lásce dvou lidí, kteří dostávají prapodivné šance, jak být spolu. Prostě nádherný příběh.

07.06.2013 5 z 5

Napínavá angličtina - Krvavé dědictví Napínavá angličtina - Krvavé dědictví Michael Bacon

Dějově to byla dost slabota, milovník detektivek by si tady na svoje nepřišel, ale jinak postavy byli sympatické. A co se týče angličtiny tak ta byla bezvadná, naučila jsem se spoustu nových slovíček a člověk, který vyprávěl audio book měl přijemný hlas a šlo mu velmi dobře rozumět.

07.06.2013 3 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Výborná kniha, trochu chaotická, moc tam Alda přeskakuje časově, ale to se dá omluvit. Krásně se mi četla, pobavila jsem se, dověděla se novinky o jeho životě. Opravdu si zaslouží patřit mezi mé největší oblíbence a je jedno jestli jako herec, spisovatel nebo člověk, už jen tím, že je a jaký je.

07.06.2013 5 z 5

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Alan Alda

Když chcete číst knihy Alanda Aldy, musíte nejdřív pochopit systém, jakým píše. V momentě, kdy toho dosáhnete, zjistíte, že se vám do ruky dostala kniha, kterou píše obyčejný člověk, který hledá smysl života, stejně jako my ostatní. Nevnucuje nám žádné věci kolem celebrit, sem tam zapojí někoho z nich do svého vyprávění, ale jako přítele, jako skutečnou osobu, ne toho, koho vidíme na obrazovce a stejně tak k nám promlouvá i sám Alan, jako člověk,jako manžel,otec,dědeček. V téhle knize se v každé kapitole vrací k některému ze svých proslovů, které vedl často na různých školách při ukončení studia a přemýšlí, co se mu tehdy vlastně odehrávalo jak v životě a tak v mysli a co vše se za ty roky naučil a co může předat. Mě se zde od něj dostalo opravdu hodně. Myslím, že mi kniha padla do rukou v tu pravou chvíli. Hodně myšlenek se mi usadilo v hlavě a nakoplo, k tomu, abych něco změnila, nebo něco zkusila a za to mu děkuju. A zároveň mi během vyprávění dokázal zlepšit náladu, vykouzlit mi úsměv i záchvat smíchu. Velice pozitivně mě svým vyprávěním naladil. A zároveň po přečtení ho ještě víc obdivuju, ale hlavně jako člověka, jako herce ho miluju od dětství a tak jsem velmi ráda, že ho můžu do určité míry poznat i jako člověka a to jako velice zajímavého člověka, kterému díky bohu sláva nikdy nestoupla do hlavy.

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Dokonalé, jen moc málo Marvina a Zafoda, ale stejně 5 hvězdiček si to zaslouží.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Bezva knížka, zábavná, dobře se čte, až na ty občasné šílené názvy :D a Robot Marvin je prosto dokonalý.