BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Nebe nad Maralal Nebe nad Maralal Christina Hachfeld-Tapukai

Nádherné pokračování života bílé ženy u samburů v Africe. Christina opět dokázala vše popsat krásnými slovy, dokázala vyjádřit veškeré pocity a situace, které za léta prožila tak, že máte při čtení pocit, že to tam prožíváté s ní. Já osobně jsem se s ní radovala, smutnila i rozčilovala, kroutila hlavu nad určitými postupy, kde rozum stojí. Jsem moc ráda, že máme možnost přečíst si o tomto pozoruhodném životě v Africe. Moc se mi líbí její přístup, jak se snaží udělat Afriku lepším místem k životu, ale zároveň se nesnaží změnit její pravou podstatu. Pět hvězdiček!

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Zajímavé pojetí a dracích a jejich spojení s lidmi. Postavy jsou velmi sympatické, ty dobré si prostě nejde neoblíbit. Děj je napínavý, ale často hodně předvídatelný, ale tak či tak je to povedená knížka. Určitě šáhnu po dalším díle. Zajímá mě, jak to bude pokračovat.

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherný příběh. Už film mám velice ráda a můžu se na něj dívat pořád dokola, ale kniha je prostě kniha. Až tady všechno do sebe zapadá. Kniha má kompletní příběh, obohacen o spoustu informací ohledně tejdejší japonské kultury a prostě celý příběh Sajuri a všech ostatních, kteří ji běhom toho života doprovázeli, je prostě úžasný, pohlcující, okouzlující.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Zajímavý příběh o postapokalyptickém životě v metru. Prvních 25 str. jsem moc nadšená nebyla, musela jsem se prokousat tou politickou situací v metru ale potom, když konečně začal Arťomův příběh kniha nabrala na spádu a akci. Hltala jsem stránku po stránce. Občas mě sice unavovali ty sektařské proslovy a dělalo mi potíž si ty podzemní stanice a život na nich představit, ale jinak strach z tunelů a všechny ty podivné věci, příšery a i nový život na povrchu, to se mi moc líbilo.

08.06.2013 4 z 5

Dobrodružství Miguela Littína v Chile Dobrodružství Miguela Littína v Chile Gabriel García Márquez

Nejdřív jsem ke knize přistupovala obezřetně, nebyla jsem si jistá, jestli mě bude bavit, ale velice mě překvapila a naprosto nadchla. Příběh je protkán takovou směsicí různorodých věcí, které do sebe dokonale zapadají. Pocity člověka, který se po x-letech vrací do své rodné země a kde se cítí, jak bylo v knize napsáno, jako emigrant ve vlastní zemi, zával jeho vzpomínek šťastných i děsivých, tajné poslání natočit film o poměrech v tehdejší diktaturou postižené Chile, do toho krásné popisy krajin, budov, které vám dokreslí výborně prostředí, poznatky o politických převratech, utrpení přítomných lidí, všudypřítomný strach, který se vám dostane pod kůži... Prostě výborná kniha, která si pět hvězdiček zaslouží plným právem. Kniha mě hluboce zasáhla a opět jednou utvrdila v tom, jak se my tady momentálně máme vlastně dobře a nemáme si na co pořádně stěžovat.

Se šimpanzi ve dne v noci Se šimpanzi ve dne v noci Irena Gálová

Úžasná knížka. Krásně upřímně psaná. Nasmála jsem se, poplakala jsem si, i jsem se s ní poučila.

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Naprosto fantastická knížka. Od začátku do konce jsem se hrozně moc bavila, celý ten podzemní svět, všechny ty osobité postavy, zajímavý příběh, do toho ten úžasný humor. Pět hvězdiček!

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Já snad začnu mít ráda hřbitovi. Gaiman opět nezklamal a myslím, že se tahle kniha přesunula na první místo v mém Gaimanovském žebříčku, čímž srazila Nikdykde na druhé místo. Kniha se mi moc líbila, příběh byl moc zajímavý a poutavý, člověk by neřekl, že hřbitov může působit tak sympaticky jako tento v knize, Nik byl bezvadný, Silas taky a všichni ti úžasní zajímavý duchové a ostatní postavy. Nedalo se od čtení odtrhnout. Klidně bych brala o pár kapitol víc.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Krásná kniha. Četla se velice dobře. Příběh byl zajímavý a postavy pěkně napsané. Bylo zde tajemno, nebezpečno ale i krásné a vtipné chvíli protkané kouzly a hvězdami.

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Tak další knížka od Neila Gaimana přečtená a opět nezklamal. Moc se líbíl příběh okolo Anansiho, to jací byli Charlie a Spider dvojka. I Floridské babičky byly bezvadné. A prostě vše co se tam událo se mi moc líbilo a moc jsem se bavila.

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

První půlka knihy se mi líbila a četla se dobře, Atréjovo pátrání bylo hezké, ale nevím proč, ale v momentě, kdy začal Bastienův příběh mě to přestalo bavit a hrozně těžko se mi to četlo. Tak tak jsem to dočetla.

08.06.2013 3 z 5

Strážci úmluvy Strážci úmluvy Tom Egeland

Opět další pozoruhodný příběh od Toma Egelanda. Konečně zas jednou nešlo o běžné téma, žádní templáři, kristus apod. Ale norská a egyptská mytologie. Celé to pátrání bylo naprosto úžasné. Opět jsem s Bjornem projela několik kontinentů, navštívila spoustu kostelů a hrobek. Moc mě bavilo i to jak se Bjorn snažil řešit ty šifry strážců. A vždycky jsem u Toma ráda, že tady nehraje hlavní roli žadný vyšinutý vrah, který hl. hrdinovi dává časové ultimátum. Tady opravdu jde o to dobrodružství odkrývání historie. Sice jsem se občas ztrácela ve všech těch historických faktech a trvalo mi než mi některé věci seply, ale jakmile se to stalo, opravdu se z toho stal nádherný tajemný příběh.

Lži otců Lži otců Tom Egeland

Pozoruhodný příběh o čtyřech generacích mužů jednoho rodu. Tom Egeland mě opět nezklamal. Hlavní vypravěc Victor, ten nejmladší, se snaží napsat knihu o svých předcích a během svého pátrání se dostane napříč celou zeměkoulí a postupně odhaluje, co se ve skutečnosti stalo s jeho otcem,dědečkem a pradědečkem a zároveň nám do toho odhaluje svůj vlastní život. Victor je rebel, který rád použije ironii ve svých slovech a vše vám podává tak přímým stylem, že vás prostě vtáhne do příběhu. Kniha je psaná formou většinou kratší kapitol a je rozdělena do několika části, podle toho o kterého člena rodiny zrovna jde. Objevuje se zde forma normálního vyprávění Victora, do toho se zde objevují přímé zápisy z deníků jeho předků, občas staré dopisy, novinové články. Prostě zde nemáte šanci se začít nudit. Pět hvězdiček!

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Zajímavý příběh, vtipně a napínavě napsaný. Vyprávěná paranoidním, sarkastickým archeologem-albínem. Byl moc sympatický a střihl si tam bezva hlášky. A co se tyče teorií o zlaté schrance, o kterou tu celou dobu jde, bylo jich několik a všechny opravdu zajímavé, sice jsem se v nich občas ztrácela, ale nevadilo to. Kniha se četla sama. Příběh odsípá, je sepsán do několik částí, kapitol a podkapitol, kterou jsou někdy opravdu kraťoučké, stejně tak věty jsou krátké, vystižné. Styl, který mi vyhovuje naprosto. Takže myslím, že pět hvězdiček bude to pravé. Opravdu jsem se od ní knížky nemohla odtrhnout.

Sen čarodějky Sen čarodějky Florinda Donner

Chvíli mi trvalo, než jsem se do čtení dostala, ale potom mě kniha zcela pohltila. Moc se mi líbila. Byla hodně zajímavá, záhadná, zároveň i poučná, co se týče životních hodnot, zajímavý pohled na osud a jak ním můžeme hýbat.

Železný strom Železný strom Tony DiTerlizzi

Teda rozumět těm šišlavým trpaslíkům to bylo něco :D Ale jinak opět povedený příběh. A opět škoda, že je to vždy tak krátké.

Rusalčina píseň Rusalčina píseň Tony DiTerlizzi

Nové postavy, nové příběhy a zase se mi to líbí. Jsem ráda, že existuje pokračování, ze všech těch příšerek a bytostí se dá vymáčknout ještě hodně zajímavého. Příběh byl moc pěkný, napínavý a objevili se tu i postavy z minulých dílů.

Obrovité potíže Obrovité potíže Tony DiTerlizzi

Tak tenhle byl asi jeden z těch nejnapínavější a nejakčenějších dílů. Moc se mi líbil.

Mulgarath sa hnevá Mulgarath sa hnevá Tony DiTerlizzi

Tak poslední díl byl bezvadný, vrátila se do něj akce, která v dvouch dílech předtím trochu chyběla, bylo to napínavé a zábavné. Četlo se to jedna radost.

Tajomstvo tety Lucindy Tajomstvo tety Lucindy Tony DiTerlizzi

Tento díl je trochu slabší co se týká akčních chvílí ale za to je plný nových odhalení. Těším se na další díl.