BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Dračí brána Dračí brána Jenny-Mai Nuyen

Naprosto úžasně sepsaný příběh. Jenny je vážně úžasná a když k tomu přidá, v jak mladičkém věku tahle kniha vznikla, neskutečné. Příběh měl obrovskou hloubku, celý svět lidí a elfů a draků byl krásně vymyšlený. Líbilo se mi, že pro jednou to nebyl čistý happy end, všechno to o vizích a o tom který národ nakonec zanikne. Obávala jsem se moc velkého happy endu, ale nestalo se tak. Skončilo to přesně tak, jak jsem doufala a jak to mělo být. A velice se mi líbili všechny čtyři hlavní postavy a jejich příběh a jak se nakonec zajímavě zapletly. Na knížkách této autorky se mi líbí, že nikdy nevíte, co u které postavy čekat, najednou se vše může obratit a z někoho, koho jste měli rádi, se stane nepřítel a vy ho začnete upřímně nenávidět. Ale všechno má svůj důvod. Nejenže je výborná zápletka ale i z psychologického hlediska postav se mi zdá, že se to zde opravdu povedlo. Pět hvědiček!

Za Zdí Za Zdí Garth Nix

Krásné příběhy . Nicholasův příběh jsem zhltala a došlo mi, že je škoda, že Abhorsenská série neměla ještě jeden díl, ráda bych si přečetla o Nickovi ve Starém království, jak to dopadlo dál s ostatními a s královstvím. Ale zpět k Za zdí - Všechny příběhy byli úžasné, jediný, který mi vůbec nesedl byla tak "kovbojka". Gamebook byla vážně sranda, hlavně ten konec se Z :D a názvy jeho nekonečné série taky, hlavně ta Lem, kadidelnice a síň :D to mě rozsekalo. Myslím, že si to těch 5 hvězdiček zaslouží.

Pád Pád Garth Nix

Čekala jsem od knihy trochu víc, protože ostatní série od Nixe mě fascinovali, tohle je asi správně u nás v knihovně zařazeno v dětské části. Svět, který tady Garth vymyslel je moc zajímavý. Hrad, který se neopouští, různě společenské úrovně, nehostinný svět venku, kouzla světel. Výborný nápad, jen mám pocit, že z toho mohl vytěžit víc, víc akce, víc tajemna, napětí. Bylo tam toho málo a často dost předvídatelné situace. Ale na nějaké pohodovější čtení po večerech to jde. Určitě šáhnu po dalším díle, zajímáme, jak to bude pokračovat. Špatná kniha to není, tak ten průměr.

12.06.2013 3 z 5

Nad Závojem Nad Závojem Garth Nix

Napínavé pokračování, děj rychle ubíhá, člověk nemá čas se začít nudit.

Hrad Hrad Garth Nix

Tak druhý díl u mě vylepšil o hodně reputaci téhle série, první díl byl nic moc, ale tento byl výborný. Plný akce od začátku do konce, humorné momenty, Tal konečně přestává být tak povýšenecký a Milla se ho nesnaží při každé příležitosti podříznout, začínájí spolupracovat jako dvojka a když se jim k tomu připletl ještě prastrýc Ebbit, tak to byla paráda.

Fialový kámen Fialový kámen Garth Nix

Úžasné zakončení této série. Během posledního dílu nechyběla akce, taky jsme měli možnost poznat další zakoutí hradu, další postavy z Aeniru a možnosti světla. Moc se mi to líbilo, až je mi líto, že je konec. Všechny postavy mi přirostly k srdci.

Do boje Do boje Garth Nix

Předposlední díl začíná válku mezi Vyvolenými a Ledovany, konečně začal boj a Tal odhalil spoustu nových věcí, co se týče vlády Vyvolených. A konec teda nechal Garth pěkně napnutý, ještěže mám půjčený i poslední díl a tak se do něj můžu hned pustit.

Aenir Aenir Garth Nix

Tak tenhle díl byl zatím nejbarvitější a nejsrandovnější. Hřmotní pastýři jsou prostě super :D a aenirský svět byl zajímavý. A děj nabíra na intenzitě, odhalují se nová tajemství. Jsem opravdu ráda, že jsem to po tom prvním díle nevzdala.

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Kdyby tak takovýhle cirkus skutečně existoval, já, která jsem v dětství miliónkrát prolezla každý cirkus co v ČR byl, bych byla asi nejšťastnější člověk na světě. Ale i v téhle knižní podobě mě naprosto očaroval, moc se mi líbili ty vsuvky z přítomnosti, jak nás čtenáře autorka provádí cirkusem, jako kdybychom tam opravdu byli. Postavy a příběh jako takový byli velice zajímavý a poutavý, mystičtí, tajemní, prostě okouzlující, ale přece jen mi tam něco chybělo. Měla jsem pocit, jak kdyby mi pořád něco utíkalo mezi prsty, nebo spíš mezi řádky. Možná trochu víc detailů by nebylo na škodu. A to skákání z roku do roku mi tam taky dělalo trochu neplechu, ale k posledním dvou částem se to opravdu hodilo, protože to tak úžasně gradovalo, že se nedalo přestat číst, prostě jsem se nemohla dočkat, kdy se konečně ty dvě obdbobí spojí v jedno a jak to dopadne. Takže výsledná 4 hvězdičky a určitě doporučuju každému kdo miluje cirkus, noc a kouzla.

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Knížka mého dětství.

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Bezvadné pokračování téhle série. Cabel a Janie jsou úžasný pár a ta akce kolem pedofilů se mi taky líbila, byla mnohem akčnější než v tom prvním díle. A jsem ráda, že se tady i pohlo dál, co je vlastně zač ta Janiina schopnost, i když je to docela smutný. Těším se na další díl.

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Přečteno, nebo lépe řečeno zhltáno za jeden večer. Janie je bezvadná holka. A to její propadání se do snů ostatních je opravdu zajímavé. Příběh byl sepsaný jednoduše, kratké věty, kratké kapitoly značené časovými úseky, všechno to tak odsípá, že čtete, čtete, jste ponořeni do každého slova, do každé situace a ani se nenadějete a jste na konci knížky a chcete víc. Pobavíte se, zděsíte se, zamyslíte se, budete s postavami soucítit. Nebo aspoň mě se to stalo. Na to jak je knížka krátká a autorka se nezatěžuje moc popisy postav, tak jsem hned po pár stránkách dokázala s postavami navázat vztah, dát jím obličej a taky se ztotožnit v určitých momentech. A aby toho nebylo málo, nechyběla ani láska, avšak žádná slaďoučká, přesně se hodila do povahy příběhu, láska dvou lidí, kteří jsou určitým způsobem vyvrhelové a jediné, po čem touží je, aby tam někdo byl, někdo, kdo jim bude rozumět a bude je mít rád. Moc se těším na další díl. Tady je to jasných pět hvězdiček.

Psí život Psí život Peter Mayle

Čekala jsem od kniho trochu víc. Ale není špatná, čte se pohodově.

11.06.2013 3 z 5

Královna Města stínů Královna Města stínů Christoph Marzi

Z první půlky knížky jsme byla trochu na vážkách. Už mě nebavilo moc to věčné utíkání před stíny, jen se měnilo město, ale druhá půlka zase dostala spád, začali se objasňovat věci, na které člověk čekal skoro tři knížky, a konec byl moc dobře udělaný a vykreslil mi velký úsměv a spokojený pocit, že jsem to přece jen v půce nevzdala a dočetla.

Po zavátých pláních Po zavátých pláních Ann Mariah Cook

Naprosto úžasná dechberoucí knížka. Napínavá až k prasknutí. Člověk má při čtení pocit, že sám na vlastní kůži Yukon Quest prožívá. A to z obou strance, jak jezdce a jeho spřežení, tak těch co stojí na druhé straně, tým, který se stará o vše ostatní. Moc se mi to líbilo. Vždycky se mi líbila tématika psích spřežení a Aljašská krajina a po přečtení mám ještě víc jasno, že se tam chci jednou podívat.

Pes a já Pes a já Roy MacGregor

Bezvadná, humorná a pravdivá knížka o soužití člověka se psem. Pro milovníky psů jak dělaná.

11.06.2013 5 z 5

Akademie nočních můr 2 - Pomsta netvorů Akademie nočních můr 2 - Pomsta netvorů Dean Lorey

Výborná, strhující knížka. Už první díl byl bezva, ale tahle dvojka je lepší. Plná akce od začátku do konce. Prostě ji nešlo zaklapnout.

Akademie nočních můr Akademie nočních můr Dean Lorey

Bezvadná knížka se spoustou příšer. Ten nápad, že noční můrou se může otevřít portál pro příšery je zajímavý. V knize jsem ale čekala trochu víc z akademie, z jejího prostředí a hodin, je škoda, že tam toho bylo tak málo, ale jinak o akci zde opravdu nouze nebyla.

11.06.2013 4 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Krásná dobrodružná plavba. Moc pěkně se to četlo. Narnie nikdy nezklame a člověka vrátí do dětských let.

11.06.2013 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Je to krásný příběh. Je to psané spíše formou pro děti, ale i dospělý tím nemůže pohrdnout, čte se to krásně a já osobně jsem si při tom stylu psaní vzpoměla na dětství jak mi maminka četla pohádky a tahle kniha bude určitě jednou z těch, které budu číst já mým dětem. Nový svět přes tajemnou skříň plnou kabátů, lev,fauni,kentauři,bobři, nynfy.... Nic mi tam nechybělo.Moc mě to bavilo, i jsem se upřímně zasmála, jen je mi líto, že jsem nejdřív viděla film, i když ten měl taky skvělé provedení, takto mi v knížce chyblo napětí, ale to nevadí. Stejně to byla paráda, jsem ráda, že jsem si knihu půjčila a už se těším na další díl.