Nad Závojem

Nad Závojem https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11313/sedma-vez-nad-zavojem-11313.jpg 4 88 6

Sedmá věž série

Podnárod je nespokojen. Jeho příslušníci obývali nižší úrovně Hradu a nedávali o sobě vědět. Teď se však rozhodli, že už dál mlčet nebudou… Tal s Millou už nejsou sami při hledání pravdy o jejich světě. Spojili se s Vránou, vzbouřeným příslušníkem Podnároda, a jeho bandou spiklenců. Znají mnohá tajemství týkající se Hradu a jsou velmi blízko odhalení toho největšího. Tma je stále hlubší. Stíny jsou stále temnější. A Tal s Millou se dostávají do největšího nebezpečí, jaké je dosud potkalo.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Seventh Tower. Above the Veil , 2001

Luigi1
17.05.2023 5 z 5

Děj se odehrává plynule krásné čtení

Ailee
03.02.2021 4 z 5

Nějak už to začíná být dlouhé. Nějak si nejsem jistá, co se vlastně v tomhle díle stalo? Taková vycpávka.

trudoš
28.02.2016 3 z 5

Co se sérii Sedmá věž rozhodně upřít nedá, je fantazie a spád. Garth Nix si zaslouží poklonu za úžasné nápady, kterých do cyklu dokázal nacpat opravdu hodně. Od postav počínaje, přes příšery, předměty, krajiny, živočichy, kouzla, národy a světem konče. Až si chvílemi říkáte, kam na to vůbec chodí. To vše je propojeno dějem, u kterého se člověk ani nestíhá nudit. Každá kapitola přináší další zvrat a zápletka se zamotává, jak to jen jde.
Ovšem tam kde je rozsah u jiných knih na škodu, zde by mu nějaké to nakynutí prospělo. Imaginace je sice ohromující, ale jak se vyprávění řítí kupředu, čtenář nemá moc možností ji řádně ocenit, nebo hlouběji proniknout do její vnitřní logiky. Navíc většina komplikací je cítit kalkulací, aby se dějově pokryl vymezený úsek, nehledě na to, jaký to má smysl či opodstatnění. Jako by to Nix dělal postavám naschvál a ještě si to užíval, dokud nebude muset v závěru vše zlé v dobré obrátit.

Heřmis
21.09.2015 4 z 5

Ano, čtvrtý díl je o trochu slabší než třetí, ale jede se dál. Je pravda, že hlavní hrdinové by měli držet pohromadě, když jim jde všem o život a ne spolu pořád zápasit a tím nervovat čtenáře :) .

Nagadir
18.10.2014 4 z 5

Za mě je tato knížka slabší než předchozí. Děj byl o něco předvídatelnější a charaktery mě občas dokázaly slušně otrávit.

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Napínavé pokračování, děj rychle ubíhá, člověk nemá čas se začít nudit.

Garth Nix
australská, 1963