Hrad

Hrad https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11311/bmid_hrad-uGo-11311.png 4 90 6

Sedmá věž série

Temný svět je místo ledu, větru a běsnění. Rouška tmy zakrývá i oblohu. Na celém světě vyzařuje světlo pouze z Hrad. Do něj na nebezpečné výpravě putují mladí lidé Tal a Milla. Pro Tala, patřícího k Vyvoleným, znamená Hrad domov – i když už tu není vítán. Pro bojovnici Ledovanů Millu představuje zvláštní a tajemné místo. Její přítomnost však obyvatelé Hradu chápou jako hrozbu, a té hodlají zabránit za každou cenu. Tal a Milla musí Hradem projít do smrtícího Dómu děsů z magických komnat Talova prastrýce Ebbitta, aniž by je Vyvolení odhalili. Spiknou se proti nim temné síly a jim už nejde o nic jiného než o to, aby přežili.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Seventh Tower. Castle , 2000

Luigi1
17.05.2023 4 z 5

Druhý díl trochu slebší,ale jinak ok

denniys
16.05.2021 4 z 5

Jako u prvního dílu jsem si četbu opravdu užila, ačkoliv nejsem už dávno cílová skupina čtenářů. Tal zažívá další dobrodružství, vrací se zpět do rodného hradu a pomalu se rozvíjí přátelství mezi ním a Millou. Milá kniha.

Ailee
04.01.2021 4 z 5

Další celkem napínavá a rychle plynoucí rychlovka. Plynně navazuje, vlastně je to jedna kniha ve více dílech.

Heřmis
30.07.2015 4 z 5

Druhý díl mi přišel ze začátku trochu zdlouhavý a utahaný, ale jakmile se hlavní hrdinové dostanou do Hradu, tak příběh nabere na obrátkách. Moje oblíbená postava je strýc Ebbit. No, nezbývá nic jiného než se vrhnout na další díl.

Nagadir
16.10.2014 4 z 5

Druhý díl se mi zdá o trošičku slabší, možná kvůli Mille, která mi ne úplně sedla.

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Tak druhý díl u mě vylepšil o hodně reputaci téhle série, první díl byl nic moc, ale tento byl výborný. Plný akce od začátku do konce, humorné momenty, Tal konečně přestává být tak povýšenecký a Milla se ho nesnaží při každé příležitosti podříznout, začínájí spolupracovat jako dvojka a když se jim k tomu připletl ještě prastrýc Ebbit, tak to byla paráda.

Garth Nix
australská, 1963