Akademie nočních můr

Neuvěřitelný, poutavý a napínavý příběh malého, nenápadného, až zakřiknutého Charlieho, který má takřka stálé problémy se svým okolím a spolužáky a trpí nočními můrami, jež dokáže vyvolávat a zhmotňovat do skutečnosti. Charlie se náhle ocitá v Akademii nočních můr, kde se spolu s ostatními „vyvolenými“ dětmi učí s těmito monstry z Temnozemě bojovat a vyhánět je z lidského světa, zejména pak ze světa dětí. Autor knihy Dean Lorey je vynikající americký spisovatel, který dokáže napětí a přitažlivost děje knihy gradovat tak, že se čtenář nechce odtrhnout od čtení. Mezi jeho knihy, z nichž některé byly zfilmovány, patří například Muži v černém. Také Akademie nočních můr se brzy dočká své filmové adaptace ve filmových studiích společnosti Universal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2635/akademie-nocnich-mur-i-2635.jpg 3.654

Akademie nočních můr 1.

Fantasy
Vydáno, Sun

Nightmare Academy, 2006

Kniha Akademie nočních můr

ZuzanaMrh
26.12.2015

Knihu jsem půjčila dětem, nakonec jsem ji četla jen já :-) a až na ty překlepy a chyby v tisku a (+ hrozně mi vadil výraz "zbodal" více by mi sedělo "zvoral, zkazil, podělal...") dost dobrý, napínavé od začátku až do konce. Musím si půjčit ještě druhý díl...
Z pohledu dospěláka mi na začátku trochu vadily i dialogy a to, jak byl představován způsob myšlení a chování rodičů (dospělých). Možná je to věc překladu, možná to takto do literatury pro děti a mládež patří...

Anna 13
11.09.2014

Do Akademie nočních můr jsem se vtáhla hned. Moc se mi líbí ten nápad. Byla to spíš, ale taková pohádka. Na přebalu knihy bylo napsané, že se budeme bát usnout. Mně to ale jako horor nepřipadalo. Většinou u knížky uvěřím tomu co čtu, ale tohle bylo opravdu vymyšlené. Je to hezké a napínavé počtení, ale žádná bomba. Možná, že si přečtu i další díl, protože mne zajímá jak to dopadne s Charliem, Brooke a Violet. Violet jsem si oblíbila a tak néjak jsem doufala, že se dají s Charliem dohromady. Ta pusa od Brooke mne ale překvapila. Fandím Violet! :) Skvělý nápad byly i ty ježibaby, které pojídaly myšlenky.

Zdeny10
27.10.2013

Kniha ze začátku trochu stojí a nic se tam dlouho neděje, ale jakmile se to rozjede je to paráda.

Ell Amaterasu
23.09.2013

Víceméně nevím, co k této knížce napsat. Nápad je to výborný a originální. Ale autor ho pořádně nerozvedl. Dalo by se to napsat mnohem záživněji. Málo informací o postavách, o Akademii a Útvaru. I tak jsem tuhle knížku přečetla a celkem mě i bavila.

Wanderer
04.08.2013

Každý určite pozná nočné mory. Charlie má s nimi množstvo skúseností, ktoré mu však nikdy neboli dva krát príjemné.
Dean Lorey však nevie využívať to, čo sám vymyslí. Deti budú knihou nadšené, tí starší budú bažiť po niečom väčšom. Chýbali mi tam informácie, opisy akadémie, viac opisov nočných môr, ktoré sa u detí objavujú, ich úloha, to, ako proti ním bojovať. Dean sa s tým mohol viac vyhrať, určite by knihe neuškodilo pár strán na viac.

LucieRej
11.06.2013

Bezvadná knížka se spoustou příšer. Ten nápad, že noční můrou se může otevřít portál pro příšery je zajímavý. V knize jsem ale čekala trochu víc z akademie, z jejího prostředí a hodin, je škoda, že tam toho bylo tak málo, ale jinak o akci zde opravdu nouze nebyla.

ilosek
11.06.2013

Kniha se především velmi dobře čte. Je napínavá a ani chvíli jsem se u ní nenudila. Je velice originální s tvory, kteří v této knize ožívají, jde o velice krásně čtení. Ale i přes to bych to doporučovala spíše čtenářům, kteří si chtějí oddychnout, nebo nemají rádi knihy na zamyšlení.

Kaka.cs
10.04.2012

Dobrá knížka, místy dost napínavá. Líbili se mi všichni Temnotvorové, co se v knížce objevili. Zajímavá je i celá Akademie.

Dean Lorey
americká, 1967