BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Physikus Physikus Angie Sage

Další povedený příběh o Septimusovi a spol. Moc se mi líbil. Cestování do minulosti, alchymie, zlý duchové, nové postavy. Tahle pohádková série je opravdu krásná.

16.06.2013 5 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Kouzla, zasnězěná krajina, bytosti z bažin, bájné lodě,duchové, ďeti milující dobrodružství... Co víc si přát?... Moc se mi kniha líbila, je velice čtivá, príjemná, sympatické postavy, krásný kouzelný příběh. Nemám co bych vytkla. Pět hvězdiček právem.

16.06.2013 5 z 5

Šťastná mořeplavba Montyho Bodkina Šťastná mořeplavba Montyho Bodkina Pelham Grenville Wodehouse

Tohle se moc nepovedlo. Strašná slabota, zápletka o ničem, vlastně se to celé motalo kolem toho plyšáka. Byla tam pár srandovních momentů, ale to bylo tak vše. Samotné postavy byly bezvadné, jen kdyby jim byl přidělen trochu propracovanější příběh než tento.

16.06.2013 3 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Úžasná kniha. Výborně popsaná tehdejší situace lidí, muselo to být hrozné tak žít, ale nedali se. My dneska ani nevíme jaký máme štěstí, že máme, co máme. Moje první kniha od Steinbecka a rozhodně ne poslední.

13.06.2013 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Už je to nějaký ten rok, co jsem přečetla posledního Harryho Pottera, celá jedna dlouhá etapa mého života doprovázena těmito knížkami, kus dětství a dospívání a tak bylo hezké se ještě jednou vrátit k starým dobrým jménům a tomu kouzelnému světu, i když ne úplně přímo. Bajky barda Beedleho jsou moc pěkné, poutavé, četli se dobře a k tomu se mi velice líbil právě komentář profesora Brumbála a právě jeho prostřednictvím ještě jednou vstoupit do světa čar a kouzel a dozvědět se něco víc z dějin tohoto světa, který očaroval celou jednu generaci. Knížka určitě stojí za přečtení a fanoušek HP by ji měl přečíst určitě.

12.06.2013 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Minule jsem na ni narazila, když jsem hledala nějakou knížku doma a dostala jsem chuť si ji opět přečíst. Už ani nevím kolikrát jsem ji četla, ale tahle knížka za to stojí. Člověk se u ní klátí smíchy od začátku do konce a nestačí se zároveň divit jak se náš jazyk dá skomolit.

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Výborná knížka. Naprosto mě nadchla. Nápad s tajemným světem pod zemí je bezva, stylizován až do podoby sekty. Kniha hezky odsípá, člověk se nenudí. Navíc mě potěšilo, že člověk není zasipán obsáhlým popisem neznámého světa. Všechno je psáno stručně a výstižně a přesto si to člověk dokáže představit do detailů. Je tam akce, zvraty, dojemné momenty... Člověk tam nemá čas se nudit a ani mu nepřijde, že by se vše odehrávalo moc rychle. Už se moc těším na další díl.

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Třetí díl série Podzemí jsem zhltala během pár dní. Hezky tam vše odsípá, děj je napínavý, nevyzpitatelný. Opět mě nezklamali.

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Další perfektní díl. Obsahoval opět vše, co by dobrodružný sci-fi příběh měl mít. Asi se ukoušu než výjde pokračovaní. Moc se těším na to, jak to bude pokračovat.

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Další bezvadný díl. Je sice pravda, že pár věcí tady bylo trochu přitaženo za vlasy už, když vezmu, jak byli napsány předešlé díly, ale aspoň to pořádně gradovalo. Spousta překvapeních, nečekané situace, zvraty. Řekla bych, že co se týče akce, tento díl byl prozatím nejnapínavější. Už se těším na další.

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Druhý díl serie PODZEMÍ mě nadchl stejně nebo i víc než první. Opět chci pochválit styl jakým je kniha napsaná, žádné přehnané geologické popisy ale přece si dovedete dokonale představit jak místo vypadá, stejně tak pocity postav, žádná přehnanost, tak akorát, přes slova se dovedete dokonale do nich vcítit. Kniha má spád, akci, humor, smutné i dechberoucí, hrůzné momenty. A já jako klaustrofobik jsem měla chvílemi co dělat :D normálně mi fantazie při čtení vyvolávala klaustrofobický záchvaty, ale ústála jsem to. Ta knížka za to stojí. Těším se na další díl.

12.06.2013 5 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Tento díl mi přišel trochu slabší oproti předešlým. Příběhy byli sice zajímavé a některé dosti nechutné, aspoň na moje poměry, ale tak celkově nějak to bylo slabší, něco mi tam chybělo a ten hlavní příběh a jeho rozuzlení taky nic moc, až moc předvídatelný a jednoduchý.

12.06.2013 4 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Tak v tomhle dílu autor trochu přitrvrdil, ale o to líp, k příběhům z lodí se to hodilo ta strašidelnější a i nechutnější atmosféra a moc mě překvapil konec. Bylo to hodně zajímavé.

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Co na to říct? Čarodějky... víc není potřeba :D . Opět nezklamaly, opět jsem se klátila smíchy a nestačila žasnout.

12.06.2013 5 z 5

Ani málo ani příliš, tak akorát strašidelné. Moc se mi knížka libíla, bála jsem se, aby nebyla moc děsivá, ale bylo to tak akorát a k tomu aby atmosféra byla strašidelná autor ani nepotřeboval žádné šilené hororové příběhy. Tím jak psal, krásně získal tu atmosféru co potřeboval. Příběhy byli zajímavé, poutové, postavy moc dobře vystavěné a jak se to prolínalo s domem strýce Montaguem a Edgarem, to bylo bezvadné. Já opravdu horory nemám ráda, ale tahle dávka strašidelnosti se mi moc líbila.

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Mrakoplaš! Prostě Mrakoplaš! :D Nic víc není třeba dodávat. Pět hvězdiček, to nejde jinak.

Věda na Zeměploše Věda na Zeměploše Terry Pratchett

Tak tohle nebyl můj šálek kávy. Opět jsem si potvrdila, že jsem naprosto anti-vědecký tvor. Příběh s mágy byl bezva, představa, jak tam někde nahoře jsou a pozorují nás, je úžasná :D a Mrakoplaš s knihovníkem tomu teda dali :D... A co se týče těch vědeckých kapitol, no... Valnou většinu jsem přelouskala a někde to bylo i zajímavé, ale celkově pro mě nuda a prostě věci, které můj umělecký volnomyšlenkářský mozek není stavu pobrat a rozumět jim.

12.06.2013 3 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Co víc si přát? Smrť a mágové v jednom příběhu, do toho Zuzanka, která byla opravdu sympatická a zábavná, ukecený havran, krysí smrť, Albert.... Jedna postava lepší jak druhá, do toho další bezva příběh, tentokrát o hudbě. Pro mě jedna z nejlepších zeměploch, co jsem zatím četla.

Temná strana slunce Temná strana slunce Terry Pratchett

Tak tohle mi opravdu moc nesedlo. Nápad byl dobrý ale finální pojetí dost chaotické, nedokázala jsem si téměř nic z okolí představit, ani samotné aktéry. Chvílemi jsem měla pocit, jak kdybych četla Stopařova průvodce ale hodně nepovedeneou verzi. Ale zamilovala jsem si Iga, ten se poved a Issac byl taky bezva.

12.06.2013 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Chvíli mi trvalo než jsem po Mrakoplašovi přivikla těmto třem čarodějkám ale nakonec se z nich vyklubalo užasné Trio. Magráta,Bábi a Stařenka jsou prostě užasné a společně dokonalé. Příběh byl zajímavý, duch Verence se mi taky moc líbil. Byla tam spousta užasných postav, každá svým způsobem originální. Jen tam mohlo být o trochu víc Smrtě.
Moc jsem se bavila, knížka se příjemně četla, těším se na další díly. Opravdu moc povedené.