Příběhy Septimuse Heapa: Physikus

Příběhy Septimuse Heapa: Physikus

Když Heap odpečetí komnatu v Paláci a najde v ní zneklidňující portrét již dávno mrtvé Královny, je oživen i Královnin duch. Královna Etheldredda je stejně hrozná ve smrti, jako byla za svého života, a je zřejmé, že se její duch nechystá k ničemu dobrému. Královna má v úmyslu využít Septimuse při výrobě lektvaru, který by jí zajistil nesmrtelný život. Aby se však tento plán mohl uskutečnit, musí se Septimus vrátit do minulosti staré 500 let a stát se Učedníkem královnina syna, slavného alchymisty Marcelluse Pyea. Jenna, Nicko a jejich nový kamarád Snorry následují Septimuse do minulosti, snaží se o jeho záchranu a zároveň se pokoušejí zmařit zákeřné plány zlé Královny. Do děje se vrací výbušná a prchlivá Marcia Overstrandová i stále hladový drak Spit Fyre. Stanley a Dawnie jsou sužovanými krysami, kterým je dávána za vinu Nákaza, jež zachvátila město Přístav. Nákaza, kterou nakonec dokáže vyléčit právě Septimus, protože se od Fyzika v magickém čase před pěti sty lety naučil využívat kouzel a čar. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/631/pribehy-septimuse-heapa-physikus-3Z5-631.jpg 4.3143

Příběhy Septimuse Heapa (3.)

Septimus Hap, Book Three, Physik (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

berka4151

Jedinou nevýhodou celé série je, že dcera je o dvě knihy přede mnou a neodpustí si spojlery. Jinak je to opravdu povedená série pro mladší čtenáře.

Alex.rrr

Další díl této série se četl stejně dobře jako předchozí, a doufám, že na rychlosti neztratí i další díly. Jedná se o zábavné čtení, které by nemělo být tak moc opomíjeno. Tato příjemná fantasy oddychovka mě dovede překvapit dobrým nápadem a pro mě výhodou je, že se v ději neztratím. Velmi doporučuji na cesty do práce/z práce do vlaku či autobusu.

Pepa0216
08.12.2015

Díl od dílu je to slabší, bohužel...

lampernaqui
18.02.2015

Bohužel mě tento díl bavil zatím nejméně. Možná to bylo dáno tím, že jsem se v průběhu čtení stěhoval z jednoho bytu do druhého a nebylo tolik času v klidu číst. Možné to je. Ale ani příběhově nic extra. Pár zábavných momentů, ale cestování časem se u mně minulo účinkem. Bohužel.

angelbooks
14.12.2013

Ve třetím dílu jsem chvilkama ani nedutala. Ten děj mě opět pohltil. Skvěle napsané i popsané okolí kde se právě udává děj.
Nemůžu nic než dát 5 hvězdiček a mé plné doporučení :) :).

ThePetinka
08.12.2013

Kniha se mi četla stejně dobře, jako její dva předchozí díly - je to mistrovský kousek, pro dospívající (a pro mě), řekla bych. Příběh je plný napětí a neočekávaných zvratů, vtipných momentů i ironických poznámek a v neposlední řadě nás také poučuje o tom, jak bychom se k sobě měli chovat, vyzdvihuje odpuštění a lásku.
Svět, ve kterém se děj odehrává je tolik zajímavý - rozhodně víc, než ten náš. Je v mnohém tak vzdálený a přitom mám pocit, jako bych v něm žila. Tak dobrá je Angie Sageová vypravěčka. Líbí se mi všechny ty detaily, kterými příběh překupuje - duchové (kterých jsou tisíce) a s nimi úzce spjaté vnímání posmrtného života, mluvící zvířata, draci…
Kniha však, zdá se, není moc dobře přeložená. Některá jména se vyskytují jak v české, tak v anglické verzi. V knize je tedy možná narazit na Cvočka i na Nickoa a také na Marceluse Straka i Marceluse Pyea. Především to druhé je hodně matoucí, je to nová postava a já jsem si z počátku myslela, že jsou to postavy dvě. Hodně mi to zkazilo celkový dojem z knihy a řekla bych, že je to úplně zbytečné.
Jinak je ovšem kniha povedená, čte se dobře a je doplněná o moc hezké ilustrace. Kniha se mi líbila a určitě bych jí ostatním čtenářům doporučila. Myslím, že ji dokážou ocenit nejen dospívající, kterým je primárně určená, ale i straší čtenáři.
80%

Teressa
21.06.2013

Skvělá kniha! Jen mě trochu naštvalo, že si Marcellus Septimuse přivlastil. Marcia je moje nejoblíbenější postava a přijde mi, že Septimus je prostě čaroděj a patří k Marcii. Také mě naštvalo, že se Septimus Marcellusovi nějak nebránil. Ze začátku jsem Marcelluse ráda něměla ,ale později jsem si ho celkem oblíbila. Navíc miluju hádky Marcie s Marcellusem a těch bude v dalších dílech požehnaně.

LucieRej
16.06.2013

Další povedený příběh o Septimusovi a spol. Moc se mi líbil. Cestování do minulosti, alchymie, zlý duchové, nové postavy. Tahle pohádková série je opravdu krásná.