BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Po téhle knize jsem šáhla úplně náhodou, pořádně jsem nevěděla o čem je, nijak pro mě nebyla důležitá, teď když jsem ji dočetla, se normálně stydím, že jsem ji chtěla vrátit do knihovny bez přečtení, protože jsem nestíhala. Děkuju, že jsem si ji nakonec mohla přečíst. Bože, to se tak těžko popisuje. Prostě naprosto úžasná, strhující, pohlcují kniha. Už dlouho mě žádný příběh takhle nefascinoval a nevtáhl. Naprosto neskutečné. Celý příběh Vidy Winterové byl - já ani nemůžu najít vhodné slovo, zamotaný, bizarní, strašidelný, fascinující a to jak to nakonec dopadlo, no prostě bomba. A do toho příběh Margaret a její pohled na příběh slečny Winterové. Jak se to celé nakonec spojilo. Všechno do sebe zapadlo a nepřestalo do poslední momentu fascinovat. To je asi to slovo - fascinující. Tak bych jednoduše možná mohla tenhle příběh popsat, to o čem byl i způsob jakým je napsaný. Autorka si opravdu umí krásně hrát se slovy a úžasně popisovat a vystihovat pocity a scény. Doporučuji!

11.06.2013 5 z 5

Dutá jehla Dutá jehla Maurice Leblanc

Lupič a mladík, kteří se honí jako kočka a myš. Když už to vypadá, že je lupič dopaden a tajemství odhaleno, vše se obratí na ruby a pátrání pokračuje. První dvě kapitoly jsem moc nadšená nebyla, ale nakonec to nabralo na intenzitě, akčnosti, zajímavých myšlenkových pochodů a následných odhaleních a hltala jsem stránku za stránkou.

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

U této knihy jsem málem umřela smíchy aspoň 1000x. Je sice pravda, že v ději jsem se trochu ztrácela, postupem času už jsem nevěděla, kdo je na správné straně a kdo na té zlé ale to pominu vzhledem k těm dokonalým hláškám. Hlavní postava mi od začátku připomínala směsici Dr. House a Hawkeye z Mashe, což jsou moje nejoblíbenější seriálové postavy, takže další plus a psáno rukou Hugha, kterého obdivuju nejen jako herce, hudebníka ale teď i jako spisovatele.

Grunt RX-10 Grunt RX-10 Martin Koláček

Naprostá šílenost, která mě rozesmívala skoro na každé stránce. :D Filozofující stroje, matrix, hrobařský výbor,....absurdita vedle absurdity, do toho způsob jakým autor vstupoval do děje a jeho poznámky :D ... prostě to bylo super. Jsem ráda, že jsem na knížku narazila. Zažila jsem s ní dva velice vysmáté dny.

09.06.2013 4 z 5

Jalové myšlenky lenivého člověka Jalové myšlenky lenivého člověka Jerome Klapka Jerome

Ať jsem se snažila sebevíc, tak mě to prostě nebavilo. Nakonec jsem to přetrpěla do konce. Pár úsměvných momentů jsem tam měla, ale to je tak vše.

09.06.2013 2 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Bezvadná srandovní oddychovka. Přečetla jsem ji za jeden den.

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Knížka se mi moc líbila. Příběh byl velice poutavý a napínavý, téměř nenechal odpočinout. Hltala jsem stránku za stránkou. Líbilo se mi jak se to prolínalo s vyprávěním z minulosti a jak to do sebe celé nakonec zapadlo. A hlavní hrdinové byli bezvadní.

Velká kniha o seriálu M*A*S*H Velká kniha o seriálu M*A*S*H Suzy Kalter

Seriál celého mého dosavadního života. Nepamatuju si, že bych se někde na tento seriál nedívala. Znám ho od začátku do konce a pozpátku a tak, když jsem na tuhle knížku narazila, tak mi bylo jasno, že ji musím mít. Jenže kupte knížku která vyšla někdy před cca 15 lety a není to zrovna běžná beletrie. Po hledání jsem na ni narazila v antikvariátu a už je doma. Přečtena, prolistovaná, nádherná. Spousta velkých fotografií, rozhovorů, informací, obsahy všech dílů (ne že bych si je všechny nepamatovala :D). Pro fanouška jako stvořená. Opět jsem znovu prožívala všechny ty užasné díly tentokrát z papírových stránek a slov herců, režisérů. Znova jsem si projela v mysli celých 11 let natáčení, 255 epizod, dokonce jsem se na konci knížky málem rozbrečela, že je konec. Vím, jsem možná cvok, ale když jste fanoušek celým srdcem a a od momentu, co jste se narodili vám tahle banda doktorů dělá společnost, tak to jinak nejde.

09.06.2013 5 z 5

Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Katty Joyce (p)

Moc povedená biografie. Kombinace vyprávění autorky, citace Hugha, jeho přátel a kolegů, výstřižky kritik, sem tam nějaká ta fotografie a to vše podtrhnuté humorným stylem autorčina psaní a do toho fiktivní rozhovor Hugha a jeho nejlepších přátel u něj v bytě v Americe. A dokonce se nám tady mihne i House :D Opravdu mě to moc bavilo, hltala jsem stránku za stránkou, Hugha mám moc ráda a konečně jsem se dozvěděla něco pořádně i o jeho začátcích.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Bezvadná knížka, je zábavná a Saturnin je prostě užasný :D jen tam o něm toho mohlo být trochu víc, když vezmu, že se knížka jmenuje po něm.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Snad úplně první knížka, v které jsem kdy něco přečetla. Jako malá jsem se v ní učila číst nadpisy, než jsem začala chodit do školy. Milovala jsem tu knížku, každou pověst jsem znala nazpamět. Tolikrát mi ji četli a později jsem si ji četla já sama. První věc, co jsem vždycky udělala, když jsem přijela k babičce, bylo vytáhnout tuhle knihu. :)

Léčba koněm Léčba koněm Rupert Isaacson

Pozoruhodný příběh o autistickém chlapci a síle přirody. Příběh protkán malými zázraky, které ve výsledku znamenali tolik, popsány trpícím otcem během poutě za uzdravení svého syna, prostě naprosto úžasné, několikrát jsme se i rozbrečela dojetím.

Škola černé magie Škola černé magie Anthony Horowitz

Bezvadný příběh. Sice některé věci byli lehce předvídatelné, ale to tomu neubralo na akci a napětí, moc jsem se bavila s každou stránkou. A taky se tu promítal černý humor, rodina Davida je fakt střelená :D chudák paní Elliotová. A všechny ostatní postavy od těch hlavních až po ty, které se tam jen mihli, všichni byli úžasní. Celkově opravdu povedená kniha, poměrně krátká, ale myslím, že to tak akorát stačilo.

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Moc dobře se mi tahle knížka četla. Je o neobvyklým tématu, teda alespoň já se snad ještě nesetkala s knížkou, která by pojednávala o pokusu o sebevraždu čtyř lidí a ještě bych se přitom i bavila a nechytala sama deprese. Vážně se mi moc líbila.

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Tak tahle knížka mi opravdu trvala, než jsem ji přečetla. Ale stála za to. Není nijak dlouhá, ale náročná na čtení, aspoň pro mě byla. Ale moc se líbila. Nikdy by mě nenapadlo, že povídání o ledu, kryolitových společností a lodí v moři u Grónska může být tak napínavé. Smilla byla velice zajímavá postava, líbilo se mi, jak během příběhu vzpomínala na svou minulost a objasňovala tak přítomnost. Často jsem zatajovala dech, trpěla s každým úderem a neustále na mě příběh dýchyl dánským sněhem a zimou. Prostředí působilo pro člověka, který není z těchto zmrzlých zemí, dost pochmurně ale zároveň velice poutavě, tajemně. Opravdu velmi povedená kniha.

Okolo Irska s lednicí Okolo Irska s lednicí Tony Hawks

Tomu se říká ujetý nápad. Vyrazit stopovat po Irsku s ledničkou. Však proč ne? :D Občas je zdravé stát se na chvílí bláznem a nestarat se, co si lidi pomyslí, prostě se něčemu odevzdat a dotáhnout to do konce, ať se děje, co se děje. Bezvadný výlet po Irsku. Knížka se čte moc dobře, smějete se u ní nahlas. "Víra v ledničku" je super věc. :D Občas bysme takovéhle střelené nápady měli podnikat všichni. Nikdy nevíte, co vám to může přinést.

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Tohle je prostě parádní série. Nejen že je opravdu chytlavá a plná bezvadných hlášek, ale napínavá, nečekaná. Tenhle druhý díl nezklamal. Opět jsem se začetla a během pár hodin jsem ho měla přečtený. Tak jsem do něj byla ponořená, že jsem se nestačila divit, že už jsem na poslední straně. A dál bude jako co? Ještě, že mám po ruce hned třetí díl. Nemůžu se dočkat, jak to bude pokračovat. Až je mi líto, že to vždycky přečtu tak rychle. Tyhle knížky se Sophie Mercerovou jsou prostě bezvadný.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Výborná knížka. Čarodějnice, upířy, lykantropy, víly, duchové,démoni, všichni ve škole pro "neposlušné děti". Na jedné straně zamilovanost do kluka, holčičí války a na druhé temná minulost, která se vrací. A celé vyprávěno hlavní postavou Sophie, která mě svýma hláškama neustále dostávala do záchvatů smíchu. Bezvadně oddechová knížka. Moc se těším na další díl. Doufám, že se mi brzo dostane do rukou. Umírám touhou vědět, jak to bude pokračovat.

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Strhující! Teda, že ji zhltám za nějaké tři hodiny mě nenapadlo. Bezvadný konec. Opět zde byli suprové hlášky, akčních momentů k prasknutí, ale i smutné chvíle. Vůbec bych nepohrdla nějakým pokračováním. Něco jako Hex Hall po pěti letech, ale obávám se, že se asi nedočkám. Co už. Celá série stojí za přečtení, odreagujete se, nasmějete se a zároveň budete obklopeni magií a napětím, co víc si přát?.

S láskou lvice S láskou lvice Christina Hachfeld-Tapukai

Mám moc ráda africkou tématiku a jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou a vlastně úplně náhodou. Četla se sama. Krásný, dojemný příběh německé ženy, která najde nový život u Samburů v Africe. Je zajímavé sledovat ten rozdíl mezi evropskou a africkou kulturou a ještě víc opravdu tou původní africkou kulturou samburských a masajských kmenů. Kdo má rád Afriku, doporučuji.