BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Praktický sprievodca Praktický sprievodca Tony DiTerlizzi

Knížka se mi moc líbila. Překvapila mě jak je maličká, přečetla jsem ji během hodiny. Vždycky se mi líbili tyhle nadpřirozené věci ohledně skřítků, tajemných starých domů a zvědavých dětí. Tohle vždycky věští zajímavé dobrodružství. Trochu jsem se obávala, aby knížka nebyla pojata až moc děcky, ale vůbec ne. Je psána tak, že se bude číst dobře dětem a dospělé taky neurazí. Navíc má nádherné ilustrace. Těším se na další díl.

Kámen ke koukání Kámen ke koukání Tony DiTerlizzi

Přečtená během půl hodiny, až je mi líto, že ty knížky jsou vždy tak krátké. Opět krásný a napínavý příběh. Byl více akční než první. Četl se velmi dobře a opět mi učarovaly kresby, které doprovází vyprávění.

08.06.2013

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Za dva dny přečteno. Příběh mě naprosto uchvátil, Evženie měla po celou dobu moje sympatie a na konci jsem měla na krajíčku dojetím. Strašně moc se mi to líbilo. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Příběh několika životů, ten Evženiín a těch, co se do toho jejího připletli, každý si prožil vlastní peklo - hlad, válku, ponížení, zrady ale láska nakonec vždy zvítězila. Někdy je hezky pročíst se příběhem, který sem tam může působit trochu najivně,sem tam nějaké to klišé, ale prostě chvíli číst, že ještě někdo i přes všechny strasti života věří na lásku a nemusí to být zrovna láska muže, prostě krása. A to to byla prostitutka. Aspoň je vidět, jak se život může zamotat a kolikrát nás protáhne takovýma cestama, že se nám o tom ani nesnilo. Pět hvězdiček!

Hrdina Hrdina Saskia De Coster

Velice zajímavá a zvláštní kniha. Autorka má užasný styl psaní, ty myšlenky, ty nápady...Několikrát jsem se v hlavní postavě našla. Svět je těžký, lidé jsou často nepochopeni. Skvělé pojetí tohoto někdy až příliš absurdního a zamotaného světa.

Garfield v nadživotní velikosti Garfield v nadživotní velikosti Jim Davis

Starej dobrej Garfield, s tím se člověk vždycky nasměje, až ho bolí bránice.

Garfield přibývá na váze Garfield přibývá na váze Jim Davis

Naposledy jsem Garfielda četla jako malé dítě, když vycházel pravidelně v novinách, první, co jsem po ránu dělala, bylo letět hledat noviny a jak jsem nesnášela neděle, když noviny nebyly :D A teď se ke mě dostala tahle sbírka a zjišťuju, že je jedno jestli je mi 7 nebo 20, Garfield je pořád ten nejúžasnější a nejzábavnější kocour na světě. Bavila jsem se a smála se od začátku do konce.

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Prvních sto stránek mi přišlo naprosto zbytečných, ale potom se mi knížka začala moc líbit, až se tam konečně začalo něco dít. Kdyby ten začátek zkrátili, bylo by to lepší. Dost se rozmýšlím mezi 3 a 4 hvězdičkami. Ale dám 4. Nakonec zbytek knihy ten začátek vyvážil dost spolehlivě. Bylo tam napětí, nečekané zvraty, příjemně se to četlo. Bylo to velmi zajímavé. Těším se na další díl.

Temnota Temnota Marianne Curley

Výborná knížka. Nemohla jsem se o dní odtrhnout, přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Z prvního dílu jsem byla docela v rozpacích, půlka knížky tam byla zbytečná dlouhá, ale tento druhý díl stojí za to od začátku do konce.

Klíč Klíč Marianne Curley

I poslední díl byl dobrý, ale konec mě zklamal. Ten se postaral o odebrání páté hvězdičky + zbytečně dlouhé to bylo. Ale když to vemu tak celkově, tak je to velice dobrá serie, čte se to samo. Když si odmyslím poslední dvě kapitoly, tak se mi to moc líbilo.

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Téma opravdu zajímavé. Will a Nancy jsou bezva dvojka. Části z dob starého opaství byli taky zajímavé. Ale absolutně mi nesedla forma, moc detailů zbytečných, např. popis jak funguje pojišťovna a tak podobně. Osobně bych ocenila víc zapojení minulosti, víc detailů kolem té mistické knihovny a co se dělo během všech těch staletích. Navíc mě hrozně rozčilo, že jsem vůbec nechápala o co tam jde, až někdy sto stránek před koncem mi svitlo. Škoda, že tam nebylo trochu víc vodítek, pořád jsem jenom tápala a vlastně vůbec nevěděla o čem čtu, jak kdyby četla několik knížek zaráz, vůbec jsem nenacházela žádné spojení a hrozně mě to štvalo. Od druhé půlky jsem už začínala vynechávat odstavce, kde se nic nedělo, jen nějaké rozhovory lidé, kteří se tam jen mihli, nebo popisy tipu- dojel tam, umyl se, vzal si noviny a takhle na půl stránky. Kniha mě poměrně zklamala. Co čtu komentáře, tak jsem asi jediná no. Přemyšlím, jestli dát šanci pokračovaní či nikoliv. Pravda, už se párkrát stalo, že první díl nesedl, za to druhý byl dobrý. No uvidíme.

08.06.2013 2 z 5

Rembrandtovo tajemství Rembrandtovo tajemství Alex Connor

Výborná knížka. Velice dobře se četla, nebyla ani zbytečně dlouhá. Zajímavé postavy, dobře propracované. Líbili se mi ty jejich vzpomínky občas na dětství a vůbec to jak se tam prolínala ta jejich minulost, proč jsou dnes takový jací jsou. Do toho celé proloženo těmi dopisy, o které tam celou dobu jde. Opravu zajímavý příběh, velmi dobře vymyšlený, napínavý.

Moje "super" rodinka Moje "super" rodinka Tim Collins

Prvních asi 20-30 stránek jsem moc nadšená nebyla, říkala jsem si, že to asi přece jen bude pro mladší jedince s pubertálním mozkem, ale nakonec se z toho vyklubal bezvadný, humorný příběh a zbylích 200 stran jsem si opravdu užila. Jsem ráda, že jsem to po tom začátku nevzdala, opravdu jsem se pobavila. Nenáročné, srandovní čtení s krásnými a vtipnými ilustracemi, které se tam výborně hodily, forma deníků, dokonce i ty řádky tam vytištěné. Opravdu povedené.

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Zajímavě pojaté časově, odlišná od jiných knih Coelha, takový až thriller pomalu, ale stála za přečtení.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Zase jednou mě Paolo Coelho naprosto dostal. Knížku jsem zhltala za den a půl. Úžasný příběh. Úžasné myšlenky a tak pravdivé. Znova jsem se přesvědčila, že by člověk neměl tak brát zřetel na to co si ostatní o něm myslí a žít každý den jako poslední. Konec konců kdo je vlastně normální a kdo je ten blázen? A vůbec existuje normálnost a bláznivost? Kdo ví...

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Úžasná knížka, líbilo se mi pojetí ze strany manželky Coelha :)..jedna z mých nejoblíbenějších

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Užasná kniha až na ten happyend. Přišlo mi jako by si na posledních pár stránek Coelho něčeho šlehl. Ten konec se tam nehodí. Ale když to pominu, tak zbytek je výborně zpracovanej, velmi dobře napsáno toto občas delikátní téma pro hodně lidí. Kniha mě jinak naprosto nadchla.
A musím se podělit s reakcí jedné známé. Pujčila si knihu v knihovně a až doma zjistila o jakém tématu se zde píše a styděla si knihu poté vrátit :D. Tak jsem ji musela objasnit, že to není žádné P.

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Hrozně mě nudila. To poselství, které zde chce Coelho předat je dobré, pravdivé, kniha donutí člověka zamyslet se, ale dějově jsem umírala, byla jsem několikrát v pokušení knihu nechat být, ale nakonec jsem ji silou vůle dočetla. Ale pro mě opravdu jedna z těch horších.

08.06.2013 3 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Čarodějka se mi líbila moc, měla zajímavý vývoj a konec a všechny myšlenky a pocity se mi moc líbili, pamatuju si, že jsem se i často dokázala s hlavní postavou stotožnit, chápala jsem některé její stavy mysli velmi dobře.

Brida Brida Paulo Coelho

Brida byla moje první schůzka s panem Coelhem a od toho momentu na něj nedám dopustit. Pamatuju si, že jsem knihu hltala stránku za stránkou, nemohla jsem se odtrhnout a když jsem dočetla, bože jak mě ta kniha chyběla.

Alef Alef Paulo Coelho

Pro mě jedna z nejlepších od Coelha, našla jsem tam spoustu hlubokých myšlenek, moc se mi líbila ty srovnání s vlakem a jak se Paulo vracel do minulosti a uzavíral s tou dívkou kus svého duševního příběhu. Vůbec celá ta myšlenka Alefu a prostě všechno, mě se příběh hrozně moc líbil. Zanechal ve mě stopu.