Deník ctihodné prostitutky

Odhalte tajemnou minulost ctihodné dámy! Svůj osud líčí Evženie Franku alias Dženy Samara až do svého stáří, jež prožívá jako vážená dáma. Evženie pochází z chudé rodiny z malého ostrůvku na jihu Řecka. Mládí strávila v atypickém prostředí athénské čtvrti Pireas v nevěstincích, hernách a nočních klubech. Díky jejímu deníku nahlédneme do tajů "nejstaršího" řemesla, jehož pravidla se po staletí téměř nezměnila... Nechte se unést silným příběhem ženy, jejíž minulost může být kdykoliv odhalena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7872/denik-ctihodne-prostitutky-HnH-7872.jpg 3.976
Vydáno:, Fragment (ČR)

Dakrya tou Theou (2007)

Kniha Deník ctihodné prostitutky

Radka1911
06.09.2018

Dojemná životní zpověď velmi sympatické a osudem zkoušené hlavní hrdinky, v závěru knihy jsem si i poplakala... Rozhodně stojí za přečtení.

meluzena
01.01.2018

Tak se mi zdá, že tahle paní Dimoulidou vůbec nebude hloupá ženská, když napíše takový příběh..
Nejdřív to vypadá na drámo chudého děvčete a là Barva mléka, ale pak to nabere jiný směr a přichází část, která dala knize český název. Poté nastává pozvolné zklidnění a jak hlavní hrdinka přichází do let, dochází i k hluboké životní moudrosti a konečnému smíření.

Český název i anotace jsou hloupě zavádějící, protože gró knihy je o dost jinde. V originále se kniha jmenuje „Když Bůh pláče“, ale překladatelka název změnila na „Deník ctihodné prostitutky“, protože usoudila, že název je pro tuto knihu naprosto vystihující. Dovoluji si nesouhlasit.
V knize nejde o prostituci a ani se v ní nedočtete žádné pikantérie. Její poselství je v tom, že důležité není ani tak, KUDY (= čím vším) člověk během života prochází, ale KAM NAKONEC DOJDE, tj. kým se na stará kolena stane. Někdo může šlapat jen chvíli (nebo vůbec nikdy) a vždy bude lacinou holkou a jiný to může dělat velmi dlouho, a přesto zůstat dámou (nebo se jí postupně stát). Kdyby paní Dimoulidou nedošla své životní moudrosti, těžko by ji mohla vložit do své hrdinky.

Danka1975
26.12.2016

Je to sice už nějaký ten rok, co jsem tuto knihu četla, (dělala mi společnost v nemocnici, kdy jsem byla nucena jen ležet a ležet. . :-( ), nicméně si stále pamatuji její příběh. Byl o lásce, byl milý, byl smutný, ale každopádně moc čtivý. Přečteno téměř na jeden zátah. Na jejím konci jsem uronila i někou tu slzičku. . . .takový krásný příběh. ., že by Angelika s Věčnou Ambou v dnešní době? :-) . .(myslím nadneseně :-))).. ale rozhodně doporučuji!!!

zamiokula
03.12.2016

původně mně název odrazoval,ale na doporučení jiné čtenářky,jsem zkusila,a nelituji..pres stokrát omilane téma, velmi čtivý příběh,ktery mně opravdu bavil... žádné násilí,zadna krev,zadne lacině podbízivé sexuální detaily....milá,čtivý,laskavy,ve světě nasili odpočinkový pohodový příběh ...škoda jen že do češtiny od autorky přeložena jen tahle jedná kniha!

Jirinamac
28.12.2015

Až na ten konec, který mě přišel moc nepravděpodobný.Dějově se příběh mohl klidně odehrát. Četla se dobře.

evelýny
06.11.2015odpad!

Tuhle knihu jsem nedočetla. Od začátku mi vadil styl, kterým byla kniha napsána - možná za to může překlad, ale to nemohu posoudit. Bylo tam z mého pohledu dost nelogických nepřesností. Když mi v půlce knihy začala vadit i řecká jména, tak jsem přestala. Pro mě zklamání.

veronika0382
28.09.2015

"Čim hlubsi laska, tim lehci bude vase cesta" .... Ted jsem ji docetla a musim rict ze me fakt dostala. . Chystala jsem se na ní přes rok, opravdu se na ní těšila, všechny recenze a chvála jsou fakt oprávněné. Mimoto, že miluju Řecko a sbírám všechny řecké spisovatele a knihy o Řecku, myslím že se bude líbit každému i těm kteří třeba tuto zemi nemají tolik v lásce jako já. ..Letos je to teprve třetí kniha co mě opravdu zasáhla (po Ostrove a 100dni stesti) Takove knihy opravdu miluju ... ze nemůžu po prečteni hned přejit na další, ale musim ji tak nějak stravit a premyslet o ni a hlavně - mam ji roky v hlavě a vyčuhuje nad ostatními . Druhou půlku jsem probrečela ..... úžasny životni přibeh jedne zeny od sameho narozeni až do konce zivota..... nadherné a krásně psané....plné lásky a takove té životní moudrosti ..... MOC MOC DOPORUČUJI .... Jen mě mrzí, že od této autorky v češtině nevyšlo víc knih...... Nemam slov, jsem dojata, vstrebavam a jdu hledat v mapach zda opravdu v Řecku existuje městečko Kastorie s krásnym jezerem ......... (btw po úpravě - později jsem našla že městečko opravdu existuje, takže doufám že ho někdy při našich toulkách Řeckem navštívíme)

JanaG.
17.09.2015

knihu jsem četla již před dávnou dobou, ale dodnes na ni myslím....opravdu krásně napsaný příběh...

Autor knihy

Chrysiida Dimoulidou