Hrdina přehled

Hrdina https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23151/hrdina-23151.jpg 4 23 23

Hrdina je obtížně uchopitelná kniha. Její recenzenti se shodují v obdivu, ale rozcházejí v popisu i interpretaci. Ve svém jádru se opírá o krutý, nesentimentální příběh dvou osamělých dětí, přemoudřelé Lien a jejího nepřítele-kamaráda autistického chlapce Marcuse, k němuž cítí odpor, ale který ji současně přitahuje..

Literatura světová Romány
Vydáno: , Pistorius & Olšanská

Held , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrdina. Přihlašte se a napište ho.

LuckyZ
31.01.2018 3 z 5

Zajímavá autistická kniha, kde se vypravěčka naváží do spolužáka, ale sama se chová dost divně:-)))

Svatoslav
01.10.2017 3 z 5

Bizarní, do sebe zahleděné, nic neříkající, ale zároveň vypovídající vše o naší společnosti. Dílo, které mi bude nahlodávat mysl navěky. Dílo, které již nikdy nebudu chtít vidět, natož si jej přečíst. Hrdina je zmetek, kterého je nutné číst mezi řádky, i když ty řádky jsou hodné úzké.

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Velice zajímavá a zvláštní kniha. Autorka má užasný styl psaní, ty myšlenky, ty nápady...Několikrát jsem se v hlavní postavě našla. Svět je těžký, lidé jsou často nepochopeni. Skvělé pojetí tohoto někdy až příliš absurdního a zamotaného světa.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hrdina v seznamech

v dalších seznamech1x

autismus belgická literatura psychický teror

Autorovy knížky

Saskia De Coster