Hrdina

Hrdina je obtížně uchopitelná kniha. Její recenzenti se shodují v obdivu, ale rozcházejí v popisu i interpretaci. Ve svém jádru se opírá o krutý, nesentimentální příběh dvou osamělých dětí, přemoudřelé Lien a jejího nepřítele-kamaráda autistického chlapce Marcuse, k němuž cítí odpor, ale který ji současně přitahuje..

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23151/hrdina-23151.jpg 3.722
Vydáno, Pistorius & Olšanská

Held, 2007

Kniha Hrdina

LuckyZ
31.01.2018

Zajímavá autistická kniha, kde se vypravěčka naváží do spolužáka, ale sama se chová dost divně:-)))

Svatoslav
01.10.2017

Bizarní, do sebe zahleděné, nic neříkající, ale zároveň vypovídající vše o naší společnosti. Dílo, které mi bude nahlodávat mysl navěky. Dílo, které již nikdy nebudu chtít vidět, natož si jej přečíst. Hrdina je zmetek, kterého je nutné číst mezi řádky, i když ty řádky jsou hodné úzké.

LucieRej
08.06.2013

Velice zajímavá a zvláštní kniha. Autorka má užasný styl psaní, ty myšlenky, ty nápady...Několikrát jsem se v hlavní postavě našla. Svět je těžký, lidé jsou často nepochopeni. Skvělé pojetí tohoto někdy až příliš absurdního a zamotaného světa.

Maguša
03.09.2011

Tohle je dílo s velkým D. Tohle by něšlo jen tak popsat. Je to něco sice malého, ale přitom tak velkého. Něco co se vás dotkne. Něco co vás někdy rozesměje kousavým sarkastickým humorem a co vás někdy totálně zaskočí něčím nepochopitelným a nepředstavitelným, v jedné chvíli až nechutným a máte pocit, že chcete vyletět z kůže.. Skvělé čtení, které je docela nepopsatelné. Kniha sama o sobě je v tomto případě popis knihy. Je mi jasné, že to nechápete, takže nezbývá nic jiného, než přečíst si ji.