Hrdina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hrdina je obtížně uchopitelná kniha. Její recenzenti se shodují v obdivu, ale rozcházejí v popisu i interpretaci. Ve svém jádru se opírá o krutý, nesentimentální příběh dvou osamělých dětí, přemoudřelé Lien a jejího nepřítele-kamaráda autistického chlapce Marcuse, k němuž cítí odpor, ale který ji současně přitahuje..

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23151/hrdina-23151.jpg 3.722
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Pistorius & Olšanská
Orig. název

Held, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Hrdina

Přidat komentář
LuckyZ
31.01.2018

Zajímavá autistická kniha, kde se vypravěčka naváží do spolužáka, ale sama se chová dost divně:-)))

Svatoslav
01.10.2017

Bizarní, do sebe zahleděné, nic neříkající, ale zároveň vypovídající vše o naší společnosti. Dílo, které mi bude nahlodávat mysl navěky. Dílo, které již nikdy nebudu chtít vidět, natož si jej přečíst. Hrdina je zmetek, kterého je nutné číst mezi řádky, i když ty řádky jsou hodné úzké.


LucieRej
08.06.2013

Velice zajímavá a zvláštní kniha. Autorka má užasný styl psaní, ty myšlenky, ty nápady...Několikrát jsem se v hlavní postavě našla. Svět je těžký, lidé jsou často nepochopeni. Skvělé pojetí tohoto někdy až příliš absurdního a zamotaného světa.

Maguša
03.09.2011

Tohle je dílo s velkým D. Tohle by něšlo jen tak popsat. Je to něco sice malého, ale přitom tak velkého. Něco co se vás dotkne. Něco co vás někdy rozesměje kousavým sarkastickým humorem a co vás někdy totálně zaskočí něčím nepochopitelným a nepředstavitelným, v jedné chvíli až nechutným a máte pocit, že chcete vyletět z kůže.. Skvělé čtení, které je docela nepopsatelné. Kniha sama o sobě je v tomto případě popis knihy. Je mi jasné, že to nechápete, takže nezbývá nic jiného, než přečíst si ji.