BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nádherná kniha, příběh připomíná trochu pohádku, četl se moc dobře. Moc se mi líbil. Jednou si ho přečtu určitě znova. Když jsem knihu četla tehdy poprvé, byla jsem zrovna u moře na dovolené, byla to paráda číst si takovýhle pěkný příběh a k tomu poslouchat šumění moře.

08.06.2013 5 z 5

Tak pravil hlemýžď Tak pravil hlemýžď Stephen Clarke

I když tady nejde o příběhy Paula Westa, Stephen Clarke opět nezklamal. Čtivá, zábavná knížka. A jestli jednou pojedu do Francie, tak si mi tahle četba fakt hodila. :D

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Úžasná knížka. Moc jsem se u ní nasmála a opravdu nahlas :D

Celkem jde o Merde Celkem jde o Merde Stephen Clarke

Šílená jízda po USA, která mě hrozně bavila. Krásně se to četlo, nasmála jsem se. Povedená knížka. Stojí za přečtení.

07.06.2013 5 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Zhltáno za dva dny. Úžasná knížka. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a naprosto mi vyhovoval ten styl napsaní, jak je vše rozvrženo do kratkých kapitol, jestli se to vubec jako kapitola nazvat dá. Napětí, záhadno, tajemství. Krásně psané postavy. Pět hvězdiček plným právem.

Buddha: Příběh osvícení Buddha: Příběh osvícení Deepak Chopra

Příběh je naprosto nádherně sepsán. Kniha mě uchvátila a po jejím přečtení mám ještě větší chuť prohloubit svoje znalosti ohledně buddhismu a pokusit se o meditaci.

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Příjemná, milá a zábavná knížečka. Tak na jeden večer.

07.06.2013 5 z 5

Slepičí polévka pro duši milovníků domácích mazlíčků Slepičí polévka pro duši milovníků domácích mazlíčků Jack Canfield

Jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou. Už si nepřipadám tak divná, co se týče me bezedné lásky ke zvířatům, které mám jako rodinu :D Jsem ráda, že je nás víc, v počtu příběhu, které se nachází v knize, je nás opravdu hodně :). Veselé, smutné, dojemné, poučné příběhy, které nejednou ve mě vyvolaly záchvat smíchu i pláč, při připomenutí vlastních vzpomínek a zkušeností se zvířaty a opět mě utvrdili, že život se zvířetem po boku, je mnohem lepší, než kráčet sám. Je to dar... Kniha opravdu stojí za přečtení, kdo má rád zvířata, bude nadšen a myslím, že tyhle příběhy by oblomily i toho nejzatvrzelejšího člověk vůči zvířatům.

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Pěkný příběh, který se točí kolem kouzelných schopností. Takových tu je nesčetně, ale tady se mi líbilo jeho jiné pojetí a zaujalo mě rozdělený čarodějů na alchymisty,léčitele a bojovníky. Zajímavý pohled a pro jednou žádné bláboly o tom jak nepoužívat magii pro svůj vlastní prospěch :D tady si klidně otvírají dveře, levitují do schodů a tak podobně. Ale za tím vším se skrývá i různá černá magie, tajemství. Sonea a Cery jsou hrozně fajn a Faren se mi taky moc líbil. Rothen a Dannyl jsou taky bezva dvojka. Postavy jsou opravdu moc dobré a celý ten vymyšlený svět a rozmístění města. Není zde nějaký obrovský výbuch akce, ale nuda to rozhodně taky není. Těším se na další díl.

Novicka Novicka Trudi Canavan

Vůbec to nebylo špatné. Soneina část příběhu sice ze začátku dost drhla, Reginovi bych za celou dobu asi tisíckrát nejraději nakopala pozadí, to jak ji trápili, no někdy to bylo až moc, prostě se to do takového příběhu nehodilo, zavánělo to až moc puberťáckým příběhem ale nakonec se to otočilo a od druhé půlky už to bylo lepší. Nejvíc mě tentokrát asi bavili části s Dannylem a Tayendem, celé to jejich pátrání bylo moc zajímavé a líbí se mi, že tu autorka zahrnula i téma sexuální orientace, pojala to dost dobře. Konec mě dost navnadil na další díl. Hned jak půjdu do knihovny, tak si ho půjčím. Vypadá to, že ten poslední díl bude hodně zajímavý. Tenhle byl spíš takové to klidnější mezodobí, nějak to k tomu vyvrcholení poslední dílu dostat musela no.

07.06.2013

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Docela mi trvalo, než jsem se jí prokousala, ale že je to úžasná kniha, tak to je. Neil se vyznamenal. Není moc o akci, ale spíš o myšlenkách. Hlavní hrdina se vším postupně prodírá, až do sebe nakonec všechno zapadne. Neil vykreslil zajímavý pohled na bohy a víry a zasazeno do praštěné Ameriky, dobrý nápad.

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Připadala jsem s tímhle příběhem jak na horské dráze. Občas mě bavila, občas mě fascinovala, občas mě okouzlila ale bohužel větší část mě nebavila. Nápad o moci vyčíst postavy z knížek je výborný, postavy byli všechny taky dobře propracované a sympatické, ale to kde se to odehrálo, to bylo pořád ti je chytili, ti utekli, ti je zase chytili a pořád dokola. Čekala jsem od toho trochu víc kouzelna. Některé scény, když se vyčetla nějaká postavička z příběhu, byly kouzelné, ale prostě bylo tam až moc toho jak utéct před Kozorohem. Z toho nápadu vyčíst postavy se dalo vytěžit mnohem víc. Co už.

07.06.2013 3 z 5

Nádherná knížka, nasmála jsem, zamyslela se i dojala ... A povídka s ponožkami prostě neměla chybu :D

Co jsem to proboha udělal? Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum

Moje první knížka od Fulghuma. Krásně mě překvapila. Po mém posledním pokusu číst sbírky úvah jsem se dost bála se do toho žánru opět pustit, protože jsem danou knížku nebyla stavu přelouskat. Můj mozek si až moc zvykl na příběh s dějem, kde se může hlavně využívat fantazie. Ale Fulghum mě pohltil od první úvahy. Je to pohodlné čtení, každodenní záležitosti podány úžasným jednoduchým stylem, který je člověku blízký. Během čtení jsem se nasmála až k slzám, po chvílím jsem se pozastavila a zamyslela se, objevila nové postřehy ohledně života a myšlení, častokrát jsem se prostě usmívala a přikyvovala a naprosto souhlasila. Kniha si plným právem zaslouží plný počet hvězdiček. Už se moc těším, až půjdu do knihovny a půjčím si něco dalšího od tohoto spisovatele, jsem i ve velkém pokušení si knížky jít zakoupit. Určitě stojí za to je mít po ruce.

Lhář Lhář Stephen Fry

Jeden větší zaplétač děje než druhý! Ale stejně jako Hughovi Lauriemu to odpustím i Stephenovi. Jako komické duo jsou geniální, ale nějaká linie děje jim moc neříká. Opravdu jsem občas nevěděla, co vlastně čtu, kde se zrovna postava nachází, ale budiž odpuštěno, protože když tohle pominu, čte se to jako po másle, příběh je zajímavý, odvážný a ten konec je brilantní. Nasmála jsem se, zamyslela se i jsem se poučila. Jsem ráda, že jsem na knihu narazila a měla možnost si ji přečíst. Stojí za to.

Esmeralda Esmeralda Delia Fiallo

Ach ty vzpomínky :D před x-lety mě to bavilo, dneska bych po něčem takovém nesáhla, sice telenovely sleduju neustále, ale dneska už jsou úplně někde jinde a vzápětí nevychází jako knihy. Tohle je taková stará, dnes už nic neříkající klasika minulého století prostě. Ale najdou se i lidi, kteří to ještě čtou, před nedávnem jsem ji zahlédla v knihovně ve vrácených knihách. Však proč ne?

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Nádherná kniha. Naprosto mě pohltila a nemohla jsem přestat číst. Napsala bych něco víc o ději nebo tak, ale nic mě nenapadá. Při takovýchto příbězích si musí každý udělat svůj vlastní názor. Nedájí se vnucovat vlastní pocity. Ale přece jen mysím, že buď ve vás kniha aspoň něco nebo opravdu hodně zanechá a nebo ji odložíte se slovy, že je to blábol, je to opravdu hrozně individuální. Ale každý kdo se občas cítí sám, na pochybách o životě či celém světě nebo se chce prostět dovědět něco víc, by jí měl dát šanci. Já osobně si myslím, že by si jí měl přečíst každý. Paní Lornu jsem měla možnost poznat na autogramiádě v Brně a je to tak neuvěřitelně upřímný, příjemný, skromný a duchovně silný člověk, že o to víc si jejich knih vážím a všeho, co pro lidi dělá. Byla prostě úžasná.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Tak se mu to zase povedlo. Zase mě naprost dostal a pohltil příběhem. Měla jsem podobné nadšení jako u Andělé a démoni, prostě hltat stránku za stránkou a když náhodou jsem musela na chvíli přestat ( to se jak naschvál vždycky stalo v těch nejnapínavějších momentech ) tak jsem byla značně na nervy :D Jo Dan Brown to prostě umí.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Výborná kniha. Nejdřív jsem měla dilema jak ji ohodnotit, pořád jsem ji srovnávala s Andělé a démoni, které bylo akčnější. Ale nakonec jsem se radši odprostila od srovnávání a vzešlo z toho pět hvězdiček. Kniha je sice méně akční, ale za to nabytá spoustou zajímavých tajemných teorií, je tam mnohem víc dějin, víc zjišťování, celá ta záhada mi přišla komplikovanější a snad i zajímavější. Líbilo se mi, že to celé bylo jak honba za pokladem. Všechny ty vodítka, kryptexi, všechno propojené všemožnými způsoby, i to, že nešlo jen o znalosti dějin, symbolů ale že k tomu svým osobním dílem přispěla Sophie. A moc se mi líbilo, kde to vlastně skončilo.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Od teď se přestávám děsit tlustých knížek. Tuhle jsem přečetla pro mě v rekordním čase, naprosto jsem ji zhltala. Výborně psaná, napětí k prasknutí, děj velice zajímavý. Prostě jsem se nemohla odtrhnout. Když jsem dočetla, zjistila jsem, že už je půlnoc a já nic nejedla, div jsem neumřela hlady :D ale to prostě nešlo odložit.