Temnota

V tomto pokračování knihy Vyvolený Isabela a Ethan pokračují v boji proti Řádu chaosu a také proti svému vlastnímu osudu. Získávají nového spolupracovníka v Isabelinu bratrovi Mattovi. Matt se usilovně snaží zvyknout si na obtížný život strážce času, a stává se tak hlavní postavou vedlejší dějové linie. Jejich společným úkolem je najít uneseného učitele Arkariana, kterého poslali do podsvětí, pozoruhodné říše plné bizarních tvorů a neznámých nebezpečí.
Jako v předchozím románu i zde najdete divoká dobrodružství a řadu živých postav zápasících s nepřáteli i se svým svědomím. Hlavní hrdinové podstupují zkoušky přátelství, věrnosti a odvahy. Tato nápaditá, neobyčejně napínavá kniha působí zcela přesvědčivě i jako samostatný příběh, ale ještě lépe si ji vychutnají čtenáři obeznámení s první částí trilogie. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1120/strazci-casu-temnota-1120.jpg 4.5288

Strážci času (2.)

The Dark (2005)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

pepa3rd
dnes

Druhý díl je ještě horší než předešlý. O cestování časem tu nemůže být vůbec řeč. Místo toho se odehrává v jakémsi předpeklí, kde po srmti pobývají duše ztracené na cestě do pekla (či ráje?). Chápu, že romantická linka ve stylu Stmívání připadá dvanáctiletým dívkám úžasná, ale kdokoliv jiný, kdo četl snad alespoňjednu jedinou pořádnou fantasy, musí vnímat nekonzistentní svět, kde si autorka půjčuje ze všech žánrů i příběhů a buduje tak zmatek, kde nic nedává smysl. Schopnosti se objevují a mizí podle toho, jak se to autorce hodí k "dramatickému" posunu děje a aby toho nebylo dost, občas i jí to přijde divné a tak se pokusí o vysvětlení ve stylu "Levitace teď nefunguje, protože Mat má na sobě červéné trenýrky se srdíčky". Jedinou zajímavostí na celé knze je zvláštní způsob vyprávění v "ich" formě od dvou hlavních hrdinů. Toho občas autorka i zajímavě využije k popisu jedné a té samé situace z pohledu dvou postav. Celkově ale bída. 10 %

Zornaddie

Horší než první díl, ale přesto pěkné.

Xena011
10.04.2016

Ne, že by mě to nějak hodně nadchlo, ale děj je zajímavý, i když dost předvídatelný. Příjemné počteníčko. Ten konec se mi líbil nejvíc..fakt nádhera. I když to má ještě co dohánět např. na sérii Drahokamy, jedná se o velmi zajímavý příběh.

veronika0378
13.12.2015

Kniha se mi ohromně líbila, i když mi na začátku přišlo trochu zbytečné takové zopakování pro čtenáře, kteří nečetli první díl. Ten kdo by nečetl by knihu zřejmě tak dobře nepochopil, ale já si to nedokážu představit bez toho prvního dílu, myslím, že potom z toho čtenář, který 1.díl nečetl není tak nadšený než ten, který to četl. Od prvního dílu jsem si zamilovala Arkariana, takže jsem byla moc ráda, že byla kniha i z jeho pohledu. Jsem hrozně zvědavá, jak to nakonec celé dopadne, trochu se bojím, aby někdo neumřel nebo se to ve třetí knize nevyhrotilo k nějakému špatnému konci, ale doufám, že to dopadne dobře :)

Dani3
25.07.2015

Isabela se se svými přáteli vydává do podsvětí zachránit Arkariana, kterého unesla Lathenie, vládkyně Řádu chaosu. Isabela, Ethan a Matt podstupují nejednu zkoušku, aby svůj úkol splnili.

První polovině knihy jakoby něco chybělo, ale jakmile trojice sestoupila do podsvětí, příběh začal mít ten správný rozměr a už tak nenudil.
V tomto díle jsou vypravěči Isabela a Arkarian. Tady už se mi nepletlo, kdo je zrovna vypravěč, ale musím říct, že Isabelino vyprávění mi přišlo mnohem lépe zpracované než to Arkarianovo. Místy mi to jeho přišlo jako vyprávění malého dítěte a ne někoho, kdo žije šestset let.

Cynthia
13.07.2015

Opravdu skvělá knížka. Zprvu se mi trilogie číst nechtěla, teď si nemůžu pomoct

Nicol González
26.04.2015

Moc jsem toho neočekávala, a možná proto mě kniha tak překvapila.
Průběh knihy byl celkem zajímavý a když jsem dočetla poslední slova, tak jsem se nemohla přestat usmívat. Vážně krásný. Třetí knihu si hned musím přečíst, a doufám, že bude tak dobrá jako předchozí.

eletrika03
06.04.2015

Lepší než první díl. Četla jsem ji jedním dechem.

Patlalca
29.01.2015

Opravdu druhý díl mě také překvapil a je mnohem lepší než prví. Trilogie má správný spád. :-)

verulik196
05.01.2015

Druhý díl byl asi ještě lepší než předchozí. Přečetla jsem jedním dechem.

KatnissLavender
01.12.2014

Málo kdy se mi druhý díl ságy líbí víc než ten první, ale tady to tak je... Asi mě hodně vzal za srdce zvláštní vztah mezi Arkarianem a Isabelou. Jako by v tomto díle Arkarian ukázal mnohem víc ze své lidskosti. V prvním díle na mne působil jako moudrý, vyrovnaný a vševědoucí, šest set let starý, muž v těle osmnáctiletého kluka...v tomto díle tím osmnáctiletým klukem je a najednou už není tak nedostupný a zahalený v tajemstvích...

Sali88
22.11.2014

Celou trilogii jsem četla zatím dvakrát, všechny 3 mám doma, a určitě si je přečtu ještě někdy znovu :) Asi moje nejoblíbenější kniha :) Luxusní :)

DiDi123456789
15.11.2014

I když o něco málo slabší než první díl, ale i tak!:3
Konečně se mi přestalo plést co říká Isabela a Ethan, za což má autorka určitě plus. Docela mě ale mrzí, že tam nebyla ANI JEDNA!!!! kapitola z pohledu Ethana. Strašně by mě zajímaly jeho myšlenky týkající se Rochelle. Ale musím uznat, že mě příjemně překvapily kapitoly z pohledu Arkariana.
Knížka byla docela předvídavá, totožnost Arkarianova otce mi byla od prvního dílu jasná. I když musím uznat, že jsem nepředpokládala tu Charlottu...To, že je Dillon členem Řádu bylo docela dost odhadovatelné, ale spojitost s Bastianem mě překvapovala. Těšila jsem se, že přibude nový fešák podobný Arkarianovi a přitom to byl pořád jenom Dillon.
Věc, kterou autorce snad nikdy neodpustím je neustálé opakování Isabilina jména... Je to samé:
"...............,že Isabelo?"
*mezitím krátký odstavec ohledně myšlenek*
"Ano Isabelo....je to pravda"
*text*
"Ale Isabelo..............Nečekalas to, co, Isabelo?"
A podobně. Doufám, že se to v třetím díle nebude opakovat.
Další věc je nesmrtelná Isabela. Můj pocit je, že Isabela bude v té Věštbě "bojovník co své srdce smrti přenechá". Takže jestli je moje předtucha správná...chudák Arkarian!
Jinak celkově se mi knížka opět líbila. Nejvíce mě pobavila scéna kdy Arkarian úpí kvůli pokoji v Citadele, ve kterém měl být s Isabelou. Hodnotím 4 hvězdičkami.:-)

KachnaN
25.10.2014

Znovu dočteno. A pořád tu knížku miluju. Všechno je naprosto dokonalé. Stejně jako další dva díly této trilogie :) Opravdu nechápu, jak obyčejný člověk dokáže vytvořit něco takového. Smekám před paní Curleyovou.
Hrozně ráda otevřu tyhle knížky a ponořím se do jiného světa. Nechci říct lepšího nebo horšího, prostě jiného. A občas si přeji, abych ho mohla být součástí.. Ale co já vím, třeba Strážci mezi námi opravdu jsou a třeba spousta lidí okolo mě jimi je. A třeba i já se mezi ně někdy dostanu :)

klarik
08.10.2014

No tak tenhle díl mě nudil o něco více než první. Líbily se mi zde jen některé pasáže. Hrozně jsem se nemohla dočkat až si přečtu konec, abych se dozvěděla jaké to je mezi Isabelou a Arkarianem. Sice se mi nelíbil tak jako první díl, ale třetí si také rozhodně přečtu.

ElisR1
23.07.2014

Tak tenhle díl se mi líbil víc než ten předešlý. Už jenom proto, že "hlavní slovo" tu měl Arkarian, jenž se stal mojí oblíbenou postavou.
Sice je děj většinou předvídatelný, ale to nevadí, stejně to bylo úžasný čtení.

radek0635
30.06.2014

Napínavá kniha, úžasná kniha, výborná kniha, skvělá kniha, propracovaná kniha, prostě EXCELENTNÍ KNIHA!

anibeni
14.12.2013

Tahle kniha se mi četla o mnoho lépe než první díl, bylo to také tím, že už jsem věděla, oč jde a zvykla jsem si na styl psaní. Knížka byla hodně napínavá a těším se na díl třetí.

mausevir
20.11.2013

Trilogie Strážci času hodnotím jako jednu s nejlépe propracovaných a poutavých dětských knih. Nečekal jsem, že kromě série Harryho Pottera mě ještě nějaká kniha bude bavit se stejným nadšením.
Knihám nechybí humor, přátelství, láska aj. hodnoty, výborně se čte, obsahuje velmi charakteristické postavy a velmi dobrý děj. Knihy na sebe přímo navazují. Zprvu mi u druhé knihy vadilo, že se kniha pohybuje kolem jiných hlavních hrdinů, než v té první, ale po pár stránkách jsem si zvykl a časem se objevily i postavy z první knihy.
Je to už delší dobu, co jsem knihy četl, dodnes je mám ale v paměti a všem mladším čtenářům, ale i těm starším, co rádi čtou fantasy knihy doporučuji, protože všechny 3 knihy stojí za to, aby byly ve vaší knihovničce :)

ann.vlas
04.10.2013

Je to ta nejúžasnější kniha co jsem (zatím) četla. Ještě lepší než první. Chtěla bych ji číst pořád dokola.

AjťačkaTýnka
29.08.2013

Myslím, že nemá cenu vypisovat žádné dlouhé chvály.
Krátké, stručné, vystižné:
ÚŽASNÁ! :)

terinka.tp
05.08.2013

Druhý díl mě potěšil o hodně víc než ten první. Přečetla jsem ho za jeden jediný den, protože odtrhnout od knížky oči bylo nemožné. Moc se mi líbila!

LucieRej
08.06.2013

Výborná knížka. Nemohla jsem se o dní odtrhnout, přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Z prvního dílu jsem byla docela v rozpacích, půlka knížky tam byla zbytečná dlouhá, ale tento druhý díl stojí za to od začátku do konce.

Dandulka
24.09.2012

I druhý díl nezklamal. Přečetla jsem ho za dva dny!!! Super!

Lady_Ef
23.08.2012

Tohle je snad má nejoblíbenější série, kterou jsem v dětství četla. Pamatuji si, že jsem tehdy skoro nejedla ani nechodila ven. Týden jsem seděla doma a přečetla celou trilogii.

lakme
08.01.2012

Temnota se mi velice líbila je to působivá knížka, která se mi prostě vryla do paměti. Proto každému doporučuji aby si ji přečetl. Samozřejmě i s předchozím a následujícím dílem série strážců času..

pro mládež sci-fi australská literatura cestování časem

Marianne Curley

Marianne Curley