Dávná kletba

Dávná kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36930/mid_davna-kletba-s2l-36930.jpg 4 119 23

Odvážný zápas dvou mladých lidí s osudem Příběh neoblíbené patnáctileté dívky Kate, která se nalezne v novém vztahu ke komplikovanému mladíkovi Jarrodovi. Nejprve ho ale musí přesvědčit, aby vzal osud do vlastních rukou. Společně se vydávají na cestu do minulosti, kde nachází kromě kořenů zla spojených s dávnou kletbou také hluboké přátelství a něžný cit. Napínavý fantasy román psaný čtivou formou z pohledu obou hrdinů. Potěší romantikou exotického děje i naprosto obyčejnými lidskými starostmi. Autorka si Dávnou kletbou získala velké množství mladých fanoušků, které později uchvátila tematicky podobnou trilogií Strážci času, jež nadchla i české čtenáře. Marianne Curleyová je také autorkou fantasy trilogie Strážci času.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Old Magic , 2010

Miruneček
16.09.2022 2 z 5

Působí to na mě moc tak nějak americky :) ale dá se.

jitka_dankova
10.12.2021 5 z 5

Půvabný příběh na téma hledání ztraceného sebevědomí a přijetí sebe sama. Je působivě popsaný právě pro cílovou skupinu cca patnáctiletých a věkově to hezky sedí. Jak tématy, rozhovory, popisy pocitů i jen jemnou a nežnou úrovní romantiky a vztahů. Dokázala jsem si z něj ale něco vzít, i když už dávno cílovou skupinou nejsem. Příběh je psán střídavě z pohledu obou osob a mezi řádky opravdu silně vidíte to nadšení, které sálá z Kate a to naprosté popírání a odmítání seba sama ze strany Jarroda. I když se v knize objeví i téma cestování v čase, myslím, že je pěkně zpracované (s ohledem na věk cílové skupiny) a zjednodušení problému se změnami v čase tentokrát nijak nevadí a neruší.

misatrix
30.01.2021 4 z 5

Knihu jsem poprvé četla na střední škole a baví me dodnes. Příjemná oddechova četba.

lenca1876
30.10.2018 4 z 5

Dobré čtení pro náctileté :)

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Knížku jsem četla, když mi bylo 16 let a uchvátila mě. Dnes mi je o pár let víc, ale celý příběh opravdu neztratil na kráse. Tajemno, fantasy, láska, napětí... Hezká knížka, kterou ráda doporučím (ale spíše dívkám) :-)!

kamila6536
31.08.2017 5 z 5

Krásný příběh, četla se sama a vtáhla mě rychle do děje. Zpočátku mě hlavní hrdina dost rozčiloval, ale na konci si to vylepšil.

greatbear
17.07.2017 5 z 5

První kniha od autorky, koupil jsem ji jen ze zajímavosti a...... Nemohl jsem se od ní odtrhnout! Píše čtivě, příběh se dá dobře chápat a i když nejsem příznivcem středověku, prožíval jsem pobyt s hrdiny :)
Vím na 100 %, že nezůstanu jen u této knihy, zítra načnu první díl ze Strážců času, tak jsem zvědavý.

MIA-chan
14.04.2017 5 z 5

Kniha je moc zajímavá. S hlavními postavami jsem se velmi ztotožnila.

Podle mě je to jedna z nejlepších knich jaké jsem přečetla.

AriaLissa
26.07.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale na začátku byl Jarrod fakt natvrdlej paličák.

Madlenkačte
21.12.2015 2 z 5

Do první půlky knihy jsem se vůbec nemohla začíst, hlavní hrdinové mi byli značně nesympatičtí (čarodějka co se nechá šikanovat a natvrdlý zrazavý brejlounek, který je totálně mimo). V druhé části, jak se vydali do středověku, to už číst šlo, ale nečekejte žádný zázrak.

Vianescee
14.07.2015 3 z 5

Kniha mě upřímně moc nezaujala, i když mě děj docela bavil. Na rozdíl od trilogie Strážci času, která byla rozhodně povedená. Příběh nebyl špatný, ale postavy mi nebyly ani trochu sympatické. Takže ke knize se vracet určitě nebudu.

verulik196
02.04.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když v první polovině to bylo o ničem. Už se zdálo, že do minulosti se ani nedostanou. Kniha v podstatě začínala až v polovině. Ale pak se to rozjelo a začalo to být napínavé. Určitě si předčtěte trilogii Strážci času, ta stojí za přečtení.

Patlalca
22.12.2014 5 z 5

Ačkoliv to není četba nad kterou by se muselo dlouho složitě přemýšlet, jde spíše o takovou jednodušší relaxovku. Proto jsem jí přečetla jedním dechem. Moc se mi tento zvláštní druh fantasy líbí, kde snad jedinou nadpřirozenou bytostí jsou čarodějové.

Stazie
04.12.2014 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Zhltla jsem ji na jeden nádech a doopravdy je to dobré a relaxující čtení. I když jsem zvykla na jiný žánr literatury, bylo příjemné si trochu odpočinout. :)

Samaret
16.11.2014 5 z 5

kniha velmi poutavá i když ze začátku trochu utahaná. Nakonec ale překvapila a hodněkrát pobavila. Rozhodně to nebyla ztráta času.

KachnaN
23.09.2014 5 z 5

Dávnou kletbu čtu už potřetí. A mám v plánu jí číst ještě hodněkrát. Skvělý děj, knížka mě okamžitě vtáhla do sebe^^ I hlavní postavy jsem si okamžitě oblíbila. Takže mi nezbývá nic jiného než dát 5 hvězdiček a knížku všem a všude doporučovat. Takže neváhejte a přečtěte si jí :) To samé i trilogie Strážci času! Taky neváhejte a čtěte :)

Monisek.B
01.09.2014 3 z 5

Dost jsem zvažovala, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy... Je to dost mezi. Ale nakonec tři převážily. Nápad je to hezký a možná by se mi i líbilo zpracování... kdyby jen veškeré dialogy nebyly tak tragicky strojené a oba hrdinové v první půlce knihy na facku. Druhá půlka byla sice lepší, nechyběla akce a mělo to aspoň nějaký spád. Ale třeba absence napětí a zvratů mi fakt chyběla.. Nejen že jde všechno přesně tak, jak si musí každý myslet, takže vás nic nenutí hltat každou další stránku, tak se mi i závěrečná bitva zdála taková nijaká... Bylo to jen takové rychlé vyplnění času, než se pustím do něčeho zajímavějšího. Aspoň doufám :)

ellypusik
25.08.2014 4 z 5

Čtivé!

angelbooks
27.04.2014 3 z 5

Začátek mě trochu nudil a občas jsem si říkala že Jarrod je pěkný hlupák ( např. když si nevšímal Kate ).
Ale jako oddechové čtení je to moc pěkné :).
Pěkná kniha na víkend :).

Leslie739
28.09.2013 5 z 5

Ze začátku mě ta kniha vůbec nebavila a do čtení jsem se nutila, ale pak se mi vážně zalíbila. Žádnou jinou knihu s podobným dějem neznám a způsob psaní autorky mi přišel příjemný. Takže pokud nevíte, co číst, doporučuji.

Marianne Curley
australská, 1959