Vyvolený

Představte si, že byste mohli ovlivňovat minulost. Změnou jedné bezvýznamné události byste započali řetěz událostí vedoucích ke katastrofickému konci... Když byly Ethanovi čtyři roky, stal se svědkem vraždy své sestry. Jeho rodina se rozpadla a nový život našel mezi Strážci času. Následujících dvanáct let pomáhal střežit součas... celý text

Když byly Ethanovi čtyři roky, stal se svědkem vraždy své sestry. Jeho rodina se rozpadla a nový život našel mezi Strážci času. Následujících dvanáct let pomáhal střežit současnost a budoucnost před členy Řádu chaosu - cestoval do budoucnosti a odhaloval jejich zločiny. Nyní je mu šestnáct a získává nové významnější místo a také učedníka.
Trilogie Strážci času vypráví o skupině lidí chránících historii. Žádný z nich neví o svých spolubojovnících, jednotliví členové znají pouze Tribunál a možná jednoho či dva další druhy. Identita strážců je přísně tajná, takže se může snadno stát, že dva takoví jedinci žijí vedle sebe, aniž by o sobě věděli.
Vyvolený je vzrušující kniha pohybující se mezi žánry sci-fi a fantasy nabízející vše, co očekáváme od napínavého románu: mladé sympatické hrdiny (Ethan a jeho kamarádka Isabela), zápletku (zápas mezi Strážci času a Řádem chaosu) i záhadu (identita Ethanových spolubojovníků, zůstává jemu u nám skryta). Smyslu celého příběhu se čtenář dopátrává postupně, o to více je však vtažen do dramaticky se odvíjejícího děje, od nějž se jen stěží dokážete odtrhnout. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1119/strazci-casu-vyvoleny-1119.jpg 4.4332

Strážci času (1.)

The Named (2002)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Jota

pepa3rd
předevčírem

Z počátku jsem byl opravdu natěšen a i když jsou hlavními hrdiny náctiletí, neviděl jsem to jako problém, vzhledem k spoustě kvalitních sérií podobného ražení. První stránky jsem doslova hltal a i když jsem se musel občas mírně pousmát nad nelogickým jednáním, rád jsem odpouštěl. To se bohužel změnilo v okamžiku, kdy autorka začala odhalovat svou představu knižního světa. Ten vypadá, jako by ho zplácala z toho, coji právě přišlo pod ruku. O cestování časem v podstatě nemůže být řeč. Pokud se cestuje do minulosti, jsou to krátké pasáže bez nápadu. Klidně mohli jet do vedlejšího města. Když ji dojdou nápady, vymyslí si něco jako předpeklí či očistec ... Celkově obrovské zklamání. 30 %

Dany1006

Skvělá knižní série. Vždy jsem byl překvapen, kolik jsem toho za večer přečetl.

buldozer5

Knihu hodnotím průměrně. Líbilo se mi, jak se děj prolínal se skutečným životem a životem v jiném čase. Na druhou stranu mi některé pasáže připadaly nudné a až moc nerealistické (chování učitele k Ethanovi, například).

greatbear

Podobný styl, jako u Dávné kletby, zajímavé, poutavé, dokáže mě to udržet u knížky, aniž bych ji znuděně odstrčil do šuplíku.
Cestování časem je popsáno srozumitelně a dost mě to bavilo. Do chvíle, než jsem objevil tuto autorku mě fantasy moc nebralo, ale Marianne Curley umí upoutat.
Druhý díl se mi podařilo sehnat, snad bude stejně dobrý, jako tento první :)

pája007

super kniha

bartule

Super série,přečetla jsem ji několikrát i když už je to pár let zpátky :-)

simi28

Moc hezká knížka. Styl psaní mě na začátku dělal problém, ale nakonec jsem si zvykla. Musím se přiznat, že mě kniha přišla trochu nerovnoměrně rozložená. Občas tam toho popisu bylo na mě moc, protože se děj trochu vlekl a ten velkolepý konec mě přišel jako hodně uspěchaný. Také jsem pořád čekala, jak se rozvine ta láska mezi Isabelou a Arkarianem, ale nakonec se to nevyřešilo, tak uvidím, co přinese druhý díl. Nedá mi to a musím tuhle knihu porovnat s Rudou jako rubín. Strážci času je spíš pro mladší a můžou jí číst jak holky, tak i kluci. V knize Rudá jako rubín se střídají dvě dějové linky. Jedna je o samotném cestování časem, kdežto ta druhá je o lásce. Tyto dvě linky jsou na sobě postavené, skvěle se doplňují a kdyby jedna chyběla, tak by ta kniha ani být nemohla. Tam se mi moc líbila hlavní hrdinka, protože se chovala trochu jako já a prostě jsem jí rozuměla.
Co se týče této knihy, tady jsem s postavami nesoucítila, protože Ethan je kluk a Isabela holka, která se chová jako kluk.
Přesto mě kniha bavila a určitě jí doporučuji.

Zornaddie

Hrozně pěkná knížka, velice se mi líbila.

MayaBu
25.07.2016

Velmi, velmi čtivé. Pro mě je to navíc jedna z prvních knih, kde jsem doopravdy ocenila, že je vyprávěna ze dvou různých pohledů (Ethan a Isabela). Navíc cestování časem přes Citadelu mi přijde daleko dobrodružnější než s chronografem :)

ElenRiannon
07.06.2016

Všechny knihy jsem četla ještě na základní škole a tehdy se mi hodně líbily. Dnes už to není úplně ono, ale vždy se ráda k ní vracím a přečtu si ji. Příjemné oddechové čtení na zajímavé téma. Docela by mě zajímalo, jak by vypadal film :)

Xena011
10.04.2016

Pěkný příběh. Ráda cestuju v čase a zde se mi to podařilo. Jedná se o velmi pěkný příběh, bohužel by mohl být ještě více propracovaný, protože na ty nej, co jsme zatím četla, rozhodně nemá, ale určitě není ztráta času si jej přečíst. Rozhodně zde najdete zajímavý a jiný pohled (než je v jiných knihách)na cestování časem.

Cristianna
20.02.2016

Knihy jsou skvělé. Čtenáři fantasy by měli určitě znát. Nicméně si myslím, že největší požitek z toho budou mít dospívající dívky, které ještě věří a doufají ve věčnou neposkvrněnou lásku (která by nechtěla svého Arkariana?). Já sérii takto četla poprvé a příběh jsem si zamilovala. Podruhé v dospělosti tam však už vidím spoustu much, ale příběh to stejně zůstává krásný, plný myšlenek k zamyšlení a skvěle napsaný.

Andylovehorse
20.12.2015

blbost

veronika0378
04.12.2015

Kniha mě naprosto ohromila! Sci-fi jsem nikdy moc nečetla, odradily mě knihy Star-trek nebo Star Wars a myslela jsem si že jiný typ sci-fi prakticky není(byla jsem ještě docela malá..). Jsem dost ráda, že jsem mýlila, protože jsem četla třeba i Den trifidů nebo Bouře noci svatojánské, tyto knihy mě taky dost nadchly, ale tahle asi nejvíc. Je opravdu velmi napínavá - až do samého konce. Moc se těším až si přečtu další dva díly :)

Dani3
07.07.2015

Mám ráda příběhy, kde se cestuje v čase. A tento se docela povedl, i když místy byl děj hodně předvídatelný. Prolog byl skvělý, ovšem potom byla první třetina příběhu dost zdlouhavá...na můj vkus moc dlouho trvalo než se Ethan a Isabela dopracovali ke svému úkolu.
Trochu mi vadilo, že příběh má dva vypravěče. Občas jsem se musela vrátit na začátek kapitoly, abych se ujistila, kdo právě vypráví. Co ale musím ocenit, byla poměrně jednoduchá a logická pravidla cestování v čase...stačí jen usnout a jste v Citadele.
Doufám, že v dalším pokračování se dozvím něco víc o samotných Strážcích času i o Řádu chaosu.

Fifth Element
28.05.2015

julliette a proc jako ten spoiler a vubec bez upozorneni?? Myslite, ze chceme vedet prubeh a konec jeste nez to zacneme cist??

julliette
16.05.2015

Je to krásná knížka. Ethan je členem Řádu, má tři schopnosti, chce získat křídla. Nakonec má za úkol najít Věštbu, která jim řekne, co se odehraje. Ethan získal žačku Isabelu, u které se nedávno projevila zatím jedna schopnost- léčení, pak najde druhou-vidění i za šera, a se kterou se kamarádí. Marduk, netvor, který mu zabil sestru, chce zabít i Isabel, nikdo neví proč. Trefil ji nožem přímo do srdce, zatím ještě žila, ale její duše už byla v mezisvětě na cestě na druhou stranu. Arkarian mu řekl, že ještě není pozdě, může ji přivést zpět jen její spřízněná duše, Ethan si je jistý, že je to on, ale když se dostal do mezisvěta a volal na ni, ona ho neslyšela a málem už vkročila na druhou stranu, když se tam objevil Arkarian a řekl jí, ať se vrátí domů, poslechla, Arkarian je totiž její spřízněná duše.
Ethan dostane zpět do Řádu jeho otce, který se chce setkat s Mardukem a zápasit s ním na život a na smrt. Ale do toho se připlete Mardukova dcera, o které neví, že ještě žije. Myslel si, že je to jen iluze způsobená Ethanem, ale nebyla, zabil svou dceru a v tom zmatku ho někdo zabil. A konečně se Ethan dočkal křídel, sice udělal hodně přestupků a zasloužil si vyloučení z Řádu, ale neudělali to, protože jeho třetí schopnost je intuice, ohrožoval řád a dělal věci které neměl, ale to Věštba a srdce ho vedli správným směrem.

eletrika03
26.03.2015

Nejlepší knížka jakou jsem, kdy četla. Tahle spisovatelka dobře píše.

Eliska700
29.01.2015

Tato kniha byla svým způsobem dobrá. Autorka popisovala spíše vztahy mezi lidma...... Ale jinak to byla super knížka se zakončením, které bych nečekala.......

verulik196
05.01.2015

Tato kniha je naprosto úžasná! Nedá se od ní odtrhnout. Líbilo se mi, je se celý příběh rozvíjí, jak vše bylo tak propletené. Ani trochu nelituji, že jsem ji objevila v knihovně.

Alexík4Ever
06.12.2014

Vážně nikdy nebudu litovat že sem jela před 2 roky k babičce a vlezla jí na půdu!Tuhle knihu bych jinak teť neznala a to by byla škoda.Strašně miluju Rochelle!
Je moje nejoblíbenější!! Jen škoda třetího dílu :(
Kdokoli tenhle koment čte a četl třetí díl trilogie Strášců Času tak doufám souhlasí že byla Rochellina smrt dost smutná.

5 Hvězdiček nedodám už víc :D

DiDi123456789
02.11.2014

Ze začátku se mi nelíbil autorčin styl psaní, ale na něho se dalo rychle zvyknout.
Co se týče hlavních hrdinů, tak jsem neměla problémy s nikým, snad mě jenom chvilkami štvala Isabela, která byla na můj vkus hodně "klučičí". Absolutně jsem nechápala, co na ní může Arkarian vidět.
Nejvíce mě zaujala Citadela, autorka měla cesty do minulosti skvěle promyšlené.
Někdy jsem si pletla co říká Ethan a co Isabela, protože jsem si někdy myslela že ta kapitola je z pohledu Ethana a byla Isabely.
Každopádně autorka s obyčejného děje vytvořila fakt krásný příběh.
Chvilkami se dali věci snadno předpovídat, někdy jsem zase zírala s otevřenou pusou.
Knížka se četla rychle a za mě 4,5 hvězdiček.:-)

KachnaN
19.10.2014

Kolikrat uz jsem tuhle knizku vlastne cetla? Ani nevim... Je to tak dokonala kniha, ke ktere se moc rada vracim. Opravdu, nejlepsi kniha, ktera se mi kdy dostala do ruky. Nejlepsi trilogie, kterou jsem kdy cetla.
Pokazde, kdyz otevru tuhle knizku, okamzite se ocitnu v jinem svete. Ve svete, kde se mi moc libi.
Zadna knizka me nikdy nefascinovala vice.
A jeste jedno musim napsat. Zadna jina knizni postava by mi nemohla byt sympatictejsi nez Arkarian. To je asi ta tresnicka, ktera dela tuhle knihu pro me naprosto dokonalou :)

Vlken
16.09.2014

Sáhnul jsme po ní náhodou a nelitoval jsem ani na sekundu!Dobrý příběh,skvěle vymyšleno od a až do z

Petulla
11.09.2014

Kniha se mi dostala do rukou na doporučení mého mladšího bratra, ať to zkusím. No, tak jsem to zkusila :-) A musím uznat, že zajímavý námět, příběh, nápad. Přečetla jsem ji samozřejmě jedním dechem.

Katie46
06.09.2014

Knihu jsem přečetla docela rychle. Nemůžu říci, že by se mi nelíbila. Byli tam dobré pasáže a konec napínavý, přesto doufám, že další díly budou o něco lepší. =)

klarik
01.09.2014

Sice mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale knížka se mi moc líbila. Jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem odtrhnout oči od knížky. Doporučuji.

k8jj
23.08.2014

no tak knížku jsem četla, a mužu říct o ní že je pro mě taková nemastná neslaná. Ačkoli děj je dobře vystavěný, dobrá zápletka atd... tak mi přišlo že je v podstatě o ničem , já jsem četla a přemýšlela jsem nad nečím jiným, moc mě to nechytlo, pak mě trochu odradily ty chyby , občas věty které mi nedávaly smysl, a pak kousky textu který jsem musela číst víckrát než mi docvaklo co se autorka vůbec snažila zdělit. Měla jsem v tom takzvaný " GULÁŠ". Takže děj je dobrý, má to svoje kouzlo , ale já jsem se v tom nenašla. Pro některé výborná knížka, aji si ji tady lidé chváli, ale pro mě ne moc vzrušující. Druhý díl si přečtu, když už jsem zvládla ten první ať vím jak to pokračuje, a kdo ví možná se mi to zalíbí a pozměním mé hodnocení :) takže zatím u prvního dílu 3*

ElisR1
23.07.2014

Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla a než jsem si zvykla na styl, kterým je tato kniha psaná, ale nakonec nelituji. Kniha byla dobrá, jen škoda, že v ní bylo tolik chyb, jak pravopisných tak i těch v ději...

radek0635
30.06.2014

Tak dobrou knihu jsem ještě nečetl. Vlastně ani nevím, co tady mám napsat. Ta kniha je prostě něco víc jako kniha, já nevím. Úplně úžasné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cestovaní v čase? Ano!!!!!!

cestování časem

Marianne Curley