Rembrandtovo tajemství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poznáš-li pravdu, budeš umlčen Úchvatný příběh odhaluje šokující pravdu o jednom z největších umělců, jaké kdy svět poznal. Obchodník s uměním odkryje ponuré Rembrandtovo tajemství a stojí ho to život. Po okolnostech této smrti začne pátrat jeho syn. Důležitou roli v hrůzostrašném příběhu ze světa umění hraje druhá fatální žena Rembrandtova života – Geertje Dircxová. Právě její osud se stává klíčem k rozluštění záhady kolem pravosti jistého mistrova obrazu, po níž v současnosti pátrá známý londýnský galerista. Před čtenářovýma očima se rozvíjí jeden z největších komplotů v dějinách. Zřejmě by nikdy nebyl odhalen, kdyby se do případu nezapletl brutální vrah. Autorka se opírá o mnohaletou znalost umění, vychází z dochovaných dokumentů a tyto pracně získané archivní materiály mistrně vytvarovala do podoby kriminálního thrilleru. Stránky o románu najdete zde: www.therembrandtsecret.co.uk ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82083/rembrandtovo-tajemstvi-82083.jpg 3.744
Orig. název:

The Rembrandt Secret (2009)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Rembrandtovo tajemství

Přidat komentář
Ainslee
05.02.2018

Zajímavá zápletka, překvapivé rozuzlení. Ale to je tak vše. Nějak jsem se nemohla pořádně začíst, žádná postava mi nebyla vyloženě sympatická, a přiznám se, že některé pasáže mě tak nudily, až jsem musela přeskakovat. Škoda, námět knihy je opravdu hodně zajímavý.

Alizon
18.05.2017

Škoda, protože námět vypadal slibně a dalo se z toho vytěžit víc. Řemeslně je kniha zvládnutá dobře, ale postavy jsou neslane nemastné a zápletka mě spíše zklamala.

Majdule
05.03.2017

Příběhu přidává na zajímavosti neobvyklé prostředí obchodu s uměním a nečekané vyvrcholení. Jinak je to spíš slabší průměr, mě osobně chyběla postava, se kterou bych se mohla jako čtenář ztotožnit a také to, že mě příběh nedokázal vtáhnout. Celou dobu jsem si držela odstup, a to je zrovna u tohoto žánru, který vás má strhnout a donutit číst na jeden zátah, prostě problém, byť je jinak napsaný umně.
50 %

vincek1
21.11.2014

Když se mi kniha dostala do ruky a zjistil jsem, že má více jak 400 stran, byl jsem na vážkách. Nyní po dočtení knihy jsem rád, že jsem nezaváhal a půjčil si ji. Z počátku jsem trochu tápal ve jménech a až do konce knihy jsem nevěděl kdo hlavnímu hrdinovi pomáhá a kdo je proti němu. Úplný konec příběhu všemu nasadil korunu, v dobrém slova smyslu. Navíc jsem se trochu poučil v oblasti výtvarného umění. Podle mne výborná kniha, která udrží čtenáře v napětí, až do poslední stránky. Jsem zvědavý jestli bude paní Connor pokračovat a jestli udrží úroveň ve stejné výši. Doporučuji.

Kopretina_aku
23.08.2014

Tahle kniha pro mne byla velké překvapení. Struhující děj, do posledních stránek napínavý. Strčí lehce do kapsy i Šifru mistra Leonarda.

efka.saf
27.01.2014

Na to, že se jedná o spisovatelčinu prvotinu v oblasti thrillerů, je to v podstatě geniální dílo! Knížka je od začátku našlapaná dějem, optimálním způsobem se střídají dramatické události s těmi, které nás seznamují s osobami a vztahy mezi nimi, skvěle jsou do knihy zakomponovány také Rembrandtovy dopisy, které se stávají pilířem celého příběhu.

Jak jsem se dál a dál začítala do příběhu, přemýšlela jsem, jestli alespoň někdo zůstane na konci příběhu živý. Zůstal - to budiž autorce připsáno jako plus, ale musím upozornit na to, že co se týče úmrtí jednotlivých osob, tak proč jednoduše škrtit, trávit nebo střílet, když to jde udělat všechno naráz a ještě něco navíc :). Úmrtí jsou opravdu dost brutální, ale doufám, že to případného čtenáře neodradí.

Z příběhu také sálá od začátku zvláštní tíseň - ne-li přímo paranoia - způsobená tím, že nejste schopni rozpoznat, kdo je spojencem hlavního hrdiny a kdo naopak může být tím, kdo mu celou dobu chce vrazit kudlu do zad. Román, ve kterém si člověk není jist charakterem a záměry snad ani jedné z postav (kromě hlavního hrdiny), jsem rozhodně ještě nečetla.

Když jsem se konečně dočetla k odhalení vraha, okolnostem a motivům jeho činů, byla jsem trochu zklamaná; podvědomě jsem očekávala od příběhu víc. Do konce mi ale stále chybělo ještě několik desítek stran a nakonec jsem se dočkala. Na posledních cca 10 stránkách přichází závěrečné "defilé", které u mě definitivně rozhodlo o plném počtu hvězdiček.

Opravdu výborné dílo, které uštědřuje velmi citelnou (morální) ránu uměnovědnému světu. Ovšem naprosto jinak konstruované, než Brown a jemu podobní. Zbývá jen doufat, že autorka si udrží nadále svoji úroveň a nesklouzne k psaní sice dějem našlapaných, ale posléze poněkud šablonovitých románů.

LucieRej
08.06.2013

Výborná knížka. Velice dobře se četla, nebyla ani zbytečně dlouhá. Zajímavé postavy, dobře propracované. Líbili se mi ty jejich vzpomínky občas na dětství a vůbec to jak se tam prolínala ta jejich minulost, proč jsou dnes takový jací jsou. Do toho celé proloženo těmi dopisy, o které tam celou dobu jde. Opravu zajímavý příběh, velmi dobře vymyšlený, napínavý.

LG73
07.06.2013

Prvotina Alex Connor v oblasti kriminálního thrileru je více než povedená. Děj příběhu, točící se kolem dopisů odhalující velké tajemství Rembrandta, které by otřáslo s dějinami umění i samotným obchodem s uměním, má od začátku spád. Příběh je plný napětí, zvratů a neočekávaných odhalení a především samotný závěr má překvapující a skvělé vyvrcholení.

Lenka
02.01.2013

Knížka se dala přeíst, jen jsem čekala asi trochu víc. Ale určitě stojí za přečtení.

slaava
12.06.2012

Asi jsem měl přehnaná očekávání, ale kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Postavy mi přišly nudné a ani s jednou jsem se nemohl stotožnit. Od nižšího hodnocení titul zachraňuje celkem zajímavá zápletka. Škoda, myslím, že se z tohoto tématu dalo vyždímat víc...

Dandulka
24.05.2012

Kniha máí spád a je velmi čtivá.Líbila se mi .

unavenyJoe
18.04.2012

Velmi vydařený thriller ! Docela mě překvapuje,že se u nás kniha moc nechytla....přitom nabízí originální dějovou zápletku,zajímavé a charakterní postavy a naprosto brilantní závěr.Rozhodně mohu doporučit.

Autor knihy

Alex Connor

Alex Connor
anglická

Kniha Rembrandtovo tajemství je:

v Přečtených59x
v Doporučených5x
v Knihotéce45x
v Chystám se číst26x
v Chci si koupit2x