Kámen ke koukání

Boj sourozenců Graceových, kteří se nedávno přestěhovali do starého viktoriánského domu, se skřítky, skřety a nejrůznějšími strašidly pokračuje. Kouzelné bytosti, které zchátralý dům a jeho okolí obývají, jsou stále drzejší a troufalejší. Dokonce unesou jedno z dvojčat, Simona. Jared a Mallory se za pomoci hodného skřítka Náprstníčka vypraví na záchrannou výpravu. Podaří se jim bratra zachránit? Najdou zvláštní brýle s kouzelným kamenem, s nimiž lze spatřit neviditelné bytosti? Pokračování napínavého příběhu pro čtenáře od devíti let je plný napětí, tajemných kouzel i humoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2736/kamen-ke-koukani-kfM-2736.jpg 4.3198

Kronika rodu Spiderwicků 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Spiderwick chronicles. Book 2, The seeing stone, 2004

Kniha Kámen ke koukání

Abukšákul
17.08.2020

Napínavý příběh, hezké ilustrace, klukům se líbila a za ně dávám 5* Další díl si určitě přečteme.

trudoš
05.04.2019

Dojmy víceméně stejné jako u prvního dílu - po výtvarné stránce excelentní, po stránce příběhové je to jedna krátká kapitola z většího celku. Navíc ani ne moc zdařilá, padouši unesou jednoho z hrdinů a ti ostatní jej zkrátka musí zachránit. To už i bratrova historka o tom, jak si šel ráno koupit rohlík a potkal přitom poštmistra, policistu a kominíka, byla napínavější. Autorům proto ani tak nevyčítám formální zpracování, jako spíš obsahové. Jednoduše málo muziky za nemalý peníz. Což je podle mě obrovská škoda vzhledem k potenciálu, jakým série bezesporu oplývá. Kdyby Kronika rodu Spiderwicků vyšla v jedné knize, nic by se nestalo. Naopak, tvůrci by se oprostili od opakování základních informací a své nadání mohli zaměřit na zápletku.
Jenže to je pohled dospělého. Číst titul jako osmiletá šelmička, určitě bych ke všemu přistupoval jinak. Protože když nic jiného, vyprávění se nedá upřít spád, zábavná imaginace a svižné dialogy. Holt, ne nadarmo se říká, že nikomu nad třicet se nemá věřit.

NerZhul
15.01.2019

Naprosto úžasné :D jen po přečtení knihy je vidět jak moc byla záchrana Simona ve filmu ochuzena a opět kniha vyhrává nad filmem :)

Mistr119
07.07.2017

Nepamatuju si už dílčí příběhy, ale vím, že každá z knížek mě vždy nalákala vzít do ruky tu další. :)

Smrtka92
29.03.2015

Super pokračování

Karoli282
15.08.2014

Vážně, tahle série mě zaujala, těším se na další díl.

lucie.8
23.06.2014

Pěkná knížka, přečetla jsem jí jedním dechem.

LucieRej
08.06.2013

Přečtená během půl hodiny, až je mi líto, že ty knížky jsou vždy tak krátké. Opět krásný a napínavý příběh. Byl více akční než první. Četl se velmi dobře a opět mi učarovaly kresby, které doprovází vyprávění.