Třináctý příběh

Spisovatelka Vida Winterová již po desetiletí okouzluje čtenáře po celém světě svými strhujícími příběhy, ale ten nejúžasnější si dosud nechávala pro sebe. Teď však cítí, že se neodvratně blíží smrt, a tak se rozhodne konečně odhalit dlouho očekávaný třináctý příběh: tajemství svého života. Ale i mladičká badatelka Margaret , kterou si zvolila za autorku svého životopisu, v sobě dusí bolest z minulosti. Obě ženy pomalu rozkrývají své osobní příběhy plné vášně, lásky, krutosti a oddanosti, protože jen pravda může ulehčit umírání a otevřít cestu do budoucnosti. Román Diane Setterfieldové navazuje na největší klasiky ženského románu a podobně jako Jana Eyrová nebo Na Větrné hůrce nabízí hluboce romantický příběh, v němž nechybí napětí, láska, tajemství ani magická a hrůzostrašná atmosféra....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/7407/trinacty-pribeh-7407.jpg 4.3293

The Thirteenth Tale (2006)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Třináctý příběh

Anchie

Když jsem tuhle knihu přečetla poprvé, zcela okamžitě jsem nalistovala první stránku a hned se dala do čtení znovu! Ten příběh vás prostě chytne a nepustí. Doporučuju taky její audio verzi, kterou čas od času poslouchám znovu a znovu a znovu... je prostě úžasná, i když už to nikdy nebude tak napínavé a překvapivé jako napoprvé.

Jája92
02.12.2018

Na knihu jsem narazila náhodou a těšila jsem se již předem, až si ji budu moci přečíst. A rozhodně mě mé očekávání nezklamalo, neboť příběh byl napínavý od začátku až do konce.

Atuin
01.12.2018

Příběh je velice dobře napsaný a sehraný dohromady. Od první do poslední stránky si to drží stabilní tempo a to velmi čtivé tempo, ale zároveň to není ploché. Samozřejmě je zde důležitá příběhovost, ale příběh je zde opravdu výborný, chytlavý a nezapomenutelný. Nese mnoho hlubších prvků které člověka přenesou na stránky knih na 110%...Já osobně jsem unešená...

Verika
11.11.2018

Chvilku trvalo, než se příběh rozjel, ale pak díky napínavému ději, jsem knihu nemohla odložit.

evask
19.10.2018

Teda! Fakt dobrý! A to jsem si ze začátku myslela, co jsem si to půjčila, zase omyl. Už jsem to chtěla vzdát. Bavit mě to začalo, až když slečna Winterová začala vyprávět. Pak jsem se nemohla odtrhnout. Autorce se mistrně podařilo držet čtenáře v napětí. A vykouzlit tajemno.
A mimochodem, která teda ten požár přežila?

adriane9
19.09.2018

Tak dlouho jsem nečetla dobrou knihu, že jsem přestala doufat. Ale příběh dvojčat? Pro mě velmi blízké téma a ano trefa do černého, úžasný příběh, co jsem četla jedním dechem. Skvěle popsaná láska ke knihám, zlehka o grafologii ale především psychologicky laděný román o spojení dvojčat.. Ač se to zdá neuvěřitelné opravdu tomu tak je i ve skutečnosti.

Opatov
10.09.2018

Mlada zacinajici spisovatelka sepisuje zivotni pribeh stare zamozne zeny zahaleny tajemstvim. O ujete vztahy neni nouze. Pripomina to Kvety z pudy. Ale jak se postupne odkryvaji jednotliva tajemstvi, neda se od knihy odtrhnout. Precteno na jeden zatah. Doporucuji.

speciale88
08.09.2018

Do příběhu sem se hned po pár stránkách ,,zažrala,, a nebyl problém přelouskat za pár hodin. Za sebe doporučuji přečíst.

Petra de Valo
05.08.2018

Napínavý príbeh, ktorý mi miestami pripomína gotický román. Psychicky narušení členovia rodiny Angelfieldovcov, nevyspytateľné dvojčatá, plno tajomstiev, atmosférou to pripomína Janu Eyrovú v čase na Thornfielde, ktorá je ostatne v knihe často spomínaná. Dej plynie pomaly, tajomstvá sa odhaľujú postupne, čo čitateľa drží po celý čas v napätí. Na záver sú tajomstvá odhalené, no jedno predsa ostáva, koho to vlastne Vida zachránila, Emelínu, či Adelínu?

pip11
23.07.2018

Záhadný a poutavý příběh,v němž jde o pomalé a strhující odkrývání pravdy. Moc krásné čtení, nemohla jsem knihu odložit abych na ni nemyslela.

daniska
17.07.2018

Kniha se mi velice líbila. Kdo má rád tajemství a Janu Eyrovou ať si jí rozhodně přečte. Stojí za to. Chytla mě tak, že na ní budu dlouho myslet , přečtu si jí ještě jednou.

Jana283
29.06.2018

Pro ty, kteří plní výzvu - děj se odehrává i v knihkupectví...
Pro ty, kteří milují tajemství....
Pro ty, kteří milují tlusté knihy a vychutnávají si pomalu plynoucí romantiku časů minulých....

ujira
04.06.2018

Hezký román v duchu anglických romantiček. Zajímavý příběh, odkrývající tajemství dvojčat.

allyce
24.04.2018

Prvních pár stránek bylo hodně nudných, ale doporučuji všem vydržet. Ve chvíli, kdy na scénu nastoupí stará paní Winterová a začne vyprávět příběh, kniha vás v té chvíli pohltí a zvědavost vám nedá knihu nadlouho odložit.

stafbul
17.04.2018

Velmi zvláštní příběh se spoustou postav. Příběh, kterým se po celou dobu, od prvních stránek vine dusná atmosféra tajemna a neblahého tušení. Duchové dávných a ještě dávnějších časů se setkávají s těmi doby včerejší a dnešní. A ačkoliv je tento celek temnější než polární noc, nevzbuzuje v člověku ani tak strach a hrůzu, jako spíše zvědavost.

miuk
05.04.2018

Čtivá kniha, zajímavý děj, zajímavé rozuzlení.

EleanorJane
03.04.2018

Krásný příběh. Sice jsem nečetla, pouze jsem slyšela audioknihu. Docela zamotaný příběh, ale plný tajemna, lásky a tajemství. Já osobně nemám ráda moc romantické příběhy, ale tento je opravdu úžasný.

AllyKumari
22.03.2018

Kniha, která obsahuje velké množství hrozných věcí: od sebepoškozování, incestu, zanedbávání dětí a mnoha dalšího. Nicméně není téměř možné ji položit a od začátku do konce mi oči jen letěly po stránkách. 4,5 hvězdy.

Miška.Miška
20.02.2018

Příběh sám o sobě je velmi pěkný a zaujme. Vůbec se mi nechtělo knihu odkládat ale i přesto mi trvalo než jsem ji přelouskala :)

Evišťátko
11.02.2018

Nevím proč to tak mám, ale často knížky, jejíž úvody mě nevtáhnou do děje , bývají pak většinou těmi, které mě ohromí! Stejně jako Třináctý příběh! Napínavý, místy děsivý a dojemný. Jen jediné, co mě po celou dobu čtení rozptylovalo, byla má neschopnost zasadit děj příběhu do konkrétního časového období.

sgjoli
14.01.2018

Fascinuje mne, jak se Setterfieldové podařilo napsat velmi silný příběh, a to jen o malém počtu postav a odehrávající se na malém prostoru. Postavy jsou autorčinou silnou stránkou. To samé platí o hutné atmosféře. Přiznám se, že závěr knihy mne překvapil. Pointu knihy jsem vůbec neodhadla a o to víc jsem si knihu užila. Svojí atmosférou mi Třináctý příběh připomínal Janu Eyrovou, částečně i Na Větrné hůrce od sester Brontëových, což jsem vskutku ocenila. Kniha mne moc bavila a rozhodně doporučuji.

Faila
27.11.2017

Tato kniha mě dostala svým příběhem - napínavým, plným nepředvídatelných překvapení a s velice zajímavými postavami. Místy mě otravoval její velice popisný styl a často mě štvala hlavní hrdinka, za mě velmi sebestředná žena s trochu přehnaným smyslem pro drama. Ale cítím, že nejsem úplně typická čtenářka podobných děl, a i proto hodnotím knihu jako nadprůměrnou.

Len2očka
29.10.2017

Poutavý,záhadný příběh.Tak krásně se to četlo.

Ciarra
28.10.2017

Tak konečně "dočteno" ušima :) kniha je zezačátku celkem rozvláčná, ale pak nabere na spádu až do překvapivého konce. Takže řečeno slovy "klasika"-vyděržaj pioněr :D (omlouvám se za případný špatný pravopis, ruštinu jsem už nezažila ;) )

mazlak
31.08.2017

Velmi krásný, ale dost tajuplný a ponurý příběh. Přečteno hlavně z důvodu čtenářské výzvy, ale této volby nikterak nelituji. Děj je tak napínavý, že nutí čtenáře doslova hltat další stránky, tedy pokud je lačný po rozuzlení.

Jitulevrtule
26.07.2017

Krásná kniha, vřele doporučuji!! Držela mě v napětí od začátku až do konce. Škoda, že byla ukrytá ve skladu knihovny!

24.06.2017

Výborná kniha, začátek se rozbíhá tak trochu pozvolna, ale potom už má příběh spád. Děj neztrácí po celou dobu na napětí a rozuzlení je rozhodně originální a neočekávané. Definitivně tedy knihu doporučuji i ostatním.

Danago
23.03.2017

Velice zajímavý příběh . Myslím, že jsem nic podobného nikdy nečetla.
Margaret zapisuje paměti umírající slavné spisovatelky Vidy Winterové. V knize je tajemství, rodinné drama a láska. . Kniha je tajuplná až do překvapivého konce. Pokud máte chuť na trochu tajemný, ponurý a romantický příběh je tohle dobrá volba.

iz67
22.03.2017

Neuvěřitelně ukecaná kniha, plná nekonečného popisu. Její postavy mi I na konci zůstaly naprosto lhostejné, zaplatky a vlastnosti postav samoucelne. A nejstrasnejsi je asi ta exalovanost nad banalitami - dozajista umocnena prednesem ženy, která mi tuto audioknihu četla.

Bohdana11
25.02.2017

Povězte mi pravdu,říkala to často,už jsem na to měla alergii.jinak příběh bezvadný, dobrá změna

psychologické romány vzpomínky rodinná tajemství zfilmováno

Diane Setterfield

Diane Setterfield