Poslední templář

Detektivní thriller o hledání tajuplného templářského artefaktu, ukradeného při loupežném přepadení newyorského muzea. V Metropolitním muzeu v New Yorku se připravuje ojedinělá výstava - vystavovány mají být poklady ukryté po staletí za zdmi Vatikánu. Ale již při vernisáži vnikne i přes všechna bezpečnostní opatření do muzea čtveřice ozbrojených mužů, pozabíjí a zraní mnoho návštěvníků a několik cenných artefaktů ukradne. Do pátrání po zločincích se pustí nejen FBI, ale i archeoložka - očitá svědkyně krádeže, a církev, stojící za každou cenu o navrácení jednoho z odcizených předmětů. Ten by totiž mohl odhalit dlouho ukrývané tajemství zpochybňující samotné základy křesťanství. Vcelku čtivě napsaná kniha s detektivní zápletkou a konspirační teorií čerpající inspiraci z historie tajuplného templářského řádu. Chybět samozřejmě nesmí přitažlivost mezi vyšetřovatelem FBI a důvtipnou archeoložkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13526/big_posledni-templar-dUt-13526.jpg 3.8420

Poslední templář 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The last templar, 2004

Kniha Poslední templář

bigben
25.12.2021

Nejvíc na tomhle druhu knih vadí, co dokáží hlavní hrdinové všechno přežít při honbě za vyřešením tajemství. Od půlky knihy je to ve velkém....Ale jinak dějové linka zajímavá, takže přečíst doporučuji.

javirgo
27.08.2021

Počáteční přepadení newyorksého muzea mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Kniha ale vcelku špatná není. Docela se mi líbilo, jak autor k příběhu ze současnosti vkládal kapitoly ze života templářů z minulosti.

jprst
04.05.2021

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetl a pravděpodobně i poslední. Téměř nic neříkající nuda, zbytečně mnoho pasáží o náboženských otázkách, které se navíc nepodařilo autorovi zapracovat do děje tak, aby nerušily a neodváděly čtenářovu pozornost od hlavní dějové linie.

CharlesWard
05.07.2020

Podobný provar, jako prvotní díl ze série Sigma. A s Šifrou se tohle nemůže srovnávat ani náhodou!

petulik330
29.05.2020

Pěkné propojení současnosti a hledání pokladu templářú. Tento styl se mi velice líbí. Současnost se musí prolínat s minulosti když hledají poklad nebo podobně.
Kniha člověka od prvních stránek vtáhně d oděje a pokračuje to po celou dobu čtení. Kniha je nabitá dobrodružstvím a napětím.

Datr1
17.05.2020

Pěkný příběh, který má spád, akční scény jsou opravdu skvělé, čtenáře úplně pohltí, jak napínavě je to vykreslené, nádhera! Je tam pár slabších míst, kde popisuje pocity a myšlenky hlavní hrdinky, ale vzápětí to vynahradí dalším napínavým dějem. Mně se to moc líbilo a chystám se sehnat druhý díl.

Arkagas
19.04.2020

Kniha podobná stylu psaní Dana Browna, čtivá, napínavá, plná akce. Jako velký bonus oceňuji historickou dějovou linku, která i když pojednává o faktech z historie Templářů do knihy skvěle zapadá a autor ji pojal čtivě a zajímavě. Podle knihy vznikl i film, na který jsem ale neměla odvahu se podívat a knihu si kazit nebudu.
Přečteno za jeden den, co dodat :)

March
06.01.2020

Kniha dle mého gusta, historie, prolinajici se současnosti. Chvilkami trochu sci-fi, občas zbytečně něco dlouze popisovano, ale to nic na kráse knížky nemění. Měla dej, napětí, zapletek až až a prostě mě bavila. Tip pro podobné čtení Steve Berry, skvělý autor.