Léčba koněm

od:


KoupitKoupit eknihu

Pouť otce za uzdravením syna. Kniha je skutečným příběhem Ruperta Isaacsona, rodáka z Jižní Afriky, jemuž se v americkém Texasu narodí syn Rowan. Rodina si s Rowanovou výchovou neví rady a nakonec se zjistí, že chlapec má autismus. Rupert však zjistí, že na jeho syna příznivě účinkují dvě věci: jízda na koni a domorodí léčitelé. Proto se rozhodne podniknout se svou ženou a synem cestu do míst, kde se odpradávna stýkají koně a šamanismus: do Mongolska. Kniha je fascinujícím příběhem této cesty – cesty za uzdravením syna. Kniha poprvé vyšla v roce 2009 a stala se bestsellerem, který už byl přeložen do několika jazyků. O rodině Isaacsonových a jejich cestě do Mongolska byl v roce 2009 také natočen filmový dokument. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77747/lecba-konem-77747.jpg 4.928
Orig. název:

The Horse Boy (2009)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
Péťa1950
28. září

Nebudu nic vymýšlet, psala bych podobně jako rarášek nebo LucyA7.

Dajine
26. července

Až se tají dech.

bosorka78
11.11.2017

Hodně zajímavá kniha,dozvíte se hodně o Mongolsku,o šamanech a hlavně autismu a zjistíte jak jsou vaše zdravé děti vlastně velmi hodné :)

rarášek
22.10.2017

V téhle knize jsem se poprvé seznámila s tím, co všechno obnáší mít autistické dítě. Obdivuji Ruperta s Kristinou, že to všechno zvládli a ještě jednou musím obdivovat Ruperta za to, že důvěřoval svému vnitřnímu hlasu a rozjel se s Rowanem a Kristinou do Mongolska za místními šamany.
Nevím, jak moc je síla léčitelství šamany účinná a jak to všechno funguje, ale Rowan je důkazem, že i něco tak zázračného a neuvěřitelného funguje.
Teď se chystám na to, že se ještě podívám na dokument, který mě právě k této knize přivedl. :)

LucyA7
05.03.2017

Velmi zajímavá kniha. Silný příběh o věcech mezi "nebem a zemí". Možná na tom něco bude, protože v podstatě ta cesta splňovala vše, co autisté nemají rádi a způsobuje jim problémy - neznámé prostředí, neznámí lidé, stálé změny a přesto se Rowanův stav zlepšil. Opravdu až k neuvěření. Nebo je to možná vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Jako standartní postup péče o autistické dítě bych to asi nedoporučila, za přečtení knížka ale rozhodně stojí.

Zorka
28.09.2016

Zajímavý příběh, pro mě jen těžko uvěřitelný. Fakta z psychologie kontrastující s šamanskými rituály, to vše doplněné popisy mongolské přírody...

helenkan
03.08.2016

Naprosto úžasný a zajímavý příběh. Skvělé čtení.Doporučuji.

lucie2371
14.04.2016

Léčba koněm konečně dotčena! Jen mě mrzí, že jsem ji kvůli práci četla tak neuvěřitelně dlouho :-\ Byla totiž dokonalá! Děj byl velice poutavý a je až k neuvěření, co takoví šamani dokáží s autistickým dítětem, jako je Rowan! Kdyby to šlo, tak dam knize 10 hvězdiček! Ale nejde to, tak dam alespoň plný počet 5*

popeluška
25.03.2016

Naprosto úžasná kniha.Už jsem ji přečetla dvakrát jak moc se mně líbila :-))

douchová
14.07.2015

Silná kniha. Předčila má, i tak velká, očekávání. Co my víme, jak to všechno je...

LucieRej
09.06.2013

Pozoruhodný příběh o autistickém chlapci a síle přirody. Příběh protkán malými zázraky, které ve výsledku znamenali tolik, popsány trpícím otcem během poutě za uzdravení svého syna, prostě naprosto úžasné, několikrát jsme se i rozbrečela dojetím.

KrisTeena
14.10.2012

Úžasný a silný příběh! Knížku jsem "hltala" slovo od slova... Přiblíží čtenáře do světa autistických dětí, kam nelze jinak nahlédnout, člověk si prostě nikdy neumí úplně představit, jaké to doopravdy je... A souhlasím s komentářem Ellis, film bych moc ráda viděla!

Ellis
15.08.2011

Výborně napsaný velmi čtivý příběh! Rozhodně doporučuji jak rodičům dětí s autistickými poruchami a nejen jim. Kéž by byl u nás ke shlédnutí i jejich film alespoň s titulky....

JitkaP
15.08.2011

Vynikající, strhující!