Léčba koněm

Pouť otce za uzdravením syna. Kniha je skutečným příběhem Ruperta Isaacsona, rodáka z Jižní Afriky, jemuž se v americkém Texasu narodí syn Rowan. Rodina si s Rowanovou výchovou neví rady a nakonec se zjistí, že chlapec má autismus. Rupert však zjistí, že na jeho syna příznivě účinkují dvě věci: jízda na koni a domorodí léčitelé. Proto se rozhodne podniknout se svou ženou a synem cestu do míst, kde se odpradávna stýkají koně a šamanismus: do Mongolska. Kniha je fascinujícím příběhem této cesty – cesty za uzdravením syna. Kniha poprvé vyšla v roce 2009 a stala se bestsellerem, který už byl přeložen do několika jazyků. O rodině Isaacsonových a jejich cestě do Mongolska byl v roce 2009 také natočen filmový dokument. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77747/lecba-konem-77747.jpg 4.927
Originální název:

The Horse Boy (2009)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Přidat komentář
Dajine
26. července

Až se tají dech.

bosorka78
11.11.2017

Hodně zajímavá kniha,dozvíte se hodně o Mongolsku,o šamanech a hlavně autismu a zjistíte jak jsou vaše zdravé děti vlastně velmi hodné :)

rarášek
22.10.2017

V téhle knize jsem se poprvé seznámila s tím, co všechno obnáší mít autistické dítě. Obdivuji Ruperta s Kristinou, že to všechno zvládli a ještě jednou musím obdivovat Ruperta za to, že důvěřoval svému vnitřnímu hlasu a rozjel se s Rowanem a Kristinou do Mongolska za místními šamany.
Nevím, jak moc je síla léčitelství šamany účinná a jak to všechno funguje, ale Rowan je důkazem, že i něco tak zázračného a neuvěřitelného funguje.
Teď se chystám na to, že se ještě podívám na dokument, který mě právě k této knize přivedl. :)

LucyA7
05.03.2017

Velmi zajímavá kniha. Silný příběh o věcech mezi "nebem a zemí". Možná na tom něco bude, protože v podstatě ta cesta splňovala vše, co autisté nemají rádi a způsobuje jim problémy - neznámé prostředí, neznámí lidé, stálé změny a přesto se Rowanův stav zlepšil. Opravdu až k neuvěření. Nebo je to možná vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Jako standartní postup péče o autistické dítě bych to asi nedoporučila, za přečtení knížka ale rozhodně stojí.

Zorka
28.09.2016

Zajímavý příběh, pro mě jen těžko uvěřitelný. Fakta z psychologie kontrastující s šamanskými rituály, to vše doplněné popisy mongolské přírody...

helenkan
03.08.2016

Naprosto úžasný a zajímavý příběh. Skvělé čtení.Doporučuji.

lucie2371
14.04.2016

Léčba koněm konečně dotčena! Jen mě mrzí, že jsem ji kvůli práci četla tak neuvěřitelně dlouho :-\ Byla totiž dokonalá! Děj byl velice poutavý a je až k neuvěření, co takoví šamani dokáží s autistickým dítětem, jako je Rowan! Kdyby to šlo, tak dam knize 10 hvězdiček! Ale nejde to, tak dam alespoň plný počet 5*

popeluška
25.03.2016

Naprosto úžasná kniha.Už jsem ji přečetla dvakrát jak moc se mně líbila :-))

douchová
14.07.2015

Silná kniha. Předčila má, i tak velká, očekávání. Co my víme, jak to všechno je...

LucieRej
09.06.2013

Pozoruhodný příběh o autistickém chlapci a síle přirody. Příběh protkán malými zázraky, které ve výsledku znamenali tolik, popsány trpícím otcem během poutě za uzdravení svého syna, prostě naprosto úžasné, několikrát jsme se i rozbrečela dojetím.

KrisTeena
14.10.2012

Úžasný a silný příběh! Knížku jsem "hltala" slovo od slova... Přiblíží čtenáře do světa autistických dětí, kam nelze jinak nahlédnout, člověk si prostě nikdy neumí úplně představit, jaké to doopravdy je... A souhlasím s komentářem Ellis, film bych moc ráda viděla!

Ellis
15.08.2011

Výborně napsaný velmi čtivý příběh! Rozhodně doporučuji jak rodičům dětí s autistickými poruchami a nejen jim. Kéž by byl u nás ke shlédnutí i jejich film alespoň s titulky....

JitkaP
15.08.2011

Vynikající, strhující!