Konec kruhu

Může jediný archeologický objev doslova převrátit naruby pohled na světové dějiny křesťanství, na kulturní kořeny naší civilizace? Tom Egeland se nás ve svém strhujícím románu Konec kruhu snaží přesvědčit, že ano. Skupina norských archeologů, kteří ve spolupráci s britskými kolegy provádějí vykopávky na území starého kláštera Vaerne v okolí Oslofjordu, objeví vzácný nález, na nějž - jak se zdá - jako by část vědecké veřejnosti dlouho čekala. Oním objevem je schránka obsahující 2000 let starý rukopis s převratným poselstvím. Britové se snaží zabránit tomu, aby byl nález předán do místních depozitářů. Mladý norský archeolog Bjorn Belto, jehož albinismus a nejistota v přístupu k ženám z něj zrovna nečiní typického protagonistu napínavého žánru, ji proto schová a na vlastní pěst se snaží vypátrat, proč je o ni takový zájem. Stopy jej vedou k tajné učenecké společnosti v Londýně, do severní Afriky, na středověký křižácký hrad…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19531/big_konec-kruhu-MUJ-19531.jpg 3.7198

Bjørn Beltø 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Sirkelens ende, 2004

Kniha Konec kruhu

kalache
dnes

...Celou jednu stěnu tvoří okno.V téhle výšce musí Diane každé ráno dojít na balkon otřít oblaka...Co dělá Diane ráno vím,ale obsah skříňky mně nějak uniká...

georginaa
16.10.2020

Pro mě dost složité čtení, ta doba mě vůbec nebaví a do dalšího dílu se vůbec nebudu nutit.

bekule
23.07.2020

Nebylo to špatné ale konspirace kolem dějin křesťanství opravdu nemusím, proto se vyhýbám Brownovi a podobným slátaninám. Tady jsem udělala chybu že jsem si nepřečetla anotaci.

Šnek86
13.06.2020

Medvěd Beltø, je tak trochu netradiční paličatý chlápek, nejenom svým vzhledem albína a vegetariánstvím, ale především povahou.Bjorn se v podstatě celý román snaží dobrat pravdy.Tajemná schránka, konspirace okolo Ježíše a vzniku evangelií a křesťanství. Román, který probouzí otázky, na něž sice nikdo nemá odpověď, přesto je důležité si je klást. Pokračuji v sérii.

nicolettkaa
18.02.2020

Tohle mě ale vůbec nebavilo. Postavy mi byly nesympatické a děj se strašně vlekl. Další díly jsou hodnoceny lépe, ale ani tak nejsem přesvědčená, že bych se s Bjornem ještě chtěla setkat.

Dobby888
07.10.2019

Hlavní postava až na pár drobností byla sympatická, nicméně děj zklamal. Za mě až moc zdlouhavé vyprávění bez větší akce. Plusem je žánr knihy, který mám ráda a díky kterému si přečtu pravděpodobně i ostatní díly.

jana1976
18.09.2019

Na rozjezd dobrý. Nevadí, že kniha nebyla plná akce, honiček…. Kdo by uvěřil, že z obyčejného archeologa se stane nesmrtelný agent… I na tajemnou záhadu se dostalo. Knížka se mi líbila. Už se těším na další díly.

Olava
21.07.2019

Tři hvězdičky si kniha zaslouží. Musím se ale přiznat, že mě kniha začala bavit až nějak kousek od půlky. Neseděl mi styl psaní, ale od té půlky dál se to vcelku dalo. Hlavní hrdina mi moc nesedl, naivní a nudný patron - slovo paličák mi začalo i vadit. Ale nemohu knihu hodnotit jen negativně. Téma knihy se mi moc líbilo, nebyla to žádná těžká literatura, na letní čtivo ideální. Svého čtenáře si najde.