Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou

Alan Alda (nar. 1936) je herec nesmírně oblíbený nejen ve své rodné Americe, ale i v České republice – a to nejen díky řadě zajímavých postav ve známých, úspěšných i oscarových filmech, avšak zejména ve své nesmrtelné roli Hawkeyeho Pierce z veleúspěšných jedenácti sezon dnes již kultovního seriálu M*A*S*H. Za svou bohatou tvorbu získal šest cen Emmy a pět Zlatých glóbů a vystupoval v mnoha věhlasných broadwayských hrách. Jeho zájem o vědu ho dovedl na místo moderátora pořadu Scientific American Frontiers, který uváděl jedenáct let. Po bestsellerových pamětech, které vyšly pod názvem Nikdy si nedávejte vycpat svého psa, přichází s dalším titulem, protože při vzpomínání ještě zdaleka nevyčerpal všechno. A to nejen ze své herecké kariéry, která pokračuje i po nesmírně těžké operaci se šťastným koncem, již musel podstoupit v Chile, ale i ze soukromého života. Vždyť slavný herec má tři dospělé děti a sedm vnoučat. S inteligentním vtipem, ironií a nadhledem si připomíná přelomové chvíle a věci, které zaslechl, když mluvil sám k sobě – a nejen k sobě, ale také k jiným, jak dokazuje tato kniha, v níž svým jedinečným způsobem přibližuje českému čtenáři i méně známou část své osobnosti – autora moudrých a nadčasových projevů ke studentům i odborníkům nejrůznějších oborů. A přitom jen tak mimochodem probere všechna zásadní údobí od první broadwayské show přes narození dětí k událostem 11. září i roky následující. To vše se směsicí humoru a dojímavé laskavosti, které jsou pro něj tak typické....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28350/co-jsem-zaslechl-kdyz-jsem-mluvil-s-eGj-28350.jpg 4.347

Things I Overheard while Talking to Myself (2007)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

MilanCFC

Tato kniha je o trošku slabší než hercova první a není v ní tolik humoru, nicméně i tak se v ní našlo několik pasáží, u kterých jsem kuckal smíchy, a je to stále moc milé čtení. Pasáže z výletu po Evropě jsou úžasné a vtipné, zatímco nad pasážemi s jednotlivými proslovy a řečmi se jeden zastaví a přemýšlí. Rozhodně doporučuji, ne jen fanouškům seriálu.

dexterman
02.12.2017

No Nevím jestli tahle kniha už není tak trošku navíc . Alan se zde vykresluje ovšem jako muž mnoha talentů . Vášnivý řečník , politolog , a nesmírně oddaný otec rodiny .
Snaží se vštípit vše dobré svým dcerám a jejich dětem . Nicméně tento díl už pro mne nemá takový spád jako první kniha tohoto jistě super člověka . Na druhou stranu zastavil ten Orient Expres opravdu originálně . No co říct na konec ? Za mne by jedna kniha bohatě stačila . Tahle není vůbec zlá ale ta předchozí mě bavila více.

knedlik
11.04.2016

Volné pokračování Alanova vyprávění o životě, jeho smyslu a cestě za poznáním. Kniha, která je plná projevů, které přednášel mladým generacím - středoškolským absolventům, do kterých vkládal naděje a kterým se snažil nastínit cestu; lékařům a vědcům, které prosil o trpělivost a sdílnost s nevědeckou společností; pozůstalým a smutečním hostům, kdy promlouval o svých zesnulých přátelích. Kniha o tom, jak procházel svým životem, jaké chyby dělal, na které okamžiky byl hrdý a které se mu vryly nesmazatelně do paměti. Zároveň kniha plná nenápadného poučení a ponoukání čitatele přemýšlet.. ať už se jednalo o přemýšlení o smyslu života nebo o přemýšlení ve smyslu pochybování.
Není v ní snad tolik humorných příhod, jako v předchozím díle, zato je ale prodchnutá laskavostí a jakousi skromností dobrého člověka. Člověka nijak zbožštělého, člověka ve vší své lidskosti.

Tess.96
16.12.2013

Kniha nebyla zcela podle mého očekávání, ale mile mě překvapila. I když mi vždycky trvalo než jsem se do ní pořádně začetla, tak svým způsobem má něco do sebe. Alan Alda není jen skvělým hercem, ale i skvělým ideologem, jak jsem se přesvědčila v této knize. Díky němu jsem se naučila jinak přemýšlet o životě než doposud.

LucieRej
07.06.2013

Když chcete číst knihy Alanda Aldy, musíte nejdřív pochopit systém, jakým píše. V momentě, kdy toho dosáhnete, zjistíte, že se vám do ruky dostala kniha, kterou píše obyčejný člověk, který hledá smysl života, stejně jako my ostatní. Nevnucuje nám žádné věci kolem celebrit, sem tam zapojí někoho z nich do svého vyprávění, ale jako přítele, jako skutečnou osobu, ne toho, koho vidíme na obrazovce a stejně tak k nám promlouvá i sám Alan, jako člověk,jako manžel,otec,dědeček. V téhle knize se v každé kapitole vrací k některému ze svých proslovů, které vedl často na různých školách při ukončení studia a přemýšlí, co se mu tehdy vlastně odehrávalo jak v životě a tak v mysli a co vše se za ty roky naučil a co může předat. Mě se zde od něj dostalo opravdu hodně. Myslím, že mi kniha padla do rukou v tu pravou chvíli. Hodně myšlenek se mi usadilo v hlavě a nakoplo, k tomu, abych něco změnila, nebo něco zkusila a za to mu děkuju. A zároveň mi během vyprávění dokázal zlepšit náladu, vykouzlit mi úsměv i záchvat smíchu. Velice pozitivně mě svým vyprávěním naladil. A zároveň po přečtení ho ještě víc obdivuju, ale hlavně jako člověka, jako herce ho miluju od dětství a tak jsem velmi ráda, že ho můžu do určité míry poznat i jako člověka a to jako velice zajímavého člověka, kterému díky bohu sláva nikdy nestoupla do hlavy.

azeret
27.03.2013

pro mě překvapivě laskavá kniha

verulaj
16.09.2011

Výborná kniha plná pozoruhodných myšlenek, které nutí k zamyšlení.

Alan Alda

Alan Alda