Věštění z krajky

Věštění z krajky https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9664/bmid_vesteni-z-krajky-swV-9664.jpg 3 35 10

Strhující a překvapivě vypointovaný román o novodobém honu na čarodějnice. Towner Whitneyová se narodila v americkém městě Salem, které neblaze proslulo čarodějnickými procesy v 17. století. Na konci 20. století by se mohlo zdát, že doba slepých vášní a hořících hranic je dávno pryč. Jenže není… Towner je z rodu Whitneyů a ovládá magickou schopnost věštit z krajky. Když se dozví, že zmizela její milovaná prateta Eva, musí překonat sama sebe, vrátit se do Salemu a napřít všechny síly k tomu, aby odhalila, co se vlastně stalo. Jak zjistí ona i čtenáři, tajemství dlí hlouběji, než by kdokoliv čekal, a při jeho odhalování půjde o všechno. Nevšední a dramatický příběh ze současnosti je pro čtenáře stejně uhrančivý, jako je pro ženy z rodu Whitneyů pohled do spletitého vzoru salemské krajky. Autorka románu Brunonia Barryová sklidila se svou prvotinou bouřlivé ovace amerického čtenářského publika.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lace Reader , 2007

Jana86
29.10.2020 1 z 5

Knihu jsem si půjčila od kolegyně z práce a podle jejích slov - nic moc. Měla pravdu. Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem ji měla rozečtenou. Nezanechala ve mně moc emocí, spíš jsem ráda, že jsem ji konečně dočetla a můžu ji vrátit.

Shinju
01.07.2019 odpad!

Za mě zklamaní. Nedočteno. Ale kdo ví, třeba se ke knize někdy vrátím.

haaabi
07.01.2018 5 z 5

Z knihy jsem naprosto nadšená, je to jedna z těch mála knih, která mám po přečtení chuť začít hned číst znova. Ale... ačkoliv jsem tušila pointu (tušila, stejně jsem ale měla na konci husí kůži), asi jsem nepochopila motiv Evy. Třeba ho objevím až si knihu přečtu znovu. Snad brzy a moc ráda. :-)
P.S. Knih o Salemu už jsem přečetla víc, ale po této bych se nejraději do Salemu hned rozjela. Tak se aspoň kochám obrázkama na googlu. :-)

HelaF
08.11.2016 1 z 5

Naprosto se ztotožňuji s komentářem Capinky. Dočítala jsem jen proto, že nerada odkládám knihy nedočtené, konec a vysvětlení na pár stránkách a bůh ví jestli jsem to vůbec pochopila dobře. Zneužívání v dětství, týrání, duševní porucha, historie a čarodějnické procesy z minulosti...

Capinka
27.03.2016 1 z 5

Knížka byla od začátku fakt divná. Někde v půlce je vyprávěn příběh z minulosti hlavní postavy a teprve tato část mě zaujala, protože je jediná, kde nejsou divné narážky nebo podivné "spojlery", které pak jsou vysvětleny až v dalších částech. Na můj vkus je celá kniha napsaná opravdu divným způsobem a rozuzlení je sice docela zajímavé, ale moc rychlé, nečekané, pořádně nevysvětlené a strašně odbyté (jen pár stránek). Možná by to dávalo větší smysl, kdybych si knihu přečetla znovu a podívala se na vše z "nového" pohledu, ale kdo by ten divný příběh chtěl číst znovu? Jsem ráda, že jsem to vůbec zvládla přečíst aspoň jednou (a to jen díky tomu, že jsem byla zvědavá, co z toho vyleze)... ale fakt to za ten "ztracený" čas nestálo :(

hanapaimen
24.03.2015 5 z 5

Knížka se mi dostala do ruky úplnou náhodou, když jsem bloumala v knihovně a nevěděla, co si půjčit. Je hodně zajímavá, zvláštně psaná, líbila se mi, i když byl děj do poslední cca čtvrtiny knížky dost rozvleklý a takový "nijaký", konec byl opravdu převrat.

BooksLucyKing
07.06.2013 4 z 5

Zajímavá kniha. Nejsem si sice úplně jistá, jestli jsem ten konec dobře pochopila, ale snad ano. Pokud je to skutečně tak jak si myslím, tak příběh je opravdu vynikajícím způsobem zpracován a sepsán. Tajemný, zamotaný, psán různými pohledy na zajímavém místě.

Lenka Žofka
23.04.2013 3 z 5

Sáhla jsem po této knížce když se mi rozbil kindle a bylo to jediné co jsem měla doma a ještě to nečetla. Děj začíná hodně, hodně pozvolna, jako paličkování krajky. Mrzí mě, že nejvíc mě příběh chytil až když končil. Ale po dopletení krajky se zjeví velice spletitý příběh. Překvapení bylo pozitivní.

soukroma
07.12.2012 4 z 5

Zajímavé počtení. Spíše než "Sci-fi a fantasy" je to psychologický thriller, obsahující dnes téměř nutné prvky zneužívání a domácího týrání, a s tím souvisejících duševních poruch. Nicméně se od podobných děl liší příjemným rámcem "návodu na věštění z krajky" a jen mírným nádechem čarodějnictví. Na závěr skutečně téměř dojde k zopakování salemských praktik, kdy nábožensky zfanatizovaný dav zaútočí na své protivníky, ale to se může stát kdekoli a s čarodějnictvím to souvisí jen díky místu konání. Rozuzlení je zvláštní, vše co vypadalo jako pravda, je postaveno úplně na hlavu ...

Lucila
16.12.2011 4 z 5

Kniha slibovala "spletitý příběh" a toho jsem se trochu bála, ale byla jsem příjemně překvapená. Je to sice trochu zamotané, ale pěkně to na sebe navazuje a velmi dobře se čte. Je v tom trochu "čarodějnictví", ale čekejte spíše bílou magii postavenou na psychologii. Příběh je velmi originální a uvěřitelný.

čarodějnice

Autorovy knížky

Barry Brunonia
americká, 1961
2009  69%Věštění z krajky

Kniha Věštění z krajky je v