Pampeliškový oheň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Henry York neměl sebemenší tušení, že se mu během prázdnin v Kansasu otevřou dvířka vedoucí k úžasným dobrodružstvím – a že jich bude skoro sto. Návštěva u strýčka a tety však nabrala na obrátkách, když se ukázalo, že dvířka skrytá za stěnou Henryho ložnice jsou vchody do jiných světů. Pobyt na farmě se chýlí ke konci a Henry se odvážně rozhodne, že projde dvířky na druhou stranu a zjistí, odkud pochází a kdo jsou jeho rodiče. Putuje z jednoho světa do druhého, setkává se s čaroději a skrčky a nakonec se postaví tváří v tvář zlu Endoru. Čarodějnice však tentokrát není sama…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37512/pampeliskovy-ohen-37512.jpg 3.969
Série:

Sto tajných dvířek 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Dandelion Fire, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Pampeliškový oheň

Pert
24. ledna

Tenhle díl se mi líbil o něco méně než první. Nicméně stále dobré.

Liduka
20.11.2020

Skvělé pokračování nabyté zlomovými okamžiky, které bylo ještě lepší než první díl. SPOILER: Moc se mi líbilo, jak se všechno víc a víc komplikovalo, jak se všichni ztratili v jiném světě a čekala jsem, jak se nakonec opětovně stekají a co přitom budou muset překonat za překážky. Závěr se moc povedl, jen by mě zajímalo, jak se Mordechaj dostal ze svého vězení. Snad se to dozvím v dalším díle, na který se okamžitě vrhám ať vím jak to s čarodějnicí nakonec dopadne.


Vendula39
15.07.2020

Jednoduše řečeno, čekala jsem od knihy víc. Z počátku jsem se v ději jen těžce orientovala, ale naštěstí na konci se to zlepšilo. Kniha je vhodná pro mladší čtenáře a možná i proto se mě moc nezaujala.

Karoli282
19.10.2016

V dětství se mi tato série velice líbila.... Teď, když jsem ji začala číst znovu se mi líbí pořád, ale už méně. Tenhle díl byl docela povedený, ale bohužel jsem se na velkou část knihy nebyla schopna soustředit. Přišlo mi to nějak zmatené.

SeverusSnape
17.05.2016

S porovnáním s prvním dílem byla toto nuda.V ději jsem se často ztrácela

Bublushka
03.01.2014

Zvláštní tak trochu nedodařená kniha. Určitě lepší než předchozí díl, který byl jedna velká katastrofa. Ale objevuje se tu moc špatných momentů že nechápu jak se takto kniha dostala do zahraničí. Není to úplně špatné, ale víckrát si to už nepřečtu. Vlastně jsem už zapomněla příběh, který byl takový divný. Pokračování mě netáhne. Ale obsahuje i dobré a napínavé momenty jichž je však bohužel až moc málo.

LucieRej
16.06.2013

No, tenhle příběh byl jak na houpačce, chvílemi jsem se absolutně nedokázala soustředit na příběh, chvílemi jsem hltala stránku za stránkou. Ale poslední 100 stran vylepšilo reputaci knihy, tak přece jen dávám ty 4 hvězdičky.

kajinaa
20.06.2012

Na to, jak byl první díl slabý, tak ve druhém se děj pěkně rozjede. Věřím, že malý čtenář /kterému je i kniha určena/ se od tohoto dobrodružství Henryho a jeho rodiny těžce odtrhává. Moc pěkná dětská dobrodružná fantasy kniha.