Sto tajných dvířek

Dvanáctiletý Henry York se jednoho večera zrovna chystá na kutě, když z půdy nad sebou uslyší ránu. V domě, v němž nyní žije, se moc nevyzná – na nějakou dobu se totiž přestěhoval ke své tetě, strýčkovi a třem sestřenicím – a tak si tajuplných zvuků nejprve nevšímá. Příští noc se však probudí zasypaný úlomky omítky. Ze stěny trčí dva prapodivné knoflíky a jeden z nich se pomaloučku začíná otáčet… Henry seškrábne ze zdi kus omítky a odhalí dvířka – devětadevadesát dvířek všech tvarů i velikostí. Za jedněmi šumí liják. Za druhými je vidět jasně ozářená místnost – a v ní přechází sem a tam neznámý muž! Henry i jeho sestřenice Henrietta brzy pochopí, že to nejsou jen tak nějaká obyčejná dvířka, ale brány do jiných světů… Sto tajných dvířek je první částí nového příběhu, fantastického a dobrodružného zároveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24193/sto-tajnych-dvirek-24193.jpg 3.5163

Sto tajných dvířek 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

100 Cupboards, 2007

Kniha Sto tajných dvířek

rikiki
15.11.2020

Nesuď knihu podle obalu, říká se. Já to ale často dělám a tato se mi líbila už od prvního pohledu. Je to skvělá kniha, která je určena spíše pro mladší, ale u mě dospěláka učarovala. Začátek se opravdu trochu táhne a ke konci už je to rychlá jízda. Pomalý začátek ale vůbec nebyl na škodu, alespoň jsme lépe poznali hlavní postavy. Styl psaní je milý a místy je tam vložená poznámka, která Vás donutí se pousmát. Klidně by ta knížka mohla být delší a velmi mě potěšilo, že existují dvě další pokračování. Kniha mě vlastně ani na chvilku nenudila a spíše jsem koukala, kdy už se dočtu konce, abych zjistila, jak to dopadne. Světy za dvířky poskytují velké množství možností a příběhů, určitě by z toho šlo vykřesat ještě několik dalších knih.

Liduka
15.11.2020

Podle mě je to skvělá kniha a nechápu zdejší nízké hodnocení. Rozhodně by klidně mohla směle konkurovat Letopisům Narnie SPOILER: Začátek je tedy trochu rozvláčnější, ale poté co Henry začal zkoušet se svou sestřenicí jednotlivá dvířka se příběh rozjel a na konci se vyjasnili i některé nesrovnalosti. Ke konci jsem se vůbec nemohla od knihy odlepit a čekala jsem s napětím jak to dopadne. Moc se mi také líbil náčrtek všech dvířek. Rozhodně se půjdu vrhnout na další díl, abych věděla, kdo to Henryho hledal.

Zelený_Drak
29.03.2020

Tak takhle kniha byla opravdu špatně napsaná. Prokousala jsem se až ke konci a v poslední třetině se to rozjelo a byla bych ochotná ji označit za napínavou a pro dítě zajímavou, takže jsem se rozhodla, že nedám "odpad", i když jsem k tomu první dvě třetiny tíhla. Schovávat si ji ale určitě nebudu. Nápad s dvířky je pěkný, ale jinak v té knize není vlastně nic, co bychom neznali z Narnie (hl. Čarodějův synovec). To by u dětské knihy vůbec nevadilo, kdyby byla čtivá, ale to většinu času není. Také hlavní hrdina Henry mě příliš neoslovil. Ani nikdo z vedlejších hrdinů. Co nepokazil autor, zabil příliš doslovný překlad. Mnohé dialogy nepůsobí v češtině věrohodně. Patřím tedy k těm, kteří se nechali zlákat obálkou a názvem, ale zpracování je zklamalo.

dancadragneel
20.09.2019

Na začátku jsem se nedokázala chytit... příběh je pěkný, ale většinu knihy se nic neděje až na konci začne napětí a kniha vás najednou nedokáže pustit. Rozhodně to není špatný příběh jen než se něco děje, tak kniha pomalu končí.

Vojtos
22.11.2017

Knížka byla boží, ale pár slabších okamžiků tu bylo

Zornaddie
18.02.2017

Nehodnotím, protože jsem při této knize usnul.

Rosa123
28.01.2017

Knihu četla kamarádka. Začátek je trochu nudný, pak se příběh rozjede a konec je téměř o ničem. Nijak zvlášť čtivé, ale nápadité.

Karoli282
04.10.2016

Po pár letech jsem se rozhodla tuto knihu oprášit a přečíst si ji. Dobře jsem udělala, knihu jsem přečetla za krátkou chvíli a nyní se vrhám na druhý díl. Samozřejmě je zde mnoho věcí nedomyšlených, ale i přesto se mi kniha velice líbí. Hlavně teda díky dalšímu pokračování.